Wykonanie dokumentacji projektowej i zapewnienie nadzoru inwestorskiego dla inwestycji pn.: Budowa ciągu pieszo-rowerowego w ciągu drogi powiatowej 1104N ul. Nowodworska.
GMINA MIASTO ELBLĄG NA PRAWACH POWIATU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00408567
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00408567/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-08-26 14:07
- Lokalizacja
- Elbląg, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2cdb074f-2bed-474e-89b5-c8b47d802a17
- Identyfikator
- 5783051446
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-26
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408567 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowej i zapewnienie nadzoru inwestorskiego dla inwestycji pn.: Budowa ciągu pieszo-rowerowego w ciągu drogi powiatowej 1104N ul. Nowodworska.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTO ELBLĄG NA PRAWACH POWIATU
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747715
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Łączności 1
1.4.2.) Miejscowość: Elbląg
1.4.3.) Kod pocztowy: 82-300
1.4.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@umelblag.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.elblag.eu
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2cdb074f-2bed-474e-89b5-c8b47d802a17
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408567
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00182255
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Wykonanie dokumentacji projektowej i zapewnienie nadzoru inwestorskiego dla inwestycji pn.: Budowa ciągu pieszo-rowerowego w ciągu drogi powiatowej 1104N ul. Nowodworska.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej i zapewnienie nadzoru inwestorskiego dla inwestycji pn.: Budowa ciągu pieszo-rowerowego w ciągu drogi powiatowej 1104N ul. Nowodworska.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Opracowanie dokumentacji projektowej w formie projektu budowlanego i wykonawczego budowy ciągu pieszo-rowerowego w ciągu drogi powiatowej 1104N ul. Nowodworska o długości ok. 780m, między węzłem Elbląg – Zachód a wiaduktem kolejowym w sąsiedztwie skrzyżowania ul. Nowodworskiej a Trasą Unii Europejskiej, stanowiącą kontynuację ciągu pieszo – rowerowego od strony trasy S7 w zakresie obejmującym:
- budowę drogi dla pieszych i rowerów,
- przebudowę/budowę przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów w obrębie skrzyżowań wraz z ich oznakowaniem i doświetleniem,
- przebudowę zjazdów,
- budowę oświetlenia wzdłuż projektowanego ciągu pieszo-rowerowego wraz z doświetleniem ulicy,
- organizację ruchu wraz z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego,
- zapewnienie prawidłowego odprowadzenia wód opadowych,
- zabezpieczenie, regulację i przebudowę sieci infrastruktury podziemnej w zakresie niezbędnym do usunięcia kolizji z budowanym ciągiem pieszo-rowerowym.
2) Uzyskanie niezbędnych uzgodnień branżowych, opinii i zatwierdzeń dla rozwiązań w dokumentacji projektowej oraz uzyskanie w imieniu Zamawiającego zgód realizacyjnych umożliwiających wykonanie robót budowlanych, zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy Prawo Budowlane oraz innymi przepisami.
3) Pełnienie nadzoru inwestorskiego w zakresie przygotowania, zarządzania i nadzoru nad robotami budowlanymi przy realizacji budowy ciągu pieszo-rowerowego w ciągu drogi powiatowej 1104N ul. Nowodworska.
3.9.) Główny kod CPV: 71540000-5 - Usługi zarządzania budową
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-29
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
7 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Tomasz Wojtanowski Obsługa Inwestycji Budowlanych
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5781483667
4.3.3.) Ulica: Ogólna 1M/3
4.3.4.) Miejscowość: Elbląg
4.3.5.) Kod pocztowy: 82-300
4.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 148338,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00257713/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-12
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wydłużone procedury uzyskania postanowień, zezwoleń uzgodnień przez organy i instytucje. Nowe założenia dot. zaprojektowania dodatkowo zatoki wzdłuż drogi
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Treść § 3 ust. 1 umowy otrzymuje brzmienie:
„Ustala się termin wykonania dokumentacji projektowej oraz uzyskania niezbędnych zgód realizacyjnych, tj. przedmiotu umowy, w zakresie o którym mowa w § 1 ust 2. pkt 1): do 290 dni od daty podpisania umowy.”
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 93295,50 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Wypłacone wynagrodzenie dotyczy realizacji zamówienia w zakresie wykonania kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych zgód realizacyjnych umożliwiających wykonanie robót budowlanych. Wypłacone wynagrodzenie nie obejmuje wynagrodzenia za pełnienie nadzoru inwestorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych, który będzie wykonywany w przyszłości.Dokumentacja projektowa została odebrana 13.03.2026r. lecz bez wymaganych zgód realizacyjnych. Z uwagi na przedłużającą się procedurę związaną z pozwoleniem wodno – prawnym i uzyskaniem zgód realizacyjnych projektant złożył fakturę 12.08.2026r. po dostarczeniu brakujących dokumentów
| 2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi |