Budowa szkoły podstawowej oraz ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Morenowe Wzgórze w Gdańsku
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00409281
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00409281/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-27 08:38
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2ab52627-fe44-11ee-b81b-aebd110f5279
- Identyfikator
- 5840203274
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00409281 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa szkoły podstawowej oraz ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Morenowe Wzgórze w Gdańsku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000168372
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Żaglowa 11
1.4.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.4.3.) Kod pocztowy: 80-560
1.4.4.) Województwo: pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: drmg@gdansk.gda.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.drmg.gdansk.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2ab52627-fe44-11ee-b81b-aebd110f5279
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00409281
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 123466-2024
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Budowa szkoły podstawowej oraz ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Morenowe Wzgórze w Gdańsku
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pod nazwą:
„Budowa szkoły podstawowej oraz ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Morenowe Wzgórze w Gdańsku”.
2. Zamówienie obejmuje dwa zakresy:
- Zakres nr 1: Budowa obiektu szkolnego przy ul. Morenowe Wzgórze w Gdańsku
(I przedmiot odbioru);
- Zakres nr 2: Budowa ciągu pieszo-jezdnego przy ul. Morenowe Wzgórze
(II przedmiot odbioru).
3. Zakres nr 1: Budowa obiektu szkolnego przy ul. Morenowe Wzgórze w Gdańsku (I przedmiot odbioru), obejmuje w szczególności:
1) Przygotowanie placu i zaplecza budowy, w tym:
- ogrodzenie terenu,
- urządzenie zaplecza budowy,
- przyłączenie mediów na czas budowy,
- opracowanie Planu BIOZ,
- opracowanie organizacji ruchu na czas budowy,
2) Wycinki drzew i krzewów, zabezpieczenie drzew przewidzianych do zachowania,
3) Niwelacje terenu,
4) Geodezyjne wytyczenie obiektów,
5) Roboty ziemne,
6) Roboty budowlano-montażowe, obejmujące wykonanie:
- budynku szkoły,
- zbiornika retencyjnego na wody opadowe,
- miejsca gromadzenia odpadów stałych (wiaty śmietnikowej),
- obiektów sportowych wraz z wyposażeniem: boisko (z piłkochwytami,
bramki, słupki do siatkówki, kosze do koszykówki), bieżnia,
- placu zabaw dla dzieci wraz z wyposażeniem,
- obiektów małej architektury (stojaki rowerowe, kosze na śmieci, ławki),
- murów oporowych,
- ogrodzenia terenu,
7) Roboty wykończeniowe zewnętrzne i wewnętrzne,
8) Dostawę i montaż stałego wyposażenia wewnętrznego realizowanych obiektów:
- wyposażenia węzłów sanitarnych (biały montaż, armatura, lustra, uchwyty
dla niepełnosprawnych, przybory mocowane do ścian),
- wyposażenie AGD i meblowe zaplecza kuchennego (pom. porcjowania,
wydawania posiłków, zmywalnia, dostawy, pom. porządkowe),
- wyposażenie sali gimnastycznej (bramki, słupki i siatka do siatkówki,
absorber ścienny, kosze do koszykówki, drabinki, itd.),
- elementy aranżacji wnętrz trwale związane z budynkiem, takie jak: osłony
grzejnikowe, lekkie ścianki w pomieszczeniach sanitarnych,
- dygestorium,
9) Roboty instalacyjne, w zakresie wykonania:
- instalacji zewnętrznych: elektroenergetycznej, oświetlenia terenu,
teletechnicznej, wodociągowej, instalacji „wody szarej”, instalacji gazowej,
kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej,
- przyłącza wodociągowego i przyłącza kanalizacji sanitarnej (przyłącza:
gazowe, elektroenergetyczne i teletechniczne zostaną wybudowane przez
gestorów sieci/ dostawców usług na podstawie zawartych umów),
- instalacji wewnętrznych: wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, „wody
szarej”, centralnego ogrzewania (kocioł gazowy), wentylacji mechanicznej,
elektrycznej, fotowoltaicznej, teletechnicznej, odgromowej, teletechnicznej,
hydrantowej p. poż., kanalizacji deszczowej,
10) Roboty w zakresie utwardzenia gruntu, obejmujące wykonanie:
- utwardzonych dojść i dojazdów,
- drogi pożarowej,
- miejsc parkingowych dla samochodów i rowerów (wyposażonych w stojaki),
11) Roboty w zakresie urządzonych terenów zielonych, obejmujące:
- nasadzenia drzew i krzewów ozdobnych,
- założenie trawników,
- pielęgnację zieleni: drzew i krzewów, trawników,
12) Sporządzenie dokumentacji powykonawczej,
13) Uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.
4. Zakres nr 2: Budowa ciągu pieszo-jezdnego przy ul. Morenowe Wzgórze
(II przedmiot odbioru), obejmuje w szczególności:
1) budowę ciągu pieszego wraz z infrastrukturą towarzyszącą od ul. Morenowe
Wzgórze do nowoprojektowanej drogi (dz. 67/18, obr. 050) oraz
2) budowę ciągu pieszego i drogi dla rowerów wraz z infrastrukturą towarzyszącą
od nowoprojektowanej drogi (dz. 67/18, obr. 050) do drogi prowadzącej do
przepompowni ścieków mającej dojazd z ul. Kraśnięta.
5. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załączniki nr 8.1 do SWZ dla Zakresu nr 1 i 8.2 do SWZ dla Zakresu nr 2. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 9 do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45214210-5 - Roboty budowlane w zakresie szkół podstawowych
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-07
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
448 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „EBUD” – Przemysłówka Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5540309850
4.3.3.) Ulica: Biskupińska 11
4.3.4.) Miejscowość: Bydgoszcz
4.3.5.) Kod pocztowy: 85-375
4.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 28708200,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 359217-2024
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2025-08-25
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 8
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
konieczność wykonania robót dodatkowych i zamiennych mających na celu optymalizację funkcjonalno-użytkową obiektu; konieczność dokonania zmian w obrębie kanalizacji deszczowej poprzez ochronę obiektu przed deszczami nawalnymi ze względu na konieczność zwiększenia wydajności kanalizacji i wykorzystaniu faktu przejęcia kolektora przez Gdańskie Wody; konieczność wykonania robót zamiennych i dodatkowych prowadzących do zmiany źródła ciepła, zwiększenia wydatku wentylacji, wprowadzenia odzysku ciepła ze względu na konieczność dostosowania obiektu do zwiększonej liczby dzieci w klasach i wykorzystaniu ciepła z sieci;
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zmiana sposobu spełnienia świadczenia poprzez: wykonanie obudowy hali z płyt warstwowych o innym profilowaniu niż pierwotnie zaprojektowana ;
wykonaniu wycinki większego zakresu drzewostanu i zamiennym nasadzeniu kompensacyjnym drzewami o mniejszej średnicy ze względu na zmianę w uaktualnionej decyzji zezwalającej na wycinkę oraz konieczność dostosowania terenu do założeń projektowych; wykonanie radiowęzła zamiennie do instalacji wyłącznie sygnału dzwonka;
zmiany w obrębie instalacji elektrycznej i teletechnicznej- wykonanie dodatkowych punktów elektryczno-logicznych (PEL), tras kablowych oraz rozbudowa rozdzielnicy; zwiększenie przekrojów rur zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej; wykonanie robót zamiennych w obrębie: instalacji wentylacji, ciepłej wody użytkowej, ciepła technologicznego, instalacji c.o.; wykonanie konstrukcji stalowych pod centrale wentylacyjne
5.4.6.) Wartość zmiany: 3286317,49
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
konieczność wykonania robót dodatkowych i zamiennych mających na celu optymalizację funkcjonalno-użytkową obiektu; konieczność dokonania zmian w obrębie kanalizacji deszczowej poprzez ochronę obiektu przed deszczami nawalnymi ze względu na konieczność zwiększenia wydajności kanalizacji i wykorzystaniu faktu przejęcia kolektora przez Gdańskie Wody; konieczność wykonania robót zamiennych i dodatkowych prowadzących do zmiany źródła ciepła, zwiększenia wydatku wentylacji, wprowadzenia odzysku ciepła ze względu na konieczność dostosowania obiektu do zwiększonej liczby dzieci w klasach i wykorzystaniu ciepła z sieci;
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zmiana sposobu spełnienia świadczenia poprzez: instalację systemu wideodomofonowego oraz systemu przyzywowego w toaletach dla OzN;
wykonanie systemu nagłośnienia w hali sportowej i świetlicy;
wykonanie systemu kontroli dostępu oraz sygnalizacji włamania i napadu;
wykonanie instalacji centrali telefonicznej z aparatami stacjonarnymi oraz instalacji urządzeń aktywnych Acces Point WiFi oraz dodatkowych punktów instalacji RTV; wykonanie przelewu awaryjnego ze zbiornika do kolektora miejskiego i wykonanie dodatkowych rur spustowych;
optymalizacja instalacji paneli fotowoltaicznych zgodnie z wytycznymi Wydziału Energetyki i Ekologii UMG ze względu na optymalizację pracy w systemie energetycznym - poprzez ustawienie paneli w układzie wchód/zachód z dodatkowym magazynem energii i integracji z rozdzielnicą główną; wykonanie paneli akustycznych na dachu oraz instalacji klimatyzacji
5.4.6.) Wartość zmiany: 1663152,30
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
zmiana kierownika budowy, zmiana inspektora wiodącego, wprowadzenie zakresu robót/prac wykonywanego przy udziale podwykonawców
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zmiana kierownika budowy, zmiana inspektora wiodącego, wprowadzenie zakresu robót/prac wykonywanego przy udziale podwykonawców
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
konieczność zrealizowania Umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań niż wskazane w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót - zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem Przedmiotu Umowy; odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki terenowe, możliwość osiągnięcia wymaganego efektu poprzez zastosowanie innych rozwiązań technicznych zwiększających parametry eksploatacyjne obiektów budowlanych, pojawienie się na rynku urządzeń nowszej generacji pozwalających na poniesienie niższych kosztów kosztów eksploatacji wykonanego Przedmiotu Umowy,
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zmiana sposobu spełnienia świadczenia: zmiany w obrębie instalacji ppoż; zmiana źródła ciepła - z instalacji gazowej na systemowe ; wykonania: balustrad terenowych; dodatkowych murów oporowych, platform dla OzN; instalacji elektrycznej, teletechniczną i CCTV; przebudowie schodów terenowych, dodatkowych spoczników, fundamentów pod balustrady; zmiany lokalizacji włączenia przyłącza kanalizacji sanit. oraz regulację istniejących studni i hydrantów, wykonania instalacji kontroli, sterowania, monitoringu i dozoru instalacji w obiekcie , węzła cieplnego, ogrzewania, sieci elektrycznej oraz monitoringu w zakresie awarii centrali deszczowej i zestawu hydroforowego; instalacji systemu SMS; rewizja zestawienia stolarki drzwiowej wewnętrznej; montaż drzwi akustycznych w sekretariacie oraz drzwi o podwyższonej wytrzymałości w obrębie węzłów sanitarnych oraz sal lekc.; wyk. robót związanych z elementami zagospodarowania terenu: wyk. ogrodzenia ze słupków stalowych zamiast paneli z siatki
5.4.6.) Wartość zmiany: 1871448,79
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 5
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
konieczność wykonania robót dodatkowych i zamiennych mających na celu optymalizację funkcjonalno-użytkową obiektu;
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
konieczność zamiany sposobu spełnienia świadczenia poprzez:
opracowanie scenariusza pożarowego dla potrzeb zgłoszenia zakończenia robót budowlanych do PSP; kontroli, monitoringu, sterowaniem systemami i dozorem obiektu szkolnego - wyłączenia z zakresu działania systemu BMS sterowania oświetleniem zewnętrznym i wewnętrznym i związaną z tym koniecznością wykonania szafy sterowniczej- w celu ułatwienia korzystania sterowania oświetleniem przez ekipy sprzątającej i obsługę obiektu
konieczności wykonania dodatkowego separatora przed zbiornikiem wody szarej- w celu prawidłowego działania układu odzysku wody szarej i zachowania gwarancji na układ pompowy oraz instalacje rozprowadzające wodę szarą po obiekcie;
wykonania remontu istniejącej nawierzchni ciągu komunikacyjnego do ul. Kraśnięta, czego nie obejmowała dokumentacja projektowa, a co pozwoli na zachowanie ciągłości ciągu pieszo-rowerowego dojazdu do obiektu szkolnego;
5.4.6.) Wartość zmiany: 211593,29
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 6
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
konieczność wykonania robót dodatkowych i zamiennych mających na celu optymalizację funkcjonalno-użytkową obiektu;
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
konieczność zmiany sposobu spełnienia świadczenia poprzez wykonanie robót dodatkowych oraz zamiennych w zakresie bezpieczeństwa pożarowego obiektu szkolnego: instalacji Systemu Sygnalizacji Pożaru (SSP) w trosce o bezpieczeństwo użytkowników placówki oświatowej oraz w celu podniesienia stopnia ochrony wybudowanego mienia miejskiego;
5.4.6.) Wartość zmiany: 560296,19
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 7
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
konieczność zmiany sposobu spełnienia świadczenia z uwagi na: możliwość osiągnięcia wymaganego efektu poprzez zastosowanie innych rozwiązań technicznych zwiększających parametry techniczne lub eksploatacyjne obiektów budowlanych , konieczność zrealizowania Umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań niż wskazane w dokumentacji projektowej - zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem Przedmiotu Umowy; odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki terenowe, kolizja z planowanymi lub równolegle realizowanymi robotami budowlanymi;
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
konieczność: usunięcia kolizji wodociągu z murem oporowym zabezpieczającym
różnice wysokości na styku parkingu przy szkole, z ciągiem pieszo-rowerowym; umocnienia skarpy za boiskiem geokratą wraz z odwodnieniem liniowym; wykonania schodów terenowych wraz z murkiem oporowym za halą sportową ; wykonania kanalizacji technicznej umożliwiającej w późniejszym terminie wykonanie zasilania i sterowania szlabanem wjazdowym na terenie szkoły; dostawy i montażu rolet okiennych oraz winietek na numery pomieszczeń w budynku szkoły
5.4.6.) Wartość zmiany: 216236,26
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 8
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
konieczność wykonania robót dodatkowych wpływających na termin zakończenia robót: usunięcia kolizji wodociągu z murem oporowym zabezpieczającym
różnice wysokości na styku parkingu przy szkole, z ciągiem pieszo-rowerowym; umocnienia skarpy za boiskiem geokratą wraz z odwodnieniem
liniowym; wykonania schodów terenowych wraz z murkiem oporowym za halą sportową ; wykonania kanalizacji technicznej umożliwiającej w późniejszym terminie wykonanie zasilania i sterowania szlabanem wjazdowym na terenie szkoły; dostawy i montażu rolet okiennych oraz winietek na numery pomieszczeń w budynku szkoły
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zmiana terminu zakończenia robót w zakresie I i II przedmiotu odbioru z dnia 27.06.2026 r. na 22.08.2026 r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 36371164,16 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Roboty budowlane |