Świadczenie opieki autorskiej i wsparcia nad oprogramowaniem POLAMAP [BZP.271.46.2026]

Miasto Gorzów Wlkp.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00409579
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00409579/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-27 10:01
Lokalizacja
Gorzów Wielkopolski, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ef20699b-3edb-492c-92cd-c7c9d030d83b
Identyfikator
5990019632
Ostatnia aktualizacja
2026-08-27

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie oprogramowania

Wykonawcy

1 przyznane

GIAP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
317 340 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00409579 z dnia 2026-08-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie opieki autorskiej i wsparcia nad oprogramowaniem POLAMAP [BZP.271.46.2026]

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gorzów Wlkp.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000650181

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sikorskiego 4

1.5.2.) Miejscowość: Gorzów Wielkopolski

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-400

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski

1.5.7.) Numer telefonu: agnieszka.duda@um.gorzow.pl

1.5.8.) Numer faksu: agnieszka.duda@um.gorzow.pl

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: agnieszka.duda@um.gorzow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.wrota.lubuskie.pl/umgorzow/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie opieki autorskiej i wsparcia nad oprogramowaniem POLAMAP [BZP.271.46.2026]

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ef20699b-3edb-492c-92cd-c7c9d030d83b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00409579

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039462/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.32 Usługi informatyczne: Asysta techniczna dot. oprogramowania PolaMap

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Powody odstąpienia od podstawowych trybów udzielania zamówienia:
Postępowanie jest prowadzone na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz. U. z 2026r., poz. 793) art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a) i b) w związku z art. 305 pkt 1 ustawy.

Uzasadnienie faktyczne:

Zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 1 litera a) i b) ustawy Prawo Zamówień Publicznych Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności: dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego Wykonawcę z przyczyn: a) technicznych o obiektywnym charakterze, b) związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów – jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.

Ze względu na ograniczoną liczbę znaków pełna treść zawarta jest w informacjach dodatkowych

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.46.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Świadczenie opieki autorskiej i wsparcia nad oprogramowaniem POLAMAP

4.5.3.) Główny kod CPV: 72260000-5 - Usługi w zakresie oprogramowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GIAP Spółką z Ograniczoną Odpowiedzialnością z siedzibą al. KEN 93 (piętro 11), 02-777 Warszawa, NIP 521-370-98-19

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5213709819

7.3.3) Ulica: Al. KEN 93 (piętro 11)

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-777

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 317340,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Powody odstąpienia od podstawowych trybów udzielania zamówienia:
Postępowanie jest prowadzone na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz. U. z 2026r., poz. 793) art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a) i b) w związku z art. 305 pkt 1 ustawy.

Uzasadnienie faktyczne:

Zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 1 litera a) i b) ustawy Prawo Zamówień Publicznych Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności: dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego Wykonawcę z przyczyn: a) technicznych o obiektywnym charakterze, b) związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów – jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.

Umowa zostanie zawarta w celu zapewnienia ciągłości działania systemu informatycznego wykorzystywanego do realizacji kluczowych zadań publicznych Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Firma GIAP sp. z o.o. jako producent oprogramowania posiada wyłączne kompetencje do wprowadzania zmian w kodzie źródłowym, co gwarantuje stabilność pracy systemu i bezpieczeństwo przetwarzanych danych. Program POLAMAP jest zintegrowany z innymi modułami i bazami danych urzędu. Korzystanie z usług autoryzowanego serwisu producenta zapewnia pełną kompatybilność i spójność infrastruktury informatycznej miasta. Miasto Gorzów Wlkp. posiada wieczyste licencje ww. oprogramowania, w związku z czym przedłużenie umowy na asystę techniczną jest najkorzystniejszym rozwiązaniem z punktu widzenia technicznego i ekonomicznego.
2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi