Świadczenie sąsiedzkich usług opiekuńczych – Część XIX

Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00409438
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00409438/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-27 09:23
Lokalizacja
Stalowa Wola, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f06a3a7e-5c08-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
8652572459
Ostatnia aktualizacja
2026-08-27

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi społeczneUsługi opieki społecznej dla osób starszychUsługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00409438 z dnia 2026-08-27

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Świadczenie sąsiedzkich usług opiekuńczych – Część XIX

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 384503002

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Al. Jana Pawła II 25A

1.4.2.) Miejscowość: Stalowa Wola

1.4.3.) Kod pocztowy: 37-450

1.4.4.) Województwo: podkarpackie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: scuw@stalowawola.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.stalowawola.pl//?c=mdTresc-cmPokaz-1657

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f06a3a7e-5c08-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00409438

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie na usługi społeczne i inne szczególne usługi: - wartość zamówienia wyrażona w złotych jest mniejsza niż równowartość kwoty 750 000 euro, nie mniejsza jednak niż równowartość kwoty określonej w art. 359 pkt 2 ustawy

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2021/BZP 00311930/01

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

Świadczenie sąsiedzkich usług opiekuńczych – Część XIX

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie sąsiedzkich usług opiekuńczych dla
1 osoby niesamodzielnej, mieszkającej na terenie Gminy Stalowa Wola.
1) Osoba ta, ze względu na swój wiek i stan zdrowia wymaga opieki w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych.
2) Usługi sąsiedzkie obejmują wspieranie i pomoc w podstawowych, codziennych czynnościach domowych i życiowych, w szczególności:
a) Pomoc w dokonywaniu zakupów podstawowych artykułów;
b) Pomoc w przygotowywaniu i podawaniu posiłków;
c) Pomoc w wykonywaniu prac porządkowych w gospodarstwie domowym;
d) Pomoc w praniu odzieży i bielizny;
e) Pomoc w uiszczaniu opłat, w dotarciu do lekarzy, placówek i urzędów, w tym kontaktowanie się w sprawach urzędowych w imieniu osoby objętej usługą, towarzyszenie na spacerach;
f) Informowanie rodziny lub właściwych służb o pogorszeniu stanu zdrowia lub sytuacjach kryzysowych;
g) Odwiedziny w szpitalu;
h) Sprawdzanie użytkowania bransoletki/opaski życia oraz udzielenie porad (m.in. wymiana baterii).
3) Usługi sąsiedzkie świadczone są w zależności od potrzeb osoby starszej, niesamodzielnej i/lub niepełnosprawnej.
4) Dostępność usług przez 7 dni w tygodniu. W nagłych przypadkach usługi mogą być świadczone w nocy (np. nagłe zachorowanie lub złe samopoczucie).
5) Osoba wspierająca osoby niepełnosprawne i niesamodzielne wykona usługi sąsiedzkie w wymiarze 20 godzin w każdym miesiącu i będzie osobą blisko zamieszkującą z osobą potrzebującą wsparcia. W przypadku wezwania maksymalny czas dotarcia do osoby, u której świadczona jest sąsiedzka usługa opiekuńcza wynosi 30 minut.
6) Osoba świadcząca usługi opiekuńcze składając ofertę zgłasza gotowość do rozpoczęcia świadczenia usług.
7) Maksymalny wymiar Usług realizowanych w okresie obowiązywania umowy wynosi łącznie 720 godzin zegarowych.
Sąsiedzkie usługi będą realizowane w okresie od 01-01-2022r. do 31-12-2024 r.
8) Rozliczanie pracy
Organizowanie i świadczenie usług podlega indywidualnemu dokumentowaniu
w formie papierowej i obejmuje w szczególności:
a) indywidualny zakres sąsiedzkiej usługi opiekuńczej w formie karty czasu pracy;
b) dziennik pracy.

3.9.) Główny kod CPV: 85320000-8 - Usługi społeczne

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

85311100-3 - Usługi opieki społecznej dla osób starszych

85311200-4 - Usługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2022-02-01

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

36 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zofia Kotwica

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: nie dotyczy

4.3.3.) Ulica: ul. Rzeczna 18

4.3.4.) Miejscowość: Stalowa Wola

4.3.5.) Kod pocztowy: 37-450

4.3.6.) Województwo: podkarpackie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 14400 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2022/BZP 00061221/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2024-12-31

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 14400 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy - Usługi