Renowacja i konserwacja figury św. Jana Nepomucena w Różance
URZĄD MIASTA I GMINY W MIĘDZYLESIU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00409326
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00409326/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-27 08:54
- Lokalizacja
- Międzylesie, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8f8cf387-e1ea-11ee-a01e-f641a8763d5f
- Identyfikator
- 8811387907
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00409326 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Renowacja i konserwacja figury św. Jana Nepomucena w Różance
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: URZĄD MIASTA I GMINY W MIĘDZYLESIU
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000530620
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: pl. Wolności 1
1.4.2.) Miejscowość: Międzylesie
1.4.3.) Kod pocztowy: 57-530
1.4.4.) Województwo: dolnośląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@miedzylesie.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.miedzylesie.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8f8cf387-e1ea-11ee-a01e-f641a8763d5f
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00409326
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00244674
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Renowacja i konserwacja figury św. Jana Nepomucena w Różance
Umowa dla części nr 1
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
3. Część 1 „Renowacja i konserwacja figury św. Jana Nepomucena w Różance”
3.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie renowacji i konserwacji barokowej rzeźby kamiennej postaci św. Jana Nepomucena na cokole, w kamiennym ogrodzeniu.
3.2. Zakres prac obejmuje konserwację techniczną i estetyczną polichromowanej kamiennej rzeźby św. Jana Nepomucena z cokołem i kamiennym ogrodzeniem, jak również odtworzenie wysokiej wartości artystycznej obiektu. Naprawienie fundamentu balustrady rzeźby. Wskazane jest uzupełnienie ubytków, szczególnie przy szyi świętego Nepomucena oraz brakującego ramienia krucyfiksu, sugeruje się wykonanie fleków – wstawek kamiennych z podobnego piaskowca.
3.3. Zaleca się również odtworzenie formy balustrady z elementów, które się zachowały, a w razie konieczności wykonanie rekonstrukcji brakujących elementów na podstawie części zachowanych.. Ze względu na wysoką wartość artystyczną i historyczną obiektu, zaleca się pełną konserwację z rekonstrukcją brakujących elementów oraz zabezpieczeniem pozostałości polichromii. Prace konserwatorskie przede wszystkim obejmują działania w zakresie: mechanicznego oczyszczanie rzeźby, wykonania polichromii na poszczególnych elementach rzeźby i cokołu, usunięcia wszelkich ubytków mających charakter obtłuczeń wystających elementów rzeźby, co należy uzupełnić specjalistyczną masa konserwatorską. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby podczas prac oczyszczających nie zatracić delikatnych szczegółów opracowania rzeźbiarskiego.
3.4. Zakres prac obejmuje przeprowadzenie prac konserwatorskich przedmiotowej rzeźby kamiennej postaci św. Jana Nepomucena zgodnie decyzją W/R.5144.2.2024.AMN nr 164/2024 z dnia 02.02.2024 r. Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – pozwolenie na prowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich przy zabytku stanowiącej załącznik nr 8 do SWZ oraz z Programem prac konserwatorskich stanowiącego załącznik nr 9 do SWZ.
3.5. Zamawiający zaleca, aby potencjalny wykonawca dokonał wizji lokalnej przedmiotu zamówienia, przed terminem składania ofert. Wykonawca we własnym zakresie zapewnia niezbędny sprzęt, narzędzia oraz materiały do wykonania zamówienia.
3.6. Inwestycja przewidziana do dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków zgodnie ze wstępną promesą nr RPOZ/2022/9764/PolskiLad z dnia 25.07.2023 r. na realizację przez Gminę Międzylesie zadania „Renowacja i konserwacja figury św. Jana Nepomucena w Różance”.
3.7. Prace muszą zostać wykonane wyłącznie z użyciem materiałów wysokiej jakości, przeznaczonych do pracy przy zabytkach i dostosowanych do przedmiotu zamówienia. Oferenci zobowiązani są do przedstawienia na żądanie Zamawiającego listy materiałów (rodzaj materiału, producent oraz oznaczenie pozwalające jednoznacznie zidentyfikować materiał), które planują wykorzystać przy prowadzeniu prac.
3.8. Dla uniknięcia wątpliwości dodaje się, że Zamawiający nie narzuca zastosowania materiałów konkretnych producentów, a badać będzie wyłącznie walory jakościowe propozycji oraz ich dostosowanie do przedmiotu zamówienia.
3.9. Wykonawca zobowiązany jest do należytego wykonania prac konserwatorskich zgodnie ze sztuką artystów plastyków, konserwatorów – restauratorów dzieł sztuki i dób r kultury, ogólnymi zasadami technicznej wiedzy, obowiązującymi przepisami prawa i normami przy zachowaniu ostrożności, zachowania norm, zasad i przepisów BHP i PPOŻ.)
3.10. Wykonawca zobowiązuje się do udzielenia gwarancji umownej na wykonane prace na okres nie krótszy niż 3 lat (36 miesięcy) zgodnie z wymogami przepisów prawa i służby ochrony zabytków.
3.9.) Główny kod CPV: 92522100-7 - Usługi ochrony obiektów historycznych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-12
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
13 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): RESTOART Sp. z o.o.
4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: RESTOART Pracownia Konserwatorska Piotr Wanat
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8942992477
4.3.3.) Ulica: Piastowska 22/4
4.3.4.) Miejscowość: Wrocław
4.3.5.) Kod pocztowy: 50-361
4.3.6.) Województwo: dolnośląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 139900 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00413375/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2025-08-12
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 139900 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |