Przebudowa sal egipskich Muzeum Archeologicznego w Poznaniu na potrzeby nowej wystawy

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00408684
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00408684/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-26 14:27
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2f542c97-e8c6-4227-a6dc-8804db5b65df
Identyfikator
7781027953
Ostatnia aktualizacja
2026-08-26

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie muzeówRoboty w zakresie usuwania gruzuRoboty rozbiórkoweBetonowanie konstrukcjiRoboty renowacyjneRoboty murarskie i muroweRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty instalacyjne przeciwpożaroweInstalowanie wentylacjiRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408684 z dnia 2026-08-26

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Przebudowa sal egipskich Muzeum Archeologicznego w Poznaniu na potrzeby nowej wystawy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Muzeum Archeologiczne w Poznaniu

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000654977

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Wodna 27

1.4.2.) Miejscowość: Poznań

1.4.3.) Kod pocztowy: 61-781

1.4.4.) Województwo: wielkopolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@muzarp.poznan.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://muzarp.poznan.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2f542c97-e8c6-4227-a6dc-8804db5b65df

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408684

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00440272

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Przebudowa sal egipskich Muzeum Archeologicznego w Poznaniu na potrzeby nowej wystawy

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie sal egipskich Muzeum Archeologicznego w Poznaniu na potrzeby nowej wystawy. Zakres zamówienia obejmuje pomieszczenia sal egipskich na poziomie I piętra wraz z przyległym korytarzem wraz z usługami towarzyszącymi.
Przebudowa na cele wystawiennicze i edukacyjne będzie polegała na przygotowaniu pomieszczeń do nowego scenariusz a wystawy. W związku z tym wymieniona zostanie posadzka, ściany zostaną wykończone pod tapetowanie, zainstalowana zostanie wentylacja i klimatyzacja w dwóch pomieszczeniach wystawienniczych. Wymieniona zostanie także instalacja elektryczna wraz z oświetleniem i instalacja słaboprądowa.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa (załącznik nr 2 do SWZ), na którą składają się: projekt przebudowy sal egipskich Muzeum Archeologicznego w Poznaniu oraz przedmiar robót.

3.9.) Główny kod CPV: 45212313-3 - Roboty budowlane w zakresie muzeów

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45453100-8 - Roboty renowacyjne

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-17

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

150 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): PT INWEST Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 302741694

4.3.3.) Ulica: Jakuba Przybylskiego 38

4.3.4.) Miejscowość: Swarzędz

4.3.5.) Kod pocztowy: 62-020

4.3.6.) Województwo: wielkopolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 1101972,09 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00587219/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-15

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Konieczność wykonania prac dodatkowych opisanych w treści protokołów konieczności z dn. 23.12.2025 r. i 20.01.2026 r. przewidzianych w par. 13 ust. 1 ppkt. „a” umowy oraz na podstawie dołączonych do nich kosztorysów rozliczeniowych.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie i sal egipskich Muzeum Archeologicznego w Poznaniu na potrzeby nowej wystawy. Przeprowadzono dodatkowe prace ogólnobudowlane i zamienne na podstawie protokołów konieczności.

5.4.6.) Wartość zmiany: 46992,00

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

- zamiennych wg protokołów konieczności z dn. 23.12.2025 r. oraz z dn. 07.01.2026 r. przewidzianych w par.13 ust.1 ppkt. „b” umowy
- dodatkowych wg protokołów konieczności z dn.03.02.2026 r., 19.02.2026 r., 25.03.2026 r.,, 14.04.2026 r. przewidzianych w par.13 ust.1 ppkt. „a” umowy
- dodatkowych wynikających z usunięcia kolizji z niezinwentaryzowanymi sieciami infrastruktury technicznej wg protokołu konieczności z dn.07.01.2026 r. przewidzianymi w par.13 ust.1 ppkt. „a” i „g”
umowy
- dodatkowych wg protokołu konieczności z dn.19.02.2026r., przewidzianych w par.13 ust.1 ppkt. „a” umowy
- dodatkowych wynikających z usunięcia kolizji z niezinwentaryzowanymi sieciami infrastruktury technicznej wg protokołu konieczności z dn.07.01.2026r. przewidzianymi w par.13 ust.1 ppkt. „a” i „g” umowy
- zamiennych wg protokołów konieczności z dn.19.02.2026r. przewidzianych w par.13 ust.1 ppkt. „b” umowy

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie i sal egipskich Muzeum Archeologicznego w Poznaniu na potrzeby nowej wystawy. Prace przeprowadzone z usunięciem niezarejestrowanych wcześniej kolizji instalacyjnych (co, wentylacji, klimatyzacji i elektrycznych) oraz przeprowadzeniem zamiennych prac budowalnych (wykończenia ścian, wzmocnienia ścian) i instalacyjnych (w tym instalacji SSP i systemu kontroli parametrów).

5.4.6.) Wartość zmiany: 113973,00

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1299959,10 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane