„Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania: „Ratunkowe prace remontowo – budowlane komina zabytkowej Gorzelni w Kochcicach””
Gmina Kochanowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00409480
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00409480/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-08-27 09:36
- Lokalizacja
- Kochanowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-941a862d-b1a4-413e-85df-5cf5af060705
- Identyfikator
- 5751865105
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00409480 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
„Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania: „Ratunkowe prace remontowo – budowlane komina zabytkowej Gorzelni w Kochcicach””
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kochanowice
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398445
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Wolności 5
1.4.2.) Miejscowość: Kochanowice
1.4.3.) Kod pocztowy: 42-713
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.4.7.) Numer telefonu: 343533100
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: m.baginska@kochanowice.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://kochanowice.pl/urzad-gminy/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-941a862d-b1a4-413e-85df-5cf5af060705
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00409480
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00549053
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania: „Ratunkowe prace remontowo – budowlane komina zabytkowej Gorzelni w Kochcicach””
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej na wykonanie niezbędnych prac remontowych komina zabytkowej Gorzelni w Kochcicach wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń oraz wykonanie najpilniejszych prac zabezpieczających.
2. Komin murowany z cegły ceramicznej na zaprawie cementowo - wapiennej lub cementowej. Wysokość komina wynosi ok. 30 m, do wysokości ok. 5 m przekrój poziomy komina w kształcie kwadratu, powyżej tej wysokości w kształcie koła. Średnica dolnej części ok. 2,5 m, a w części trzonu ok. 1,4 m. Komin zabezpieczony jest obręczami stalowymi. Zgodnie z wykonaną ekspertyzą stanu technicznego komina, na konstrukcji występują liczne uszkodzenia, rysy, szczeliny i pęknięcia komina. W dolnej części komina cegły są zmurszałe, górny wieniec komina jest popękany i rozwarstwiony. Na wszystkich elementach komina cegły są zmurszałe, górny wieniec komina jest popękany i rozwarstwiony. Na wszystkich elementach komina występuje korozja. Taki stan zachowania powoduje zagrożenie użytkowania tego obiektu, stąd też konieczne jest pilne podjęcie prac ratunkowych. Ekspertyza komina stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-15
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
5 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): GW_Atelier Grzregorz Wróbel
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5761450736
4.3.3.) Ulica: ul. Sobieskiego 9/30
4.3.4.) Miejscowość: Lubliniec
4.3.5.) Kod pocztowy: 42-700
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 37884,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00074689/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
wydłużeni9e terminu realizacji
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
termin wydłużono do 31.07.2026 r.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 37884,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi |