Rozbudowa drogi gminnej nr 560364K ul. Ples w km od 0+002,43 do km 1+185,72 w miejscowości Niepołomice, powiat Wielicki, gmina Niepołomice

Gmina Niepołomice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00408554
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00408554/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-26 14:05
Lokalizacja
Niepołomice, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-417ae3e9-8764-4bf7-a200-21e4fdc854b9
Identyfikator
6831395375
Ostatnia aktualizacja
2026-08-26

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie linii telefonicznychRoboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnychRoboty w zakresie odwadniania gruntuRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie nawierzchni ulicRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaInstalowanie znaków drogowychRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie kanalizacji ściekowejInfrastruktura komunikacyjna

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO-MOSTOWE SPÓŁKA AKCYJNADębica, PL · lot 0
7 565 185,86 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408554 z dnia 2026-08-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi gminnej nr 560364K ul. Ples w km od 0+002,43 do km 1+185,72 w miejscowości Niepołomice, powiat Wielicki, gmina Niepołomice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Niepołomice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555370

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Zwycięstwa 13

1.5.2.) Miejscowość: Niepołomice

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-005

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: anna.topor@niepolomice.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.niepolomice.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa drogi gminnej nr 560364K ul. Ples w km od 0+002,43 do km 1+185,72 w miejscowości Niepołomice, powiat Wielicki, gmina Niepołomice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-417ae3e9-8764-4bf7-a200-21e4fdc854b9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408554

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00020110/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.15 Rozbudowa drogi gminnej nr 560364K ul. Ples w km od 0+002,43 do km 1+185,72 w miejscowości Niepołomice, powiat Wielicki, gmina Niepołomice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00359175

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.25.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Rozbudowa ul. Ples numer 560364K KL. D [1x2] o długości łącznej 1 183 m polegającą na:
- rozbudowę drogi gminnej nr 560364K na odcinku od mostu do skrzyżowania z ul. Grzybową w km 1+185,72,
- budowę lewostronnej drogi dla pieszych i rowerów,
- budowę drogi dla pieszych;
- budowę pobocza gruntowego
- budowę oraz przebudowę zjazdów do posesji,
- rozwiązanie systemu odwodnienia drogowego/ulicznego, zgodnie z potrzebami, budowę kanalizacji deszczowej lub odwodnienia drogowego i/lub przebudowę istniejącego systemu odwodnienia w oparciu o uzyskane pozwolenie wodno-prawne i/lub decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach,
- budowę oświetlenia,
- przebudowę infrastruktury kolidującej z rozbudową drogi.,
- rozbiórce ogrodzeń,
- likwidacja odcinka rowu poprzez zasypanie,
- wycinka kolidujących drzew i krzewów
- wprowadzeniu docelowej organizacji ruchu ( montaż znaków poziomych i pionowych).
Podstawowe parametry techniczne:
- Kategoria drogi: droga gminna,
- Klasa drogi: D - dojazdowa,
- Projektowane obciążenie nawierzchni: kategoria ruchu KR3,
- Prędkość projektowa: 30 km/godz.,
- Szerokość jezdni: 5,00 m
- Szerokość drogi dla pieszych i rowerów: 3,00 m oraz skrajnia 1,00m
- Szerokość drogi dla pieszych: 1,80 m oraz skrajnia 0,5m
- Szerokość pobocza: 0,75 m,
- Pochylenie poprzeczne jezdni na odcinku prostym: daszkowe 2,00%,
- Pojazd miarodajny dla drogi gminnej: pojazd komunalny,
- Pojazd miarodajny dla zjazdów: pojazd osobowy.
Zadanie inwestycyjne dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Wymiana kolidującej z inwestycją drogową sieci gazowej została już wykonana przez gestora sieci. W dokumentacji projektowej został podany zakres robót gazowych do wiadomości wykonawcy. W przedmiarze zakres robót nie został uwzględniony. Do dokumentacji powykonawczej wykonawca dołączy inwentaryzację robót gazowych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa oraz STWiORB. Przedmiar robót stanowi dokumentację pomocniczą a wszelkie koszty stanowiące wartość oferty powinny być wyliczone na podstawie dokumentacji projektowej.
Wykonawca w porozumieniu z Zamawiającym sporządzi i przedłoży harmonogram realizacji przedmiotu zamówienia w rozbiciu miesięcznym najpóźniej w dniu zawarcia umowy.
Tam, gdzie w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót lub innych dokumentach zamówienia został wskazany znak towarowy (marka), producent, dostawca, patent, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm, europejskich ocen technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych lub innych odniesień, o których mowa w art. 101 ust.1 pkt 2 lub ust. 3 ustawy, Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy dopuszcza złożenie oferty równoważnej lub zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy zaoferowanie rozwiązań „równoważnych” w stosunku do wskazanych w dokumentacji pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji oraz będą zgodne pod względem:
a) gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne, liczba elementów składowych),
b) charakteru użytkowego (tożsamość funkcji),
c) charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów),
d) parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, dane hydrauliczne, charakterystyki liniowe, konstrukcja),
e) parametrów bezpieczeństwa użytkowania,
2. Wykonawca na każde żądanie Zamawiającego na etapie realizacji umowy zobowiązany jest do okazania w stosunku do wskazanych materiałów, znaków bezpieczeństwa, deklaracji zgodności lub aprobaty technicznej lub certyfikatu zgodności z Polską Normą przenoszącą normy europejskie lub normą państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszącą tę normę lub Polską Normą w przypadku braku Polskiej Normy przenoszącej europejskie.
3. Ilekroć w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, dokumentacji technicznej mowa jest o polskich normach, należy przez to rozumieć polskie normy przenoszące normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub inne normy lub dokumenty, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 ustawy
4. Każdorazowo, gdy w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ wskazana jest norma, to należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. Wykonawca proponujący rozwiązania równoważne, zobowiązany jest udowodnić w ofercie, że w równoważnym stopniu spełniają one wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 ustawy Pzp

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232310-8 - Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych

45232300-5 - Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

32571000-6 - Infrastruktura komunikacyjna

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7565185,86 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 10136988,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 7565185,86 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Spółka Akcyjna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8722175948

7.3.4) Miejscowość: Dębica

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

roboty przygotowawcze, rozbiórkowe, ziemne, brukarskie, elementy ulic, oznakowanie i urządzenia brd, branża elektryczna, sanitarna, telekomunikacyjna, wodociągowa.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 7565185,86 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 miesiące

2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane