Budowa budynku przedszkola pasywnego w Gałkowie Dużym.
Gmina Koluszki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00409610
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00409610/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-27 10:06
- Lokalizacja
- Koluszki, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b8648a90-0c54-4d5a-9e0c-ed7dbaf13fd6
- Identyfikator
- 7282471753
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00409610 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa budynku przedszkola pasywnego w Gałkowie Dużym.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Koluszki
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648362
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: 11 Listopada 65
1.4.2.) Miejscowość: Koluszki
1.4.3.) Kod pocztowy: 95-040
1.4.4.) Województwo: łódzkie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki
1.4.7.) Numer telefonu: 44 725 67 44
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: um@koluszki.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.koluszki.samorzady.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b8648a90-0c54-4d5a-9e0c-ed7dbaf13fd6
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00409610
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00498780
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Budowa budynku przedszkola pasywnego w Gałkowie Dużym.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku przedszkola pasywnego w Gałkowie Dużym wraz z niezbędnymi urządzeniami infrastruktury.
W zakres prac do realizacji wchodzą następujące prace:
1) budowa budynku pasywnego przedszkola wraz z urządzeniami
i instalacjami wewnętrznymi,
2) budowa zewnętrznej instalacji kanalizacji ze zbiornikiem bezodpływowym oraz separatorem tłuszczów,
3) wykonanie zewnętrznej instalacji wodociągowej, elektrycznej i oświetlenie terenu,
4) wykonanie parkingu dla samochodów osobowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych,
5) ogrodzenie działki wraz z zagospodarowaniem terenu,
6) budowa placu zabaw,
7) budowa ciągów pieszych i jezdnych
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-07
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-01-074.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Lindner Polska sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5221001288
4.3.3.) Ulica: ul. Spokojna 5
4.3.4.) Miejscowość: Warszawa
4.3.5.) Kod pocztowy: 01-044
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 14267975,35 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00019291/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-05-26
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 5
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wystąpienie robót dodatkowych
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W związku z koniecznością wprowadzenia robót dodatkowych polegających na:
- sprawowaniu nadzoru archeologicznego nad realizowanymi robotami budowlanymi szczegółowo opisanego w protokole konieczności numer 1 z dnia 28 kwietnia 2025 roku,
- pogrubieniu o 10 cm warstwy podsypki pod płytą fundamentową oraz niwelacją terenu szczegółowo opisanego w protokole konieczności numer 2 z dnia 29 kwietnia 2025 roku,
- montażu uszczelnień na rurach kanalizacyjnych na przejściu przez płytę fundamentową szczegółowo opisanego w protokole konieczności numer 4 z dnia 29 kwietnia 2025 roku,
- badaniu gruntu w miejscu posadowienia zbiornika na nieczystości ciekła opisanego w szczegółowo opisanym w protokole konieczności numer 4 z dnia 29 kwietnia 2025 roku,
należało wprowadzić zmianę umowy
5.4.6.) Wartość zmiany: 172154,81
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana terminu realizacji zadania
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
w związku z koniecznością uzyskania uszczegółowienia projektowych rozwiązań i przedłużającego się terminu pozyskania stanowiska autorów dokumentacji projektowych zaszła konieczność wprowadzenia zmiany w umowie
5.4.6.) Wartość zmiany: 0,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wystąpienie robót zaniechanych i dodatkowych
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wprowadzono roboty dodatkowe niezbędne do prawidłowej realizacji zadania oraz zrezygnowano z części zakresu prac.
5.4.6.) Wartość zmiany: 612692,51
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana terminu realizacji zadania
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wprowadzono zmianę terminu realizacji zadania z uwagi na brak zasilania budynku.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 5
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wystąpienie robót dodatkowych niezbędnych do prawidłowej realizacji inwestycji
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wprowadzenie robót polegających na:
- wykonaniu montażu sufitu podwieszanego w pomieszczeniu 02
- montażu dodatkowych wycieraczek systemowych przy drzwiach wejściowych do budynku
- podniesieniu standardu wyposażenia sanitariatów poprzez montaż przyborów ze stali nierdzewnej
- powiększeniu rozdzielnicy elektrycznej w budynku
5.4.6.) Wartość zmiany: 38153,66
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 15090976,33 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |