Budowa drogi dla rowerów oraz przebudowa ulic Kosowej, Sowiej, Kukułczej i Sokolej w Wilkanowie.

Gmina Świdnica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00409511
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00409511/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-27 09:44
Lokalizacja
Świdnica, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-26a9b8f9-dbad-4314-9554-47db4d053a94
Identyfikator
9730000916
Ostatnia aktualizacja
2026-08-27

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaWymiana nawierzchni drogowejRoboty budowlane w zakresie dróg pieszychRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty instalacyjne elektryczne

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00409511 z dnia 2026-08-27

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa drogi dla rowerów oraz przebudowa ulic Kosowej, Sowiej, Kukułczej i Sokolej w Wilkanowie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Świdnica

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770801

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Długa 38

1.4.2.) Miejscowość: Świdnica

1.4.3.) Kod pocztowy: 66-008

1.4.4.) Województwo: lubuskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: urzadsw@swidnica.zgora.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.swidnica.zgora.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-26a9b8f9-dbad-4314-9554-47db4d053a94

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00409511

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Nie

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Inwestycja będzie fin. ze śr. pochodzących z pożyczki inwestycyjnej udzielonej przez BGK ze środków KPOiZO w ramach Inw. B3.4.1 „Inwestycje na rzecz zielonej transformacji miast” pn.:Budowa ścieżki rowerowej przez teren gm.Świdnica do Nowogrodu Bobrz.;będącej odc. transgranicznej ścieżki rowerowej od zachodnich okolic m.Lubsko do granicy m.ZG przez gminy ZNOF Świdnica-Nowogród Bobrz.–etap II

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Budowa drogi dla rowerów oraz przebudowa ulic Kosowej, Sowiej, Kukułczej i Sokolej w Wilkanowie.

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest budowa drogi dla rowerów oraz przebudowa ulic Kosowej, Sowiej, Kukułczej i Sokolej w Wilkanowie, realizowana w ramach zadania: „Budowa ścieżki rowerowej przez teren gminy Świdnica do Nowogrodu Bobrzańskiego; będącej odcinkiem transgranicznej ścieżki rowerowej od zachodnich okolic miejscowości Lubsko do granicy miasta Zielona Góra przez gminy ZNOF Świdnica-Nowogród Bobrzański – etap II”.

Celem planowanego zamierzenia inwestycyjnego jest budowa ścieżki rowerowej na odcinku od istniejącego szlaku rowerowego na wysokości ogródków działkowych w obrębie ewid. Wilkanowo do granic ewidencyjnych m. Świdnica w obrębie nowopowstałej Obwodnicy Południowej Zielonej Góry. Zadanie to jest kontynuacją wyznaczonego szlaku rowerowego relacji Zielona Góra – Wilkanowo.
Zakres zadania obejmuje budowę ścieżki w podziale na trzy odcinki, tj.:
a) odcinek I o długości 938m - przebiegający przez tereny Lasów Państwowych na terenie dz. nr ewid. 901/1 obręb Wilkanowo - drogą leśną oraz leśnym pasem przeciwpożarowym do granicy gminnej drogi wewnętrznej. Następnie odcinkiem drogi wewnętrznej o nr ewid. 353/1 będącej własnością Gminy Świdnica oraz działką prywatną o nr ewid. 207/2 stanowiącą dojazd i dojście do nieruchomości prywatnej.
b) Odcinek II o długości łącznej 847m przebiegający wzdłuż ulicy Kosowej, Kukułczej i Sokolej w Wilkanowie. Na ul. Kosowej w 2021r. została wybudowana część ścieżki rowerowej o nawierzchni asfaltowej i długości ok. 420m. Pozostała część ścieżki przebiegać będzie po jezdni ulicy Kosowej oraz w pasach poboczy ulic Kukułczej i Sokolej.
c) Odcinek III o łącznej długości 1065m przebiegający przez tereny Lasów Państwowych na terenie działek nr ewid. 893, 894/1, 889/1. Ścieżka prowadzi drogą leśną a następnie leśnym pasem przeciwpożarowym wzdłuż drogi wojewódzkiej. Koniec odcinka usytuowany przy istniejącym parkingu leśnym w obrębie Południowej Obwodnicy Miasta Zielona Góra.
d) Zamawiający wprowadza zmianę na odcinku C-D do projektu stałej organizacji ruchu polegającą na rozdzieleniu drogi rowerowej i dojazdu do posesji nr 21a barierkami segmentowymi z ramą bez wypełnienia U-12a oraz montaż dodatkowego elementu uspokojenia ruchu na części drogi rowerowej poprzez montaż progu zwalniającego U-16d z elementami odblaskowymi.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w załączniku numer 9 do SWZ – dokumentacja projektowa.

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-18

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

6 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Taurus - Budownictwo i Usługi Jarosław Kopciuch

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9241458366

4.3.3.) Ulica: Keramzytowa 16

4.3.4.) Miejscowość: Zielona Góra

4.3.5.) Kod pocztowy: 65-954

4.3.6.) Województwo: lubuskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 1999365,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00333599/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-30

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Nastąpiła konieczność wyłączenia z realizacji odcinka drogi rowerowej o dł. 396 m znajdującego się na terenie gminnej działki nr ewid. 353/1 obręb Wilkanowo – odcinek wzdłuż terenów Rodzinnych Ogrodów Działkowych z uwagi na toczące się przed Organami postępowania oraz brak możliwości wejścia na odcinek terenu budowy.
- Zmniejszenie wynagrodzenia tj. wartość robót wyłączonych z realizacji to: 243 386,18 zł netto plus należny podatek VAT (23%) tj. 55 978,82 zł. Łącznie 299 365,00 zł brutto (słownie: dwieście dziewięćdziesiąt dziewięć tysięcy trzysta sześćdziesiąt pięć złotych 00/100).
- Termin zakończenia realizacji robót wyznaczono do dnia 31.05.2026r.
Szczegóły opisano w protokole konieczności numer 1 z dnia 12.11.2025r.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmniejszono wynagrodzenie. Rodzinne Ogródki Działkowe wystąpiły do Wojewody Lubuskiego z wnioskiem o unieważnienie pozwolenia na budowę, a także złożył odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego o unieważnienie decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego wydanej dla przedmiotowego zadania. W dniu 03.11.2025r. Starosta Zielonogórski wznowił postępowanie administracyjne w sprawie zakończonej ostateczną decyzją o pozwoleniu na budowie drogi dla rowerów oraz przebudowie ul. Sowiej i Kukułczej w Wilkanowie.
Z uwagi na powyższe, koniecznym było wyłączenie z realizacji zamówienia publicznego: „Budowy drogi dla rowerów oraz przebudowy ul. Kosowej, Sowiej, Kukułczej i Sokolej w Wilkanowie" części drogi wewnętrznej nr ewid. 353/1 obręb Wilkanowo przebiegającej wzdłuż terenu Rodzinnych Ogródków Działkowych. Szczegóły opisano w protokole konieczności numer 1 z dnia 12.11.2025r.

5.4.6.) Wartość zmiany: 299365,00

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zwiększono wynagrodzenie Wykonawcy z tytułu wykonania robót dodatkowych i zamiennych wyszczególnionych w protokole konieczności numer 2 z dnia 29.05.2026. Roboty te nie były objęte dokumentacją projektową ani zakresem zamówienia podstawowego. Wykonanie przedmiotowych robót było niezbędne dla zapewnienia trwałości i funkcjonalności inwestycji.
Ostateczna wartość robót dodatkowych i zamiennych została ustalona na: 192 925,74 zł netto plus należny podatek VAT (23%) 444 372,92 zł wartość robót brutto 237 298,66 zł (słownie: dwieście trzydzieści siedem tysięcy dwieście dziewięćdziesiąt osiem złotych 66/100).

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Roboty zamienne: spójne, wysokościowe powiązanie przyległych terenów z nową niweletą ścieżki rowerowej, konieczność przełożenia istniejących nawierzchni dojść, zmiana materiału na poszerzeniu jezdni z kostki betonowej na nawierzchnię z mieszanek mineralno asfaltowych, wprowadzenie organizacji ruchu, z uwagi na wewnętrzne wytyczne Lasów Państwowych, podczas realizacji inwestycji z uwagi na wyłączenie odc. na terenie ROD zmieniono rozwiązanie konstrukcyjne z celu spójnego zakończenia realizowanych robót.
Roboty dodatkowe min.: konieczność zmiany lokalizacji 3 studzienek deszczowych, ukształtowanie powierzchni zjazdu na ul. Kukułczej nr 7 zgodnie z założeniami projektu, spójne wysokościowe powiązanie przyległych terenów z nową niweletą ścieżki rowerowej, a co za tym idzie konieczność przełożenia istniejących nawierzchni dojść, wykonanie zabezpieczenia skarpy płytami typu MEBA, rozbiórka stropu piwnicy i jej zasypanie. Szczegóły w protokole konieczności numer 2 z dnia 29.05.2026.

5.4.6.) Wartość zmiany: 237298,36

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1937298,66 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

1. Aneks numer 1 dotyczy zmiany wynagrodzenia i termin wykonania- ZMNIEJSZENIE.
2. Aneks numer 2 dotyczy zmiany wynagrodzenia - ZWIĘKSZENIE.
2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane