Rozbiórka budynków gospodarczych w miejscowości Czernina Dolna, gm. Góra oraz Nowa Kuźnia, gm. Gromadka
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00408590
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00408590/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-26 14:11
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3a3aea2a-877f-40a9-b6d3-967b667d7f26
- Identyfikator
- 5272818355
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-26
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408590 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Rozbiórka budynków gospodarczych w miejscowości Czernina Dolna, gm. Góra
oraz Nowa Kuźnia, gm. Gromadka
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
1.2.) Oddział zamawiającego: Oddział Terenowy we Wrocławiu
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 367849538
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Mińska 60
1.4.2.) Miejscowość: Wrocław
1.4.3.) Kod pocztowy: 54-610
1.4.4.) Województwo: dolnośląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne.wroclaw@kowr.gov.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kowr.gov.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - agencja wykonawcza
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3a3aea2a-877f-40a9-b6d3-967b667d7f26
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408590
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00372671
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Rozbiórka budynków gospodarczych w miejscowości Czernina Dolna, gm. Góra
oraz Nowa Kuźnia, gm. Gromadka
Umowa dla części nr 1
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiot 1 - Rozbiórka budynku mieszkalnego (nieukończonego), położonego na dz. nr 455 obr. Czernina, gm. Góra, powiat górowski
Obiekt budowlany nie jest wpisany do rejestru zabytków, nie jest ujęty w gminnej ewidencji zabytków oraz nie jest objęty ochroną poprzez miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.
Obiekt nie jest podłączony do mediów.
Powierzchnia zabudowy przeznaczona do rozbiórki: 521,44m2
Kubatura przeznaczona do rozbiórki (części nadziemnej i podziemnej): 1449,60m3
Wysokość części nadziemnej: 116cm
Wysokość części podziemnej: 162cm
Wysokość całkowita: 278cm
Przed rozpoczęciem robót ich Wykonawca wykona opinię ornitologa oraz chiropterologa.
Przewidywany zakres robót
• ogrodzenie oraz oznakowanie terenu, wyznaczenie miejsc do czasowego składowania materiałów porozbiórkowych,
• oczyszczenie obiektów z zalegających odpadów wraz z wywiezieniem i utylizacją,
• demontaż płyt kanałowych na stropie nad piwnicą,
• demontaż ścian nadziemia w sposób mechaniczny,
• rozbicie elementów fundamentowych oraz ścian piwnicznych na bryły wraz z ich wydobyciem i wywiezieniem z miejsca prowadzonych prac w taki sposób, aby nie naruszyć istniejącego drzewostanu,
• zasypanie objętości po podpiwniczeniu oraz wykopu wraz z uzupełnieniem gruntem wraz z zagęszczeniem,
• uporządkowanie terenu,
• usunięcie materiałów porozbiórkowych będących własnością wykonawcy z terenu rozbiórki oraz utylizacja materiałów niebezpiecznych oraz niezdatnych do recyclingu,
• wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej oraz zgłoszenie zmian ewidencyjnych do właściwego Starostwa Powiatowego.
W trakcie prowadzonych prac należy przestrzegać następujących przepisów:
• Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94, z późn, zm.)
• Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz. U. z 2022 r., poz. 88)
• Ustawa z dnia 19 czerwca 1997 r. o zakazie stosowania wyrobów zawierających azbest (Dz. U. z 2004 r. Nr 3, poz. 20, z późn. zm.)
• Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. – Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2008 r. Nr 25, poz. 150, z późn. zm.)
• Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. Nr 180, poz. 1495, z późn. zm.)
• Ustawa z dnia 25 lutego 2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz. U. Nr 63, poz. 322)
• Ustawa z dnia 9 czerwca 2011 r. – Prawo geologiczne i górnicze (Dz. U. Nr 163, poz. 981)
• Ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. 2013 Nr 0, poz. 21)
Szczegółowy zakres prac określony został w projekcie umowy, przedmiarze robót, STWiOR, Projekcie technicznym. Wymieniona dokumentacja stanowi załącznik do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia i znajduje się na stronie internetowej Zamawiającego https://kowr.eb2b.com.pl/ w zakładce przedmiotowego postępowania
3.9.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-10-20
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
3 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): WYBURZENIA M.Kwiatkowska Sp. z o.o
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 361004604
4.3.3.) Ulica: Ul. Podgórna 19
4.3.4.) Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
4.3.5.) Kod pocztowy: 66-400
4.3.6.) Województwo: lubuskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 100860,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00484904/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2025-12-17
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 100860,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |