Dowóz uczniów do i z Zespołu Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim w roku szkolnym 2026/2027

GMINA JANÓW PODLASKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00409189
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00409189/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-27 08:07
Lokalizacja
Janów Podlaski, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b7c3fdac-641c-4614-941c-e03ce9926876
Identyfikator
5372251327
Ostatnia aktualizacja
2026-08-27

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie transportu drogowegoUsługi w zakresie publicznego transportu drogowego

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNIKACJI SAMOCHODOWEJ W ŁOSICACH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŁosice, PL · lot 0
216 768,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00409189 z dnia 2026-08-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowóz uczniów do i z Zespołu Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim w roku szkolnym 2026/2027

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA JANÓW PODLASKI

1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Janów Podlaski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 030237546

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Bialska 6A

1.5.2.) Miejscowość: Janów Podlaski

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-505

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@janowpodlaski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugjanowpodlaski.bip.lubelskie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b7c3fdac-641c-4614-941c-e03ce9926876

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dowóz uczniów do i z Zespołu Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim w roku szkolnym 2026/2027

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b7c3fdac-641c-4614-941c-e03ce9926876

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00409189

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00060081/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Dowóz uczniów do i z Zespołu Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim w roku szkolnym 2026/2027

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00337897

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BUA.271.26.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 296938,33 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Dowóz uczniów do i z Zespołu Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim w roku szkolnym 2026/2027”.
2. Przedmiot zamówienia podzielony został na zamówienie podstawowe oraz zamówienie realizowane na zasadach opcji.
3. W ramach zamówienia podstawowego Zamawiający przewiduje przewóz 167 uczniów na podstawie biletów miesięcznych. Wykaz zawierający liczbę uczniów ze wskazaniem miejscowości, z których będą odbierani stanowi załącznik nr 9 do SWZ.
4. Zgodnie z wymogami art. 433 pkt. 4) ustawy Pzp Zamawiający wskazuje, że minimalna /gwarantowana/ wartość świadczenia stron w okresie realizacji zamówienia wynosi 60% wartości wynagrodzenia Wykonawcy określonego w § 5 ust. 1 umowy za wykonanie zamówienia podstawowego.
5. Zakres umowy obejmuje dowóz uczniów do i z Zespołu Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim (przedszkole i szkoła podstawowa) na zasadzie zakupu biletów miesięcznych w dni nauki szkolnej, z uwzględnieniem organizacji roku szkolnego zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2023 r., poz. 1211).
6. Pod pojęciem „dowóz” uczniów do szkoły należy rozumieć dowóz uczniów z ustalonych miejsc zamieszkania do szkoły przed rozpoczęciem zajęć i odwiezienie uczniów ze szkoły do ustalonych miejsc ich zamieszkania po zakończeniu zajęć. Trasy winne być realizowane na zasadzie komunikacji publicznej, ogólnodostępnej z pierwszeństwem przejazdu wskazanych w niniejszym postępowaniu uczniów.
7. Przewozy uczniów odbywać się mogą wyłącznie środkami transportu spełniającymi wymagania techniczne określone w przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024 r., poz. 1251), ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2025 r., poz. 1490 z późn. zm.) i innych przepisach związanych z przewozem osób.
8. Wykonawca musi zapewnić uczniom bezpieczny dowóz, tzn. odpowiednie warunki bezpieczeństwa i higieny.
9. Zamawiający zapewnia opiekuna w każdym autobusie.
10. Autobusy muszą posiadać wystarczającą liczbę miejsc siedzących na określonej trasie, tak by zapewnić miejsca siedzące dla uczniów i opiekuna.
11. Wykonawca ubezpiecza autobusy i pasażerów od wszelkich szkód powstałych podczas przewozu i pozostających w związku z przewozem.
12. Liczbę i przebieg tras oraz godziny odjazdów Wykonawca ustala w uzgodnieniu z Dyrektorem Zespołu Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim, przed rozpoczęciem roku szkolnego.
13. Przewozy muszą odbywać się w ramach regularnych przewozów osób w krajowym transporcie drogowym zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1490 z późn. zm..).
14. W przypadku awarii pojazdu przewożącego dzieci Wykonawca zobowiązuje się zapewnić inny, sprawny technicznie, aby dowozy przebiegały bez zakłóceń. Zamawiający wymaga aby czas podstawienia pojazdu zastępczego był nie dłuższy niż 90 minut.
Czas ten może ulec skróceniu zgodnie z deklaracją Wykonawcy złożoną w ofercie, z tytułu której oferta Wykonawcy może uzyskać dodatkowe punkty w kryterium oceny ofert.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 216768,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 357897,70 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 216768,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Łosicach Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5370001448

7.3.3) Ulica: Kolejowa

7.3.4) Miejscowość: Łosice

7.3.5) Kod pocztowy: 08-200

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 216768,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-09-01 do 2027-06-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi