„Wdrożenie i utrzymanie nowego wielomodułowego systemu bibliotecznego w zakresie gromadzenia, opracowania i udostępniania”

Polska Akademia Nauk Biblioteka Gdańska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00408723
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00408723/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-08-26 14:35
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7dd10dad-153a-4b39-acb5-2a966767bf6c
Identyfikator
5251575083
Ostatnia aktualizacja
2026-08-26

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pakiety oprogramowania bibliotecznego

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408723 z dnia 2026-08-26

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
„Wdrożenie i utrzymanie nowego wielomodułowego systemu bibliotecznego w zakresie gromadzenia, opracowania i udostępniania”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Polska Akademia Nauk Biblioteka Gdańska

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 00032571300102

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Wałowa 15

1.4.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.4.3.) Kod pocztowy: 80-858

1.4.4.) Województwo: pomorskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.4.8.) Numer faksu: zp@pan.pl

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@pan.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bgpan.gda.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7dd10dad-153a-4b39-acb5-2a966767bf6c

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408723

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00414365

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Dostawy

3.7.) Nazwa zamówienia:

„Wdrożenie i utrzymanie nowego wielomodułowego systemu bibliotecznego w zakresie gromadzenia, opracowania i udostępniania”

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i świadczenie usług polegających na wdrożeniu i utrzymaniu nowego wielomodułowego systemu bibliotecznego w zakresie gromadzenia, opracowania i udostępniania, obejmującego w szczególności:
a) wdrożenie systemu open-source (licencja GNU GPL lub Apache License) do zarządzania zasobami bibliotecznymi opartym na wielomodułowym systemie bibliotecznym w zakresie gromadzenia, opracowania i udostępniania oraz kompatybilnego z nim katalogu, katalogu on-line dla czytelników - zwanych dalej „Systemem”,
b) uzupełnienie Systemu o funkcjonalność zapewniającą zgodność w zakresie konfiguracji i obsługi (w tym wydruków) ksiąg inwentarzowych i ksiąg ubytków z aktualnymi przepisami dotyczącymi ewidencji materiałów bibliotecznych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 29 października 2008 r. w sprawie sposobu ewidencji materiałów bibliotecznych (Dz.U.2008.205.1283);
c) migrację danych z obecnie użytkowanego systemu, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia;
d) przeprowadzenie szkoleń użytkowników Systemu, w tym bibliotekarza systemowego, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia;
e) świadczenie usługi dostępu do Systemu w modelu SaaS (Software as a Service) wraz z zapewnieniem ciągłości działania Systemu – przez okres 12 miesięcy od dnia podpisania Protokołu Odbioru Systemu.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ oraz Projektowane Postanowienia Umowy stanowiące Załącznik nr 8 do SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 48160000-7 - Pakiety oprogramowania bibliotecznego

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-12

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

60 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): MOL Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5861988228

4.3.3.) Ulica: Śląska 35-37

4.3.4.) Miejscowość: Gdynia

4.3.5.) Kod pocztowy: 81-310

4.3.6.) Województwo: pomorskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 290061,06 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00288755/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-11

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 290061,06 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Dostawy