Wzmocnienie nawierzchni dróg destruktem asfaltowym i powierzchniowym utrwaleniem na terenie gminy Radziejowice

Gmina Radziejowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00408751
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00408751/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-26 14:40
Lokalizacja
Radziejowice, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-58b7b583-cbab-461a-bcdf-739df97bd828
Identyfikator
8381426414
Ostatnia aktualizacja
2026-08-26

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408751 z dnia 2026-08-26

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Wzmocnienie nawierzchni dróg destruktem asfaltowym i powierzchniowym utrwaleniem na terenie gminy Radziejowice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Radziejowice

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750148414

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Kubickiego 10

1.4.2.) Miejscowość: Radziejowice

1.4.3.) Kod pocztowy: 96-325

1.4.4.) Województwo: mazowieckie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL926 - Żyrardowski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@radziejowice.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://radziejowice.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-58b7b583-cbab-461a-bcdf-739df97bd828

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408751

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00182045

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Wzmocnienie nawierzchni dróg destruktem asfaltowym i powierzchniowym utrwaleniem na terenie gminy Radziejowice

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiot zamówienia obejmuje wzmocnienie nawierzchni dróg destruktem asfaltowym i powierzchniowym utrwaleniem na terenie gminy Radziejowice.
2. Przedmiot zamówienia podstawowego obejmuje drogi:
1) Kamionka ul. Podleśna
2) Kamionka ul. Brzozowa
3) Kamionka ul. Jesienna
4) Krze Duże ul. Południowa
5) Krzyżówka ul. Kolejowa
6) Tartak Brzózki ul. Górna
7) Zazdrość ul. Słoneczna
8) Adamów-Parcel ul. Łęgowa
3. Zakres robót stanowiących przedmiot zamówienia obejmuje:
1) oczyszczenie z roślinności niskiej (trawy, chwasty) oraz obiektów obcych - kamienie, śmieci.
2) wytyczenie sytuacyjne i wysokościowe przebiegu jezdni (w niezbędnym zakresie) w oparciu o stan istniejący oraz założenia projektowe
3) odszukanie i zabezpieczenie oraz w razie konieczności wyregulowanie (do rzędnych docelowych) urządzeń infrastruktury technicznej zlokalizowanych w pasie wzmacnianej nawierzchni.
4) profilowanie i stabilizowanie (korytowanie przy konieczności wymiany kruszywa istniejącego) przy
użyciu sprzętu do robót drogowych (stabilizator, równiarka) w zakresie przyjętym dla poszczególnych odcinków dróg na szerokości uwzględniającej docelową szerokość poboczy
5) zabezpieczenie niezbędnej ilości materiału z rozbiórki na poboczach w celu ponownego wbudowania w ramach uzupełnienia poboczy - pryzmy do późniejszego wykorzystania (wraz z wywiezieniem ewentualnego nadmiaru)
6) na przygotowanym podłożu ułożenie warstw konstrukcyjnych wraz z zagęszczeniem (zawałowaniem) i utrzymaniem w czasie trwania robót:
a. uzupełnienie podbudowy sortowanym kruszywem 0/31,5 mm naturalnym lub betonowym (zakres i grubość indywidualnie wg OPZ-cz.2) z uwzględnieniem szerokości poboczy.
b. przygotowanie i oczyszczenie podbudowy
c. warstwa z destruktu asfaltowego 0-31,5 (gr. indywidualna wg OPZ-cz.2)
7) na wykonanej warstwie z destruktu asfaltowego wykonanie powierzchniowego podwójnego utrwalenia przy użyciu specjalistycznego kombajnu do utrwaleń powierzchniowych
a. Oczyszczenie nawierzchni za pomocą sprzętu mechanicznego
b. Warstwa kruszywa łamanego frakcji 5-8mm na emulsji asfaltowej (I w. PU) z
zawałowaniem
c. Warstwa kruszywa łamanego frakcji 2-5mm na emulsji asfaltowej (II w. PU) z
zawałowaniem
8) Uzupełnienie i zawałowanie poboczy z kruszywa łamanego (połączenie nowej nawierzchni z terenem) oraz wyprofilowanie wysokościowe połączenia z nawierzchnią istniejących zjazdów bramowych i zjazdów na posesje. Na poboczach stosować wyłącznie kruszywo łamane naturalne.
9) Wyrównie i plantowanie terenu przyległego do wyremontowanej nawierzchni w niezbędnym zakresie.
10) Wykonanie w niezbędnym zakresie poboczy/nawierzchni chłonnych w niskich punktach lub odcinkach z zastoiskami wód opadowych (jeśli konieczne - wskazano w OPZ-cz.2).

3.9.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-08

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

3 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO USŁUGOWO HANDLOWE BUDOWA I NAPRAWA DRÓG EFEKT SP. Z O.O

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5220020266

4.3.4.) Miejscowość: Warszawa

4.3.6.) Województwo: mazowieckie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 799500 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00240391/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-27

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Przedłożenie kosztorysu powykonawczego

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Umowne wynagrodzenie wykonawcy za wykonanie przedmiotu zamówienia i zobowiązania zawarte w umowie ulega zmianie.

5.4.6.) Wartość zmiany: 3076,93

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1202177,12 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane