Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania „Wymiana kotłów C.O. w leśniczówkach leśnictwa Karliki, Podlaski, Mirostowice” - 2 postępowanie.
NADLEŚNICTWO ŻAGAŃ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00409580
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00409580/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-27 10:01
- Lokalizacja
- Żagań, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-30e8f2f3-e787-4e37-b6cc-013f267f56d1
- Identyfikator
- 9240005881
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00409580 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania „Wymiana kotłów C.O. w leśniczówkach leśnictwa Karliki, Podlaski, Mirostowice” - 2 postępowanie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: NADLEŚNICTWO ŻAGAŃ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970254270
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Żarska 14
1.5.2.) Miejscowość: Żagań
1.5.3.) Kod pocztowy: 68-100
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zagan@zielonagora.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zagan.zielonagora.lasy.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-30e8f2f3-e787-4e37-b6cc-013f267f56d11.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Leśnictwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania „Wymiana kotłów C.O. w leśniczówkach leśnictwa Karliki, Podlaski, Mirostowice” - 2 postępowanie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-30e8f2f3-e787-4e37-b6cc-013f267f56d1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00409580
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00183150/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Wymiana kotłów w leśniczówkach Nadleśnictwa Żagań
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00363003
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: S.270.53.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 176268,28 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na wymianie pieców CO w leśniczówkach Leśnictwa Karliki, Leśnictwa Podlaski, Leśnictwa Mirostowice. których zakres obejmuje w wybranych lokalizacjach m.in.:
- demontaż istniejącej kotłowni,
- Montaż urządzeń kotłowni,
- Wykonanie rurociągów co,
- Izolacje cieplne rurociągów,
- Wymianę wkładów kominowych z podłączeniem kotła,
- Uruchomienie kotłowni.
W zakres robót wchodzi również:
- montaż urządzeń
- wykonanie rurociągów technologicznych
- trasowanie
- przebicie otworów przez przegrody
- montaż przewodów rozprowadzających
- wykonanie podejść pod istniejące piony instalacji CO
- izolacja termiczna rurociągów
- uruchomienie kotłowni
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w załączniku nr 11 – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), na który składają się:
(1) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych;
(2) Przedmiary robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę,którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.Zamawiający przed otwarciem ofert udostępnił na stronie internetowej
prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Kwota ta wynosi 216 809,98 zł brutto.
W odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu wpłynęły oferty, z których najtańsza opiewa na kwotę 298 439,22 zł brutto.
Cena najtańszej oferty przewyższa możliwości finansowe Zamawiającego
o kwotę 81 629,24 zł. Zamawiający dokonał analizy swoich planów finansowych oraz możliwości budżetowych i ustalił, że nie ma możliwości zwiększenia środków przeznaczonych na realizację tego zamówienia do ceny złożonej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 298439,22 PLN
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |