Bieżące utrzymanie drzew i krzewów w pasach drogowych dróg zarządzanych przez Gminę Kędzierzyn-Koźle w latach 2025 – 2026
Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00408802
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00408802/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-08-26 14:52
- Lokalizacja
- Kędzierzyn-Koźle, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-906b02bf-503c-4dcd-9373-93890c8efc85
- Identyfikator
- 7492055601
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-26
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408802 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Bieżące utrzymanie drzew i krzewów w pasach drogowych dróg zarządzanych przez Gminę Kędzierzyn-Koźle w latach 2025 – 2026
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta
1.2.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412912
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Piramowicza 32
1.4.2.) Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
1.4.3.) Kod pocztowy: 47-220
1.4.4.) Województwo: opolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kedzierzynkozle.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kedzierzynkozle.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-906b02bf-503c-4dcd-9373-93890c8efc85
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408802
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00600267
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Bieżące utrzymanie drzew i krzewów w pasach drogowych dróg zarządzanych przez Gminę Kędzierzyn-Koźle w latach 2025 – 2026
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
A. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Usuwanie drzew i krzewów oraz usuwanie pni.
2. Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych drzew i strzyżenie krzewów.
Nie dopuszcza się stosowania drzewołazów poza pracami przy usuwaniu drzew.
Nie dopuszcza się stosowania pił łańcuchowych przy strzyżeniu żywopłotów.
Wykonawca musi dysponować możliwością wykonywania prac w koronach drzew metodą technik linowych.
3. Wykonywanie innych czynności koniecznych do wykonania zleconej usługi.
Wykaz prac będzie przekazywany w czasie obowiązywania umowy, zgodnie z zasadą konieczności wykonania prac i ich pilnością. Szczegółowy zakres poszczególnych czynności zlecony i określony zostanie każdorazowo w protokole typowania prac.
Wykonawca jest zobowiązany do rozpoczęcia wykonywania prac w terminie maksymalnie do 3 dni roboczych od chwili zgłoszenia przez Zamawiającego – zleconych telefonicznie i e-mailem.
W przypadkach zagrożenia zdrowia lub trudności komunikacyjnych powodowanych przez drzewa, Wykonawca musi stawić się do usuwania zagrożeń w ciągu maksymalnie 3 godzin od powiadomienia telefonicznego lub e-mailem.
4. Przewidywane ilości prac do wykonania w okresie od daty zawarcia umowy do 30 czerwca 2026r.:
- tabela nr 1 – usunięcie drzew - 500 szt.;
- tabela nr 2 – cięcia korygujące, prześwietlające, formujące oraz sanitarne - 175 szt.;
- tabela nr 3 – usunięcie kolizji z obiektami budowlanymi i urządzeniami technicznymi oraz formowanie skrajni w pasach drogowych - 340 szt.;
- tabela nr 4 – usuwanie pni po ściętych drzewach (karczowanie) - 13 szt.;
- tabela nr 5 – wycinka krzewów i żywopłotów - 170 m2;
- tabela nr 6 – cięcie (strzyżenie) krzewów i żywopłotów - 21328 m2;
- tabela nr 7 – zakładanie wiązań - 5 kpl.;
- tabela nr 8 – zrębkowanie gałęzi i konarów - 60 mp.
5. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzą ponadto następujące prace:
− uprzątnięcie korzeni, gałęzi i liści, uporządkowanie terenu po zakończeniu prac, wywóz powstałych odpadów wraz z poniesieniem opłaty za składowanie zgodnie z ustawą o odpadach,
− usunięcie ze strzyżonego żywopłotu samosiewów drzew i krzewów gatunków innych niż jego podstawowy skład, do obwodu 50 cm na wys. 5 cm, w cenie jednostkowej cięcia żywopłotu,
− organizacja ruchu oraz oznakowanie drogowe i zabezpieczenie miejsca wykonywania prac w czasie ich trwania,
− przygotowanie uzyskanego drewna z obmiarem i podziałem na użytkowe (do dalszej przeróbki) i opałowe (pocięte na odcinki dł. 1m) i uformowanie w stosy na miejscu prac lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie z zachowaniem bezpieczeństwa w pasie drogowym oraz przekazanie informacji o jego przygotowaniu do sprzedaży,
− odkupienie i wywiezienie drewna z pasa drogowego w przypadku braku odbiorcy lokalnego, po cenie drewna ustalonej Zarządzeniem Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle nr 2061/OSR/2022 lub innym obowiązującym w trakcie odbioru wykonanych prac,
− koszty transportu sprzętu z bazy na miejsce prowadzenia prac,
− uczestnictwo w przeglądach stanu drzew i krzewów z przedstawicielem Zamawiającego na każde żądanie Zamawiającego przed rozpoczęciem prac przewidzianych niniejszą umową,
− dostarczenie ziemi, zasypanie, ubicie i wyrównanie dołów po usuniętych karpinach,
− uzyskanie zezwolenia na wyłączenia zasilania energetycznego znajdującego się w obrębie wykonywanych prac,
− wykonanie w ramach zamówienia prac interwencyjnych w tym usuwanie wiatrołomów.
Wszelkie koszty wynikające z powyższego zakresu ponosi Wykonawca.
B. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowę o pracę.
Na podstawie 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących następujące czynności związane z realizacją zamówienia:
Prace wycinkowe; prace pielęgnacyjne.
Sposób weryfikacji zatrudnienia, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tytułu niespełnienia wymagań zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy.
C. Wymagania wynikające z ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych
Zgodnie z art. 68 ust. 3 ustawy z dnia 11 stycznia 2018r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2023r. poz. 875 z późn. zm.) Zamawiający wymaga, aby łączny udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów samochodowych w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. - Prawo o ruchu drogowym używanych przy wykonywaniu tego zadania wynosił co najmniej 10%. Zasady obliczania udziału pojazdów elektrycznych we flotach pojazdów wskazano w art. 36a ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
D. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają w szczególności: SWZ, tabele 1 – 8 do formularza ofertowego oraz projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami zamieszczone w wersji elektronicznej na stronie internetowej prowadzonego postępowania, stanowiące integralną część SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
77211400-6 - Usługi wycinania drzew
77341000-2 - Okrzesywanie drzew
77342000-9 - Przycinanie żywopłotów
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-19
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-06-304.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Marian Stych Urządzanie i Utrzymywanie Terenów Zieleni
4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Joanna Stych Urządzanie Terenów Zieleni
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6411001180
4.3.3.) Ulica: ul. Nowy Świat 66
4.3.4.) Miejscowość: Ruda Śląska
4.3.5.) Kod pocztowy: 41-706
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 386958,74 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00671054/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-30
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 266064,27 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Usługi |