Budowa zadaszeń nad wejściami do budynku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie i odnowienie istniejących schodów zewnętrznych
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00409163
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00409163/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-27 07:55
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7d3533f0-90e5-41f8-b001-29d84a5939ca
- Identyfikator
- 6761086811
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00409163 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa zadaszeń nad wejściami do budynku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie i odnowienie istniejących schodów zewnętrznych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000278155
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rajska 1
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-124
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biblioteka@rajska.info
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rajska.info
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7d3533f0-90e5-41f8-b001-29d84a5939ca1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa zadaszeń nad wejściami do budynku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie i odnowienie istniejących schodów zewnętrznych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7d3533f0-90e5-41f8-b001-29d84a5939ca
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00409163
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00063266/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa zadaszeń nad wejściami do budynku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie i odnowienie istniejących schodów zewnętrznych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00333768
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SP.271.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 934744,61 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przedsięwzięcie inwestycyjne polegające na:
a) wykonaniu robót budowlanych polegających na budowie siedmiu zadaszeń nad wejściami do budynku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie przy ul. Rajskiej 1 oraz remoncie sześciu istniejących schodów zewnętrznych.
b) uzyskanie przewidzianych prawem i polskimi normami dopuszczeń i odbiorów oraz wykonanie i przekazanie Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej zawierającej również egzemplarze kart gwarancyjnych i instrukcji wszystkich zamontowanych urządzeń,
c) wykonanie dokumentacji powykonawczej i sposobu postępowania z zabytkiem dla MWKZ.
Z uwagi na konieczność zapewnienia bezpiecznej ewakuacji i ciągłości pracy biblioteki, realizacja zadania została podzielona na dwa etapy:
• Etap I – obejmujący budowę zadaszenia nad wejściem głównym do budynku od ul. Rajskiej (wejście nr 1) oraz budowę zadaszeń i remont schodów dwóch wejść od strony ogrodu (wejście nr 4 i wejście nr 5).
• Etap II – obejmujący pozostałe do wykonania roboty tj. budowa zadaszeń i remont schodów czterech wejść od strony ogrodu (wejście nr 2, wejście nr 3, wejście nr 6 i wejście nr 7).
1. Teren inwestycji - budynek po dawnych koszarach wojskowych im. Franciszka Józefa I przy ul. Rajskiej 1 w Krakowie wraz z otoczeniem w granicach działki nr 125/12, obręb 60 Kraków-Śródmieście, jest obiektem zabytkowym wpisanym do rejestru zabytków województwa małopolskiego i podlega ochronie konserwatorskiej.
Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia, na własny koszt, nadzoru konserwatorskiego nad realizowanymi robotami w przypadku, gdy obowiązek jego ustanowienia wynika z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, decyzji administracyjnych, uzgodnień lub innych rozstrzygnięć właściwego organu ochrony zabytków.
W przypadku wydania w trakcie realizacji zamówienia decyzji, postanowienia lub zaleceń właściwego organu ochrony zabytków nakładających obowiązek sprawowania nadzoru konserwatorskiego, Wykonawca niezwłocznie zapewni taki nadzór i będzie realizował roboty zgodnie z wymaganiami określonymi przez ten organ.
Z uwagi na położenie terenu inwestycji w strefie objętej nadzorem konserwatorskim, podczas prowadzonych prac ziemnych jest wymagany nadzór archeologa (Pozwolenie MWKZ nr ZN-I.5142. 365.2023 z dnia 31 lipca 2023 r.) Uzyskanie pozwolenia na prowadzenie badań archeologicznych (nadzoru archeologicznego) oraz pokrycie kosztów nadzoru archeologicznego zapewni Zamawiający.
2. Zamawiający posiada:
• Pozwolenie Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie robót budowlanych przy zabytku. Pozwolenie nr ZN-I.5142. 365.2023 z dnia 31 lipca 2023 r.
• Decyzję nr 1122/6740.1/2023 z dnia 4 października 2023 r. zatwierdzającą projekt budowlany i udzielający pozwolenia na budowę.
- stanowiące załącznik nr 2a do niniejszej SWZ.
3. Wykonawca jest zobowiązany do informowania o stanie realizacji Kontraktu. Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca powinien przedstawić raport w terminie do 7 dni od otrzymania pisemnego wezwania. Raporty podlegają zatwierdzeniu przez Inspektora nadzoru inwestorskiego.
4. Wykonawca, w ramach zamówienia jest zobowiązany zorganizować zaplecze przestrzegając obowiązujących przepisów prawa polskiego, szczególnie w zakresie technicznym, gospodarczym, administracyjnym, BHP, zabezpieczeń ppoż., wymogów Państwowej Inspekcji Pracy
i Państwowego Inspektora Sanitarnego. Wykonawca zorganizuje zaplecze socjalne z szatniami
i pomieszczeniami higieniczno – sanitarnymi dla pracowników. Jako zaplecze Wykonawcy kwalifikuje się także zaplecze magazynowania materiałów.
5. Wykonawca własnym staraniem zorganizuje plac budowy, w tym ze szczególną starannością oznakuje teren prowadzenia robót oraz zabezpieczy wszelkie mienie przed uciążliwymi czynnikami wynikłymi z prowadzonych robót oraz rozprzestrzenianiem się zanieczyszczeń.
6. Po zakończeniu prac Wykonawca zobowiązany jest przywrócić do stanu pierwotnego teren stanowiący dojazd oraz teren zajęty czasowo pod plac budowy.
7. Prace należy prowadzić ze szczególnym uwzględnieniem powszechnie obowiązujących przepisów BHP i przepisów przeciwpożarowych.
8. Cały zakres robót musi być wykonany w sposób zgodny z zasadami sztuki budowlanej i wiedzy technicznej, przy dołożeniu należytej staranności.
9. Każda partia materiału przed wbudowaniem powinna zostać odebrana i zaakceptowana przez Inspektora nadzoru ustanowionego przez Zamawiającego.
10. Zamawiający wymaga, by na wykonany przedmiot umowy wykonawca udzielił co najmniej 60 miesięcznej gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane.
11. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia za pomocą:
• Opisu Przedmiotu Zamówienia , zwanego dalej OPZ (załącznik nr 2 do SWZ)
• Dokumentacja techniczna: projekt budowlany, STWiOR, Przedmiar robót (załącznik nr 2a do SWZ)
• Projektowanych Postanowień Umowy, zwanego dalej PPU (załącznik nr 3 do SWZ)
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45262311-4 - Betonowanie konstrukcji
45262310-7 - Zbrojenie
45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych
45223110-0 - Instalowanie konstrukcji metalowych
45262400-5 - Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej
45233140-2 - Roboty drogowe
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 897870,23 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1107000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 897870,23 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DES Henryk Dowgier, Anna Dowgier sp. k.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6770004959
7.3.3) Ulica: Kazimierza Wielkiego 51/LU3
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 30-074
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 897870,23 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-05-31| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |