"Remont urządzeń wodnych infrastruktury towarzyszącej służących zmniejszeniu skutków suszy"
GMINA BLEDZEW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00409128
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00409128/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-27 07:29
- Lokalizacja
- Bledzew, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-756a3c41-f97b-434d-9338-dc6ffef4f63f
- Identyfikator
- 5961004148
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00409128 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Remont urządzeń wodnych infrastruktury towarzyszącej służących zmniejszeniu skutków suszy"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BLEDZEW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210966869
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 16
1.5.2.) Miejscowość: Bledzew
1.5.3.) Kod pocztowy: 66-350
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski
1.5.7.) Numer telefonu: +48957436610
1.5.8.) Numer faksu: +48 95 741 78 53
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@bledzew.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.bledzew.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-756a3c41-f97b-434d-9338-dc6ffef4f63f1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
"Remont urządzeń wodnych infrastruktury towarzyszącej służących zmniejszeniu skutków suszy"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-756a3c41-f97b-434d-9338-dc6ffef4f63f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00409128
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00078039/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Remont urządzeń wodnych i infrastruktury towarzyszącej, służących zmniejszeniu skutków suszy.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Remont urządzeń wodnych infrastruktury towarzyszącej służących zmniejszeniu skutków suszy ” współfinansowany jest ze środków Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-20272.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00364016
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RG.GR.271.10.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Remont urządzeń wodnych infrastruktury towarzyszącej służących zmniejszeniu skutków suszy ”.
Identyfikatory działek ewidencyjnych:
080301_2.0002.130
080301_2.0002.131
080301_2.0002.20
080301_2.0006.219/2
080301_2.0006.78/1
080301_2.0006.78/2
W ramach zadania należy wykonać między innymi:
Zakres inwestycji dotyczy remontu w Starym Dworku:
- przepust z odcinkiem rurociągu DN500, betonowy o l = 31 mb do drugiej studni rewizyjnej w
drodze brukowanej,
- odcinek rowu od przepustu do zbiornika i 50 m powyżej, licząc od granicy dz. ew. nr 20,
- istniejący teren zbiornika o powierzchni 3642 m2,
- przepust z odcinkiem rurociągu do pierwszej studni rewizyjnej w drodze brukowanej
na działkach nr 130,131 i 20,
- przepust z odcinkiem rurociągu DN500 o l = 31 mb (od wlotu do przepustu do drugiej studni
rewizyjnej, zlokalizowanej w drodze brukowanej),
- oczyszczenie WUKO odcinka kanalizacji deszczowej, wiejskiej, który wykonanego z rury
DN500, betonowej na długości 31 mb zamulonego w 50% z „wypłukaniem” osadu do rowu.
- wlot do przepustu z kratą - oczyszczenie wlotu do przepustu DN500, rura betonowa, kraty
stalowej z prowadnicami poprzez renowację elementów stalowych i przyczółka przepustu,
- rów melioracyjny na odcinku o długości 327 mb:
• wycinka krzewów ze skarp rowu,
• profilowania skarp i dna rowu do spadku 1;1 z utworzeniem koryta rowu o szerokości dna: b = 0,6 m, brzegi dna umocnione faszyną o średnicy 20 cm, przybite kołkami o średnicy 5-7 cm i długości 1,5 m co 1,5 m, wywiezienie nadmiaru urobku z profilowania dna i skarp na teren zbiornika,
• umocnienie odcinka rowu przed wlotem do przepustu kamieniem w betonie C20 o grubości 25 cm na długości 5,0 m (dno i skarpy do wysokości h = 1,0 m) z podparciem palisadą z kołków drewnianych o średnicy 10 cm i długości 1,5 m w dnie i skarpach rowu,
• stabilizacja dna rowu w hm 2+00 i w km 2+50 palisadą z kołków drewnianych o średnicy 10 cm i długości 1,5 m na szerokości dna i skarp do wysokości h = 1,0 m rowu,
• usunięcie nasypu niekontrolowanego na skarpie rowu, transport na teren,
• zbiornika i wbudowanie go w nierówności skarp zbiornika,
- teren zbiornika:
• wycinka krzewów z recyklingiem na powierzchni 1100 m2,
• usunięcie zalegających gałęzi z recyklingiem,
• zabudowa nierówności od strony drogi gruntowej,
• wyprofilowanie i umocnienie dna kiszką faszynową rowu dopływowego,
• odmulenia oczka wodnego w środkowej części zbiornika
Zakres inwestycji dotyczy remontu w Osiecku:
- odcinek rurociągu, biegnącego od przelewu awaryjnego wzdłuż drogi brukowanej o l = 60 mb,
- odcinek rurociągu z kratką ściekową w drodze z wylotem do zbiornika Nr 1,
- istniejący zbiornik retencyjny Nr 1 na dz. ew. nr 78/1, obręb Osiecko,
- istniejący zbiornik retencyjny Nr 2 na dz. ew. nr 78/2, obręb Osiecko, graniczący ze zbiornikiem
Nr 1 groblą działową wraz z przelewem,
na działkach ewidencyjnych nr 219/2, 78/1 i 78/2, obręb Osiecko w południowej części
miejscowości. Działki stanowią własność Gminy Bledzew.
- odcinek rurociągu nr 1 o długości = 60 mb i średnicy DN 300, betonowy z przelewem:
• odmulenie przelewu awaryjnego,
• demontaż kraty,
• renowację kraty stalowej i betonu przelewu,
• w odległości 60 m na rurociągu nr 1 po jego odsłonięciu w rurze betonowej wykonać w
górnej części otwór o wym.: 10x 30 cm w celu umożliwienia płukania WOKO, zaślepić
otwór w studzience korkiem drewnianym w osłonie jutowej. Zaklinować, płukać w kierunku
do zbiornika, po udrożnieniu odcinka wyjąć korek i przepłukać cały odcinek rury, rurę
„zabandażować”, zabetonować, zasypać. Całość prac wykonać pod nadzorem inspektora
nadzoru. W przypadku braku możliwości udrożnienia tego odcinka przerwać prace,
zabezpieczając teren j.w.
• umocnić teren przed wlotem kamieniem w betonie C20 w promieniu 3,0 m;
- odcinek rurociągu nr 2 z kratką ściekową i wylotem do zbiornika Nr 1 o DN 600 i l = 8 mb:
• oczyścić studzienkę wpustu ulicznego i odcinek rurociągu WUKO,
• umocnić teren wokół kratki deszczowej betonem o promieniu 1,5 m o grubości 20 cm z betonu C20 na podsypce z pospółki, zagęszczonej mechanicznie o grubości 20 cm,
• umocnić kamieniem w betonie C20 o grubości 20 cm wylot do zbiornika o promieniu 1,5 m
wokół wylotu rury na podsypce z pospółki o grubości 20 cm, zagęszczonej mechanicznie.
- zbiornik Nr 1 – należy wykonać:
• wycinkę krzewów na powierzchni 1280 m2 z recyklingiem,
• odmulenie dna zbiornika, na którym zalega obecnie lustro wody,
• oczyścić przelew, udrożnić rurę DN200,
• wykonać renowację przelewu, w tym części betonowych,
• nasadzenie zieleni wysokiej – 10 sztuk drzew minimum 3 -letnie.
- zbiornik Nr 2 – należy wykonać:
• wycinkę krzewów na powierzchni 50 m2 z recyklingiem,
• profilowanie dna i skarp spycharką na powierzchni 500 m2 z przemieszczeniem gruntu na
odległości do 50 m.
UWAGA!
Wszelkie podane w SWZ, PFU oraz innych dokumentach nazwy, znaki towarowe, mają charakter przykładowy i zostały wykorzystany w celu określenia oczekiwanego standardu jakościowego i lub wskazania oczekiwanych rozwiązań technicznych. Zamawiający dopuszcza składanie „ofert równoważnych”, przez które rozumie się ofertę, która przedstawia opis przedmiotu zamówienia o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych spełniających minimalne parametry określone przez Zamawiającego, oznaczoną innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem.
Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp w sytuacji, gdyby w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych
i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
Zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
Uwagi:
a/ Wszystkie roboty ogólnobudowlane należy prowadzić z zgodnie z obowiązującymi przepisami i „Technicznymi warunkami wykonania i odbioru robót budowlano-montażowych” pod nadzorem uprawnionych osób.
b/ Wszystkie roboty budowlane należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlaną oraz przepisami BHP i PPOŻ. i Ochrony Środowiska.
c/ Technologia wykonania robót może być zmieniona na inną pod warunkiem, że nie będzie o niższych parametrach technicznych i użytkowych po uzyskaniu pisemnej zgody Inwestora i autora projektu.
Roboty budowlane mają być realizowane zgodnie z warunkami opisanymi w umowie (załącznik nr 7 do SWZ).
Dostępność dla osób niepełnosprawnych oraz projektowanie z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników (art. 100 Pzp).
Realizując niniejsze zamówienie Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia dostępności architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno – komunikacyjnej osobom ze szczególnymi potrzebami, co najmniej w zakresie określonym przez minimalne wymagania, o których mowa w art. 6 ustawy z dnia
19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45222000-9 - Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 255476,44 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 281079,60 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 255476,44 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MELIOTECH Jarosław Jóźwiak
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5961401961
7.3.4) Miejscowość: Międzyrzecz - Wybudowanie
7.3.5) Kod pocztowy: 66-300
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 255476,44 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |