Montaż elementów wewnętrznej instalacji przeciwpożarowej - instalacji hydrantowej w Ratuszu w Kłodzku.
Gmina Miejska Kłodzko
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00409347
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00409347/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-27 08:58
- Lokalizacja
- Kłodzko, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3190ac21-f782-4c64-8101-982963c0d7b4
- Identyfikator
- 8831679027
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00409347 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Montaż elementów wewnętrznej instalacji przeciwpożarowej - instalacji hydrantowej w Ratuszu w Kłodzku.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Kłodzko
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717912
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: plac Bolesława Chrobrego 1
1.5.2.) Miejscowość: Kłodzko
1.5.3.) Kod pocztowy: 57-300
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: 748654600
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.pub@um.klodzko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.bip.klodzko.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3190ac21-f782-4c64-8101-982963c0d7b41.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Montaż elementów wewnętrznej instalacji przeciwpożarowej - instalacji hydrantowej w Ratuszu w Kłodzku.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3190ac21-f782-4c64-8101-982963c0d7b4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00409347
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036570/15/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 Montaż elementów wewnętrznej instalacji przeciwpożarowej - instalacji hydrantowej w Ratuszu w Kłodzku.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00263045
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.12.2026.DSS
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotowe zamówienie finansowane jest z dofinansowania otrzymanego w ramach programu Ochrona zabytków 2026 r. od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków własnych.
Planowane prace mają na celu dostosowanie budynku do aktualnych wymogów ochrony przeciwpożarowej budynku ratusza w zakresie instalacji wodociągowej przeciwpożarowej i obejmują wykonanie wewnętrznej instalacji hydrantowej w budynku ratusza, w tym montaż hydrantów wewnętrznych DN25 przy wejściach do budynku i do klatek schodowych na każdej kondygnacji oraz wyjść z pomieszczenia wentylatorowni na poziomie poddasza, instalację rur stalowych ocynkowanych oraz niezbędnych urządzeń, w szczególności takich jak zawory antyskażeniowe i elektromagnetyczne, w celu zapewnienia wymaganej ochrony przeciwpożarowej.
Prace wykonywane będą zgodnie z dokumentacją projektową. Zamawiający zwraca uwagę, że załą-czona dokumentacja projektowa pod nazwą: ”Remont pomieszczeń budynku Ratusza w Kłodzku pod względem ochrony przeciwpożarowej” (pozwolenie na budowę Decyzja nr 58/I/B/2017 z dnia 19.04.2017 roku) uwzględnia swoim zakresem kompleksowy wielobranżowy remont budynku. Za-kres niniejszego zamówienia obejmuje wykonanie części robót sanitarnych objętych ww. dokumen-tacją projektową, tj. w szczególności: demontaż starej instalacji hydrantowej, budowę kompletnej instalacji hydrantowej wraz z hydrofornią, zmianę miejsca montażu wodomierza tj. w pomieszczeniu hydroforni oraz podłączenie (przywrócenie) zasilania istniejącej instalacji wody bytowej z nowowy-budowanego odcinka instalacji tj. z pomieszczenia hydroforni. Szczegółowy opis znajduje się w specyfikacji warunków zamówienia oraz załącznikach.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
44482200-4 - Hydranty gaśnicze
45410000-4 - Tynkowanie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 376997,94 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 376997,94 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 376997,94 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WASAMA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 881 000 23 60
7.3.3) Ulica: ul. Nadbrzeżna 10
7.3.4) Miejscowość: Lądek Zdrój
7.3.5) Kod pocztowy: 57-540
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 376997,94 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |