Cyberbezpieczny wodociąg RPWiK w Dzierzgoniu Sp. z o.o.
Gmina Dzierzgoń
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00409287
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00409287/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-08-27 08:41
- Lokalizacja
- Dzierzgoń, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cc5155e6-3c78-457f-9789-435b19c6462d
- Identyfikator
- 5792069701
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00409287 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Cyberbezpieczny wodociąg RPWiK w Dzierzgoniu Sp. z o.o.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dzierzgoń
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747833
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Plac Wolności 1
1.4.2.) Miejscowość: Dzierzgoń
1.4.3.) Kod pocztowy: 82-440
1.4.4.) Województwo: pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki
1.4.7.) Numer telefonu: 55 276 25 01
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@dzierzgon.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dzierzgon.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cc5155e6-3c78-457f-9789-435b19c6462d
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00409287
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie sektorowe
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00124471
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Cyberbezpieczny wodociąg RPWiK w Dzierzgoniu sp. z o.o.
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Dostawy
3.7.) Nazwa zamówienia:
Cyberbezpieczny wodociąg RPWiK w Dzierzgoniu Sp. z o.o.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest: Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w Rejonowym Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Dzierzgoniu Sp. z o.o., poprzez zakup i wdrożenie bezpiecznego systemu cyberbezpieczeństwa w obszarach: organizacyjnym, kompetencyjnym i technicznym IT oraz OT. Zakres i sposób realizacji wynika ze schematu zgodnego z wnioskiem o uzyskanie dofinansowanie przedsięwzięcia realizowanego w ramach budżetu Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, w obszarze C.3.1.1. Cyberbezpieczeństwo-CyberPL, pod nazwą: Cyberbezpieczny wodociąg RPWiK w Dzierzgoniu sp. z o.o.
Przedmiotowe przedsięwzięcie, obejmuje realizację kompletu zadań wraz dostawą sprzętu i urządzeń z odpowiednim oprogramowaniem - zgodnie z charakterystyką i wymaganiami zawartymi w Załącznikach nr 1A i 1B do SWZ.
2. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Brak podziału zamówienia na części ustalono ze względu na fakt, że niniejsze postepowanie w znacznej mierze opiera się na dostawie kompletnego systemu, obejmującego wszystkie obszary wzajemnie powiązane ze sobą. Nabywane przez zamawiającego systemy, których prace i zasady użytkowe są realizowane przez wdrażanie procedur, jakie powinny odnaleźć swoje odzwierciedlanie w zamawianym SZBI poprzedzonym szkoleniami. Ewentualny podział niniejszego zamówienia na części, skutkuje zwiększeniem kosztów Zamawiającego, wynikających z kwestii przeniesienia procedur systemowych do procedur prawnych, przez co koszt organizacyjny zostaje tym samym powielony, z uwagi na konieczność podwójnego zaangażowania Zamawiającego w koordynację dwóch odrębnych zadań. Uwzględniając powyższe, w celu maksymalnego usprawnienia prac, ale i odbiorów oraz szkoleń, Zamawiający zawarł wymogi kompetencyjne, które jego zdaniem pozwalają optymalnie wykorzystać środki i nakład pracy potrzebny do osiągnięcia celu. Zamawiający zdecydował się na jednego Wykonawcę dopuszczając jednocześnie możliwość korzystania z podwykonawców, dla jasnej i przejrzystej polityki odpowiedzialności za wdrożenie, jego terminowość i rzetelność w zakresie poddawanym audytom.
3. Zamawiający wymaga, aby uzyskanie, zwielokrotnianie i rozpowszechnianie oprogramowania, oferowanego w celu wykonania przedmiotowego zamówienia publicznego, nie naruszało praw własności intelektualnej żadnej osoby trzeciej i było zgodne z ustawą z dnia 4 lutego 1994r. - o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2025r., poz. 24 ze zm.), ustawą z dnia 30 czerwca 2000r. - Prawo własności przemysłowej (Dz.U. z 2023r., poz. 1170) oraz innymi obowiązującymi przepisami polskiego prawa. Zamawiający wymaga również, aby certyfikaty i etykiety producenta oprogramowania dołączone do oferowanego oprogramowania i inne elementy oprogramowania - były oryginalne, a oprogramowanie było nowe i nie używane nigdy wcześniej.
4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych.
5. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8.
6. Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji / licencji terminowych / ubezpieczenia do dnia 30.06.2026r., na dostarczone kompletne produkty i urządzenia/zespoły urządzeń wraz z ich zainstalowaniem i konfiguracją, z uwzględnieniem przypadków gdzie dla urządzeń, na które ich producenci udzielają dłuższego okresu gwarancji - według gwarancji producenta.
7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają Załączniki nr 1A i nr 1B do SWZ.
Uwaga:
1) Jeżeli w odniesieniu do wymienionych powyżej elementów opisu zamówienia, powstałyby u Wykonawcy jakiekolwiek wątpliwości lub niejasności, wówczas dla ostatecznego rozstrzygnięcia wymagań Zamawiającego w tej kwestii oraz przygotowania oferty przez Wykonawcę – wiążącymi będą wyjaśnienia, uściślenia oraz informacje uzupełniające, uzyskane w trakcie formalnej procedury ewentualnych zapytań do SWZ.
2) Jeżeli gdziekolwiek w SWZ, przedmiot zamówienia określony został przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia to Zamawiający dopuszcza w tym zakresie składanie ofert przy zastosowaniu rozwiązań równoważnych opisywanym. Tam gdzie w opisie przedmiotu zamówienia zostało wskazane pochodzenie urządzeń objętych zamówieniem, o których mowa w art. 99 ust. 5 ustawy PZP (np. marka, znak towarowy, producent, dostawca), Zamawiający dopuszcza oferowanie urządzeń o parametrach równoważnych - tożsamych lub wyższych od tych, jakie zawarto w opisie. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, iż zagwarantują one realizację zamówienia w zgodzie z opisem przedmiotu zamówienia oraz zapewnią uzyskanie parametrów techniczno-jakościowych oraz wymogów gwarancyjnych, nie gorszych od założonych w w/w opisie. Podane w opisach przedmiotu zamówienia nazwy własne, mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych, technicznych i technologicznych Zamawiającego. Zgodnie z wymogiem zawartym w treści art. 99 ust. 6 ustawy PZP, opis kryteriów równoważności wynika z wymaganych parametrów (odpowiednio dla poszczególnych elementów dostawy), wg Opisu przedmiotu zamówienia, stanowiącego Załącznik nr 1B do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe
48600000-4 - Pakiety oprogramowania dla baz danych i operacyjne
72315000-6 - Usługi zarządzania siecią danych oraz usługi wspierające
30233141-1 - Nadmiarowa macierz niezależnych dysków (RAID)
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-17
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-05-314.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): BEZPIECZNE.IT Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 9512210604
4.3.3.) Ulica: ul. Klimczaka 1
4.3.4.) Miejscowość: Warszawa
4.3.5.) Kod pocztowy: 02-797
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1251033,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00166801/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-14
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Stosownie do treści wniosku Wykonawcy z dn. 27.05.2026r., dotyczącego przedłużenia terminu realizacji zadania, ze względu na zaistniałe utrudnienia w międzynarodowej logistyce transportowej, uniemożliwiające dostarczenie istotnych elementów niezbędnych do realizacji zadania, zgodnie z pierwotnie zaplanowanym harmonogramem.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana umowy dotyczy wydłużenia terminu realizacji do 15 sierpnia 2026r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1251033,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Dostawy |