Sprawowanie wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania: „Lokalnie na rzecz transformacji podregionu bielskiego” - wykonanie parku kieszonkowego przy ul. Zamkowej w Czechowicach-Dz
GMINA CZECHOWICE-DZIEDZICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00408732
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00408732/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-08-26 14:36
- Lokalizacja
- Czechowice-Dziedzice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-77f67574-b4c2-4936-9eca-0dbe6a3c7033
- Identyfikator
- 6521713295
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-26
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408732 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Sprawowanie wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania: „Lokalnie na rzecz transformacji podregionu bielskiego” - wykonanie parku kieszonkowego przy ul. Zamkowej w Czechowicach-Dz
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZECHOWICE-DZIEDZICE
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258121
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Plac Jana Pawła II 1
1.4.2.) Miejscowość: Czechowice-Dziedzice
1.4.3.) Kod pocztowy: 43-502
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.4.7.) Numer telefonu: 32 214 71 14
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.czechowice-dziedzice.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czechowice-dziedzice.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-77f67574-b4c2-4936-9eca-0dbe6a3c7033
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408732
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00308459
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Sprawowanie wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania: „Lokalnie na rzecz transformacji podregionu bielskiego” - wykonanie parku kieszonkowego przy ul. Zamkowej w Czechowicach-Dz
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa sprawowania wielobranżowego nadzoru inwestorskiego
nad realizacją zadania pod nazwą: „Lokalnie na rzecz transformacji podregionu bielskiego”-wykonanie parku kieszonkowego przy ul. Zamkowej w Czechowicach-Dziedzicach (dz. nr 2094/85;2304/1;2305/4;2306/4).
Zamówienie obejmuje świadczenie usługi w okresie realizacji zadań oraz w okresie rękojmi za wady
i gwarancji jakości i polega na koordynacji, zarządzaniu, kontroli, nadzorowaniu i rozliczeniu prac projektowych i robót budowlanych.
Charakterystyka nadzorowanego zakresu prac:
Pełna dokumentacja przetargu na realizację robót budowlanych wraz z zagospodarowaniem terenu
do pobrania na: www.bip.czechowice-dziedzice.pl w zakładce „Zamówienia Publiczne”. Znak sprawy: ZP.271.34.2025
Zakres obowiązków Wykonawcy:
Podstawowy zakres obowiązków i uprawnień inspektora nadzoru inwestorskiego wynika z przepisów ustawy Prawo budowlane.
Szczegółowy zakres obowiązków i uprawnień inspektora nadzoru inwestorskiego został określony
w projektowanych postanowieniach umowy – załącznik nr 10 do SWZ, które stanowią integralną część specyfikacji warunków zamówienia.
Przedmiotowe środki dowodowe:
Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych w przedmiotowym postępowaniu.
W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych w rozumieniu art. 99 ust. 5 lub art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych równoważnych dokumentów potwierdzających, że oferowana oferta/rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia.
Jeżeli Wykonawca nie złoży ww. dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia), Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia.
Rozwiązania równoważne.
1. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp.
2. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
3. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne.
Wymagania w zakresie zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy art. 95 ustawy Pzp.
Zamawiający nie przewiduje wymogu zatrudnienia osób na umowę o pracę.
Zgodnie z art. 95 ust.1 Ustawy Pzp Zamawiający informuje, że w zakresie realizacji zamówienia nie występują czynności, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony
w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz.U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.).
3.9.) Główny kod CPV: 71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-22
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-03-314.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): KIEROWNIK BUDOWY WOJCIECH CIEJKA
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 6792054628, REGON 368691849
4.3.3.) Ulica: Łanowa 41 L
4.3.4.) Miejscowość: Skawina
4.3.5.) Kod pocztowy: 32-050
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 34440,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00398114/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Nie
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-02-25
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana terminu wykonania umowy
Zawarcie z Wykonawcą robót budowlanych aneksu dot. zmiany terminu zakończenia przedmiotu umowy z powodu niekorzystnych warunków
atmosferycznych uniemożliwiających wykonanie przedmiotu umowy w wyznaczonym terminie
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
planowany termin zakończenia robót budowlanych: 30.04.2026 r.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wejście w życie KSeF Krajowego Systemu Elektronicznych Faktur
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Odbiorca: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach
Plac Jana Pawła II 1
43-502 Czechowice-Dziedzice
NIP: 652-10-89-460
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wejście w życie KSeF Krajowego Systemu Elektronicznych Faktur
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Faktura na rzecz JST winna być wystawiona zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa podatkowego (Ustawa o VAT), w
tym z wykorzystaniem Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) w przypadkach, w których przepisy przewidują taki obowiązek
dla Sprzedawcy (Wystawcy) towarów lub usług.
(...)
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 27552,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Nie
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Z dniem 01.04.2026 w trybie natychmiastowym z powodu rażącego i trwałego naruszenia postanowień umowy oraz jej nienależytego wykonania odstąpiono od umowyZmiany w umowie dot. KSeF
Faktura na rzecz JST winna być wystawiona zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa podatkowego (Ustawa o VAT), w
tym z wykorzystaniem Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) w przypadkach, w których przepisy przewidują taki obowiązek
dla Sprzedawcy (Wystawcy) towarów lub usług.
10. Zamawiający dopuszcza doręczenie faktury VAT w formie:
a) faktury ustrukturyzowanej wystawionej przy użyciu Krajowego Systemu e-Faktur – obligatoryjnie od dnia objęcia
Wykonawcy (Oferenta) obowiązkiem wystawiania faktur za pośrednictwem KseF.
b) ustrukturyzowanego dokumentu elektronicznego, złożonego za pośrednictwem Platformy Elektronicznego Fakturowania
(PEF), dostępnej na stronie https://efaktura.gov.pl podając odpowiednio:
- Rodzaj adresu PEF – NIP
- Numer adresu PEF – 6521713295
c) papierowej na adres siedziby Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502
Czechowice-Dziedzice – WYŁĄCZNIE, gdy przepisy Ustawy o VAT dopuszczają możliwość wystawienia faktury przez
Wykonawcę (Oferenta) poza Systemem KseF.
d) załączniki do faktury będą przekazywane drogą elektroniczną przy wykorzystaniu poczty elektronicznej na następujący
adres: m.dziendziel@um.czechowice-dziedzice.pl.
| 2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi |