Remont istniejącej stołówki w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W MARSZEWIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00409055
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00409055/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-26 19:07
Lokalizacja
Marszew, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-927a5b07-b790-4c6d-bc14-e197dbefa4ee
Identyfikator
6171796776
Ostatnia aktualizacja
2026-08-26

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty budowlaneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00409055 z dnia 2026-08-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont istniejącej stołówki w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W MARSZEWIE

1.3.) Oddział zamawiającego: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000099748

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Marszew

1.5.2.) Miejscowość: Marszew

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-300

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dyrekcja@marszew.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: marszew.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1343318

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont istniejącej stołówki w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-927a5b07-b790-4c6d-bc14-e197dbefa4ee

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00409055

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00027460/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Remont istniejącej stołówki w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00344152

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KGS.272.05.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Remont istniejącej stołówki w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera opis przedmiotu zamówienia – dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót i przedmiar robót - załącznik nr 1 do SWZ.
3. Szczegółowe obowiązki wykonawcy w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia określają projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego - Załącznik nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
4. Szczegółowy zakres zamówienia wskazano w Opisie Przedmiotu Zamówienia (w skrócie OPZ) stanowiący załącznik nr 1 do SWZ.
4.1. Zadanie obejmuje wykonanie instalacji klimatyzacji bez dostarczenia i montażu urządzeń klimatyzacji zewnętrznej i wewnętrznej.
4.2. Zadanie obejmuje wykonanie instalacji wentylacji bez dostarczenia i montażu centrali nawiewno -wywiewnej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z dyspozycją art. 310 ustawy Pzp, zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu.
Zamawiający w Rozdziale I pkt 4 Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) pod nazwą „Źródła finansowania” poinformował, że przedmiotowe zamówienie przewidziane jest do sfinansowania ze środków przyznawanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jednocześnie Zamawiający jednoznacznie zastrzegł w ogłoszeniu o zamówieniu oraz w dokumentach zamówienia możliwość unieważnienia postępowania w sytuacji, gdy wspomniane środki nie zostaną mu przyznane.
Okoliczności zaistniałe po wszczęciu postępowania wskazały na konieczność uzyskania przez Zamawiającego uzgodnionego z dysponentem głównym programu inwestycji, co związane jest z brakiem możliwości zawarcia umowy na podstawie postępowania wszczętego przed dniem zatwierdzenia takiego programu.
W związku z planowanym sfinansowaniem zamówienia ze środków majątkowych, pochodzących z budżetu państwa, brak jest możliwości jego sfinansowania ze środków pozostających w dyspozycji szkoły.
Brak zapewnienia finansowania zmusza Zamawiającego do skorzystania z zastrzeżonego prawa i unieważnienia postępowania.
Zgodnie z Rozdziałem I pkt 4 SWZ, podstawa ta nie jest traktowana jako unieważnienie postępowania z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 686609,74 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 768750,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane