Wykonanie robót budowlanych w zakresie wymiany ogrodzenia, zabezpieczenia duszy schodów oraz usunięcia przyczyny nieszczelności łącznika hali sportowej na terenie SP nr 127 przy ul. Kowieńskiej 12/20

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Praga-Północ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00409411
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00409411/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-27 09:16
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-67fea6e9-5735-466a-b726-3b9ec3aba533
Identyfikator
5252248481
Ostatnia aktualizacja
2026-08-27

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweWznoszenie ogrodzeńRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaInstalowanie kratInstalowanie wyrobów metalowychNaprawa i konserwacja dachówNaprawa dachów

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00409411 z dnia 2026-08-27

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w zakresie wymiany ogrodzenia, zabezpieczenia duszy schodów oraz usunięcia przyczyny nieszczelności łącznika hali sportowej na terenie SP nr 127 przy ul. Kowieńskiej 12/20

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Praga-Północ

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015259640

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Kłopotowskiego 15

1.4.2.) Miejscowość: Warszawa

1.4.3.) Kod pocztowy: 03-708

1.4.4.) Województwo: mazowieckie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: ppn.zampubl@um.warszawa.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pragapn.um.warszawa.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-67fea6e9-5735-466a-b726-3b9ec3aba533

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00409411

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00155092

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Wykonanie robót budowlanych w zakresie wymiany ogrodzenia, zabezpieczenia duszy schodów oraz usunięcia przyczyny nieszczelności łącznika hali sportowej na terenie SP nr 127 przy ul. Kowieńskiej 12/20

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w zakresie wymiany ogrodzenia, zabezpieczenia duszy schodów przed upadkiem oraz usunięcia przyczyny nieszczelności łącznika hali sportowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 127 im. Henryka Sienkiewicza przy ul. Kowieńskiej 12/20 w Warszawie, w ramach zadania pn.: „Remonty w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych”.
I. Zakres robót budowlanych:
1. Czynności podstawowe:
• Wymiana ogrodzenia stalowego wraz z podmurówką, fundamentami, bramą i furtkami od frontu budynku szkoły, wykonanie fragmentu ścieżki z kostki brukowej mającej na celu ułatwienie dostępu do stojaków na rowery przy budynku;
• Wycinka 1 szt. drzewa z gatunku robinia akacjowa (Robinia pseudiacacia) zgodnie z Decyzją Marszałka Województwa Mazowieckiego DECYZJA NR 146/2026/PE-ZD-II z 28.01.2026 r. kolidującego z robotami związanymi z remontem ogrodzenia wraz z wykonaniem nasadzenia zastępczego – 1 szt. drzewa z gatunku jarząb szwedzki (Sorbus intemadia);
• Wykonanie cięć pielęgnacyjnych koron 6 drzew gatunku z robinia akacjowa oznaczonych w dokumentacji dendrologicznej jako drzewo nr 2, 5, 7, 8, 9 i 10 obejmujących:
 cięcia sanitarne – usunięcie gałęzi martwych, obumarłych i chorych,
 cięcia korygujące – usunięcie gałęzi krzyżujących się, ocierających oraz nieprawidłowo rosnących,
 cięcia bezpieczeństwa – usunięcie gałęzi stanowiących potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników terenu,
 usunięcie pędów bluszczu pospolitego (Hedera helix) porastającego pnie i korony drzew, w sposób nienaruszający kory oraz tkanek żywych drzew.
Zakres prac nie obejmuje ogławiania ani nadmiernej redukcji korony i nie może przekroczyć dopuszczalnego zakresu ingerencji w drzewo. Zabiegi należy wykonać z zachowaniem naturalnego pokroju drzew, zasad wiedzy dendrologicznej oraz dobrych praktyk arborystycznych, przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Prace należy prowadzić w terminach dopuszczalnych przepisami prawa, po uprzednim sprawdzeniu występowania siedlisk gatunków chronionych.
• Wykonanie dodatkowych balustrad stalowych zabezpieczających duszę schodów, stanowiących uzupełnienie i podwyższenie istniejących zabezpieczeń;
• Wymiana nakładek na poręczach oraz pochwytów naściennych w klatce K1 i K2 budynku szkoły;
• Uszczelnienia fasady kurtynowej – przeszklonego łącznika/ werandy parteru hali sportowej na terenie szkoły poprzez wykonanie nowego, trwałego i szczelnego detalu połączenia konstrukcji aluminiowo-szklanej łącznika z murem klinkierowym oraz wprowadzenie warstwy pośredniej umożliwiającej prawidłowe odprowadzenie wody opadowej;
• Roboty naprawcze, przywracające stan pierwotny elementów nie objętych niniejszym zadaniem;
• Roboty tynkarskie, malarskie, wykończeniowe.
2. Czynności towarzyszące:
• zabezpieczenie tablic, gablot oraz innych elementów zamontowanych na ścianach przez uszkodzeniem i pyłem budowlanym,
• zabezpieczenie podłóg, lamp sufitowych przed uszkodzeniem i pyłem,
• zabezpieczenie terenu prac oraz pozostałej części obiektu przed kurzem/ pyłem z zastosowaniem kurtyn przeciwpyłowych;
• zabezpieczenie i odgrodzenie terenu prac przed dostępem uczniów i kadry nauczycielskiej oraz osób trzecich;
• prowadzenie na bieżąco prac porządkowych po robotach budowlanych, wywóz odpadów,
• wykonać inne czynności konieczne do prawidłowego funkcjonowania szkoły, na które miały wpływ roboty wykonywane w ramach zamówienia.

Ponadto, o ile dla wykonania robót budowlanych wchodzących w zakres przedmiotu Umowy będzie konieczne wykonanie innych robót, czynności lub uzyskanie zezwoleń, to Wykonawca wykona te roboty i czynności oraz uzyska niezbędne zezwolenia własnym kosztem i staraniem.
Wykonawca winien uwzględnić w swojej ofercie fakt, iż roboty budowlane będą wykonywane na czynnym obiekcie. Prace realizowane będą na podstawie szczegółowego harmonogramu realizacji prac, sporządzonego przez Wykonawcę w podziale na etapy robót i przedłożonego do akceptacji Zamawiającego oraz Użytkownika. Przy opracowywaniu harmonogramu Wykonawca winien uwzględnić fakt, iż w okresie do dnia 26.06.2026 r. oraz po dniu 01.09.2026 r. prace głośne i uciążliwe mogą być wykonywane wyłącznie po zakończeniu zajęć lekcyjnych, tj. po godzinie 15:00 i nie później niż do godziny 22:00.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres prac, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru przedmiotu zamówienia określają:
a) Projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami – załącznik nr 6 do SWZ
b) Opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 7 do SWZ
c) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru robót budowlanych – załącznik nr 8 do SWZ
d) Dokumentacja projektowa - załącznik nr 10 do SWZ
Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne.
Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Zamawiający udostępnia przedmiar robót (załącznik nr 9 SWZ), stanowiący materiał informacyjny (pomocniczy) o zakresie przedmiotu zamówienia.
Przedmiar robót należy traktować jako poglądowy, mogący pomóc przy opracowaniu oferty.
Od Wykonawcy zależy w jakim stopniu go wykorzysta. Przekazane przedmiary nie mogą stanowić podstawy rozliczeń rzeczowo-finansowych zadania.

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45421147-6 - Instalowanie krat

45421160-3 - Instalowanie wyrobów metalowych

45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

45261910-6 - Naprawa dachów

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-28

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

98 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): FABER Agnieszka Bakiera

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8251871498

4.3.4.) Miejscowość: Nieporęt

4.3.6.) Województwo: mazowieckie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 369800,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00228104/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-03

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

W toku wykonywania robót zaszła potrzeba zachowania systemu korzeniowego istniejących drzew. W związku z powyższym autor dokumentacji projektowej, w ramach sprawowanego nadzoru autorskiego, w celu zachowania istniejącego systemu korzeniowego drzew dokonał zmiany sposobu posadowienia ław fundamentowych. Wprowadzona zmiana projektowa umożliwiła zachowanie drzewa oznaczonego numerem 3.
Zamawiający przy udziale Inspektora Nadzoru inwestorskiego oraz Wykonawcy sporządził Protokół Konieczności w dniu 15.07.2026 r., który potwierdza, że w celu ochrony systemu korzeniowego nie zachodzi konieczności wycięcia drzewa oznaczonego numerem 3, a tym samym wykonania nasadzenia zastępczego oraz pielęgnacji koron pozostałych drzew.
Powyżej wskazana okoliczność powstała po zawarciu Umowy podstawowej.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zaniecha wykonania części robót objętych Umową podstawową tj.: wycinkę drzewa gatunku robinia akacjowa oznaczonego, w inwentaryzacji drzewostanu jako drzewo nr 3 i zaniecha wykonania nasadzenia zastępczego drzewa gatunku jarząb szwedzki, oraz Strony zgodnie postanawiają, że Wykonawca zaniecha wykonania cięć pielęgnacyjnych koron sześciu drzew gatunku robinia akacjowa, oznaczonych w dokumentacji dendrologicznej jako drzewo nr 2, 5, 7, 8, 9 i 10 polegających na:
• cięciu sanitarnym,
• cięciu korygującym,
• cięciu bezpieczeństwa,
• usunięciu pędów bluszczu pospolitego (Hedera helix) porastającego pnie i korony drzew.

5.4.6.) Wartość zmiany: 4572,51

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 365227,49 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane