Dowóz do szkół uczniów z niepełnosprawnościami z terenu Gminy Miejskiej Mielec w roku szkolnym 2025/2026

URZĄD MIEJSKI W MIELCU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00408901
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00408901/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-26 15:21
Lokalizacja
Mielec, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e7efe46a-adc0-4d03-921b-9fde970402c3
Identyfikator
8171003251
Ostatnia aktualizacja
2026-08-26

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408901 z dnia 2026-08-26

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Dowóz do szkół uczniów z niepełnosprawnościami z terenu Gminy Miejskiej Mielec w roku szkolnym 2025/2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: URZĄD MIEJSKI W MIELCU

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000524708

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Żeromskiego 26

1.4.2.) Miejscowość: Mielec

1.4.3.) Kod pocztowy: 39-300

1.4.4.) Województwo: podkarpackie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@um.mielec.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.mielec.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e7efe46a-adc0-4d03-921b-9fde970402c3

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408901

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00336847

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

Dowóz do szkół uczniów z niepełnosprawnościami z terenu Gminy Miejskiej Mielec w roku szkolnym 2025/2026

Umowa dla części nr 3

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Część III obejmuje dowóz uczniów niepełnosprawnych w roku szkolnym 2025/2026 z terenu Gminy Miejskiej Mielec do
- Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Mielcu przy ul. Wojsławskiej 278 - 4 uczniów oraz do filii Ośrodka przy ul. Moniuszki 3 – 7 uczniów,
- Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Wesoły Balonik” w Mielcu przy ul. Wojsławskiej 278 – 5 uczniów,
- Przedszkola Miejskiego nr 3 w Mielcu, ul. Ossolińskich 1 – 1 dziecko,
- Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Słoneczko” w Mielcu przy ul. Słowackiego 8 – 2 dzieci.
w okresie od 1 września 2025 roku do 31 lipca 2026r.
1. Planowany przewóz (2 busy/autobusy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych) obejmuje 17 osób, w tym:
- 1 osoba - wózek specjalistyczny (wiek dziecka 16 lat),
- 1 osoba - fotelik z pasami krzyżowymi (wiek dziecka 9 lat),
- 8 osób - fotelik z pasami (wiek dzieci 4 do 8 lat),
- 5 osób - siedzenie i pasy (przedział wiekowy od 18 do 22 lat),
- 2 opiekunów dowozu (po 1 osobie na dany środek transportu).
Przebieg dzienny środków transportu (2 busy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych) przewiduje się na około 98 km. Ośrodek funkcjonuje jako placówka nieferyjna, a zajęcia z zakresu kształcenia specjalnego, którymi objęci są uczniowie prowadzone będą również w miesiącu lipcu 2026r. Łącznie jest to ok. 221 dni roboczych w okresie trwania zamówienia.
2. Wykonawcy biorący udział w postępowaniu muszą posiadać dokument stanowiący Standardy Ochrony Małoletnich wynikający z obowiązku prawnego wprowadzonego ustawą z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich, w szczególności z uwzględnieniem zapisów wynikających z art. 21 i 22c wymienionej ustawy.
3. Osoby skierowane do realizacji przedmiotu zamówienia (kierowcy) muszą spełniać standardy, o których mowa w ustawie z dnia 13 maja 2016r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich tj. nie mogą figurować w Rejestrze sprawców przestępstw na tle seksualnym, w Rejestrze z dostępem ograniczonym lub w Rejestrze osób, w stosunku do których Państwowa Komisja do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15 wydała postanowienie o wpisie w Rejestrze oraz w Krajowym Rejestrze Karnym w zakresie przestępstw określonych w rozdziale XIX i XXV Kodeksu karnego, w art. 189a i art. 207 kodeksu karnego oraz ustawie z dnia 29 lipca 2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

3.9.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-18

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

od 2025-09-01 do 2026-07-31

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Usługi Transportowe TRANS - BUS Przewóz Towarów i Osób Giec Artur

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8141416089

4.3.3.) Ulica: Kiełków 116

4.3.4.) Miejscowość: Przecław

4.3.5.) Kod pocztowy: 39-320

4.3.6.) Województwo: podkarpackie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 173264,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00411007/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

zmiana adresu siedziby wykonawcy

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

zmiana adresu siedziby wykonawcy na: 39-300 Mielec, ul. Pułaskiego 4/32

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 174088,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Usługi