Świadczenie usług gastronomicznych dla Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Gdańsku
Gmina Miasta Gdańska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00408995
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00408995/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-08-26 16:22
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b116dd81-2248-11ef-a500-1a0072d5d2bd
- Identyfikator
- 5830011969
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-26
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408995 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Świadczenie usług gastronomicznych dla Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Gdańsku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Gdańska
1.2.) Oddział zamawiającego: Urząd Miejski w Gdańsku - Biuro Zamówień Publicznych
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000598463
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Nowe Ogrody 8/12
1.4.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.4.3.) Kod pocztowy: 80-803
1.4.4.) Województwo: pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: marzena.szczepanska-kaup@gdansk.gda.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gdansk.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b116dd81-2248-11ef-a500-1a0072d5d2bd
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408995
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00367425
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Świadczenie usług gastronomicznych dla Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Gdańsku
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na świadczeniu usług gastronomicznych w Domu Pomocy Społecznej "Ostoja" w Gdańsku, polegających na przygotowaniu, gotowaniu i podawaniu posiłków
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Rozdziale 2 SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
55320000-9 - Usługi podawania posiłków
55322000-3 - Usługi gotowania posiłków
55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-13
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2025-07-314.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Ever Medical Care Sp. z o.o.
4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Ever Catering Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1182210257
4.3.3.) Ulica: Arkuszowa 39
4.3.4.) Miejscowość: Warszawa
4.3.5.) Kod pocztowy: 01-934
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1839244,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00466698/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zgodnie z informacją opublikowaną przez Radę Ministrów w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz minimalnej stawki godzinowej w 2026 r., od dnia 1 stycznia 2026 r.
minimalne wynagrodzenie za pracę wynosić będzie 4806 zł brutto miesięcznie, a minimalna stawka godzinowa 31,40 zł brutto.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W Aneksie nr 1 do umowy zmieniono cenę brutto jednego osobodnia żywienia w DPS Ostoja na kwotę 32,74 zł oraz cenę brutto osobodnia w Dziennym Domu Pomocy na 17,02 zł.
Zamawiający skorzystał w prawa opcji, jednocześnie przedłużając termin wykonania umowy o kolejne 12 miesięcy. W wyniku powyższych zmian wynagrodzenie za wykonanie umowy objętego prawem opcji wynosić będzie 925 524,20 zł
brutto.
5.4.6.) Wartość zmiany: 5902,20
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1389627,51 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Termin wykonania umowy:- zamówienie podstawowe: 14.08.2024 - 31.07.2025,
- zamówienie opcjonalne: 01.08.2025 - 31.07.2025r.
| 2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi |