Remonty cząstkowe dróg gminnych o nawierzchni bitumicznej na terenie Gminy Miasta Ełk w 2026 roku.
Gmina Miasto Ełk
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00409625
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00409625/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-27 10:10
- Lokalizacja
- Ełk, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f1b3d722-ab82-48ef-a3d5-555dcc6b3194
- Identyfikator
- 8481825438
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00409625 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Remonty cząstkowe dróg gminnych o nawierzchni bitumicznej na terenie Gminy Miasta Ełk w 2026 roku.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Ełk
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671076
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Marsz. Józefa Piłsudskiego 4
1.4.2.) Miejscowość: Ełk
1.4.3.) Kod pocztowy: 19-300
1.4.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: um@um.elk.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.elk.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f1b3d722-ab82-48ef-a3d5-555dcc6b3194
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00409625
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00265605
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Remonty cząstkowe dróg gminnych o nawierzchni bitumicznej na terenie Gminy Miasta Ełk w 2026 roku.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Opis przedmiotu zamówienia
1. Zakres remontu :
a) masą mineralno–bitumiczną na gorąco ( z otaczarki ) o powierzchni łaty do 15m2- roboty przygotowawcze i pomiarowe, oznakowanie robót, dostarczenie materiałów na teren robót, oczyszczenie uszkodzonych miejsc z wycinką łaty o regularnym kształcie, usunięcie rumoszu na wysypisko, skropienie lepiszczem wyboju wraz z zastosowaniem na krawędzi łaty bitumicznej taśmy dylatacyjnej i rozścielenie mieszanki mineralno – bitumicznej w jednej lub dwóch warstwach w zależności od głębokości uszkodzeń z zachowaniem niwelety jezdni, zagęszczenie mechaniczne poszczególnych warstw ułożonej mieszanki;
b) masą mineralno–bitumiczną na gorąco wg załączników graficznych nr 1 - 17 do SWZ- roboty przygotowawcze i pomiarowe, oznakowanie robót, dostarczenie materiałów na teren robót,wykonanie frezowania, usunięcie rumoszu w miejsce wskazane przez Zamawiającego, skropienie lepiszczem górnej warstwy nawierzchni, zastosowanie goesiatki poliestrowej wraz z zastosowaniem na krawędzi osi łaty taśmy dylatacyjnej i rozścielenie mieszanki mineralno – bitumicznej w jednej warstwie z zachowaniem niwelety jezdni, zagęszczenie mechaniczne warstwy ułożonej mieszanki;
c) regulacja studni kanalizacyjnej (bez wymiany elementów żeliwnych) wg załączników graficznych nr 1- 17 do SWZ- roboty przygotowawcze i pomiarowe, oznakowanie robót, dostarczenie materiałów na teren robót, oczyszczenie uszkodzonych miejsc, usunięcie rumoszu na wysypisko, wyregulowanie kompletnego włazu żeliwnego z zastosowaniem mas szybkowiążących odpornych na obciążenia i środowiska kwaśne lub z zastosowaniem podkładów gumowych lub zastosowanie obu technologii jednocześnie, skropienie lepiszczem wyboju wraz z zastosowaniem na krawędzi żeliwnego korpusu studni bitumicznej taśmy dylatacyjnej, rozścielenie mieszanki mineralno – bitumicznej w jednej warstwie z zachowaniem niwelety jezdni, zagęszczenie mechaniczne warstwy ułożonej mieszanki;
d) regulacja wpustu ulicznego (bez wymiany elementów żeliwnych) wg załączników graficznych nr 1 - 17 do SWZ- roboty przygotowawcze i pomiarowe, oznakowanie robót, dostarczenie materiałów na teren robót, oczyszczenie uszkodzonych miejsc, usunięcie rumoszu na wysypisko, wyregulowanie żeliwnego korpusu wpustu z zastosowaniem mas szybkowiążących odpornych na obciążenia, skropienie lepiszczem wyboju wraz z zastosowaniem na krawędzi żeliwnego korpusu wpustu bitumicznej taśmy dylatacyjnej, rozścielenie mieszanki mineralno – bitumicznej w jednej warstwie z zachowaniem niwelety jezdni, zagęszczenie mechaniczne warstwy ułożonej mieszanki;
e) regulacja zaworu wodociągowego (bez wymiany elementów żeliwnych) wg załączników graficznych nr 1 - 17 do SWZ- roboty przygotowawcze i pomiarowe, oznakowanie robót, dostarczenie materiałów na teren robót, oczyszczenie uszkodzonych miejsc, usunięcie rumoszu na wysypisko, wyregulowanie żeliwnego korpusu zaworu, skropienie lepiszczem wyboju wraz z zastosowaniem na krawędzi żeliwnego korpusu zaworu bitumicznej taśmy dylatacyjnej, rozścielenie mieszanki mineralno – bitumicznej w jednej warstwie z zachowaniem niwelety jezdni, zagęszczenie mechaniczne warstwy ułożonej mieszanki.
Frezowina (destrukt) z wykonywanych robót przekazać Inwestorowi.
Projektowana kategoria ruchu dla wykonywanych robót: KR 2.
Szacunkowy zakres ilościowy przedstawia się następująco:
− wbudowanie 1 tony masy z wycięciem uszkodzonych miejsc i odwiezieniem materiału z rozbiórki na odl do 5 km o powierzchni łaty do 15m2-4,0 tony,
− wykonanie frezowania nawierzchni bitumicznej gr. 4 cm z wywozem materiału z rozbiórki na odl. do 5 km wg załączników graficznych nr 1 - 17 do SWZ -2408 m2,
− wykonanie frezowania nawierzchni bitumicznej gr. 5 cm z wywozem materiału z rozbiórki na odl. do 5 km wg załączników graficznych nr 8 - 10 do SWZ -993 m2,
− wykonanie nakładki z MMA gr. 4 cm wg załączników graficznych nr 1 - 17 do SWZ- 2408 m2,
− wykonanie nakładki z MMA gr. 5 cm wg załączników graficznych nr 8 - 10 do SWZ- 993 m2,
− regulacja studni kanalizacyjnych wg załączników graficznych nr 1 - 17 do SWZ- 31 szt,
− regulacja wpustów ulicznych wg załączników graficznych nr 1 - 17 do SWZ- 19 szt,
− regulacja zaworów wodociągowych i gazowych wg załączników graficznych nr 1 - 17 do SWZ- 1 szt.
2. Gwarancja: minimalny wymagany okres gwarancji: 24 pełnych miesięcy od daty odbioru końcowego.
3. Po podpisaniu umowy Wykonawca w terminie 7 dni zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu kopię opłaconej polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 100 000,00 PLN,
3.9.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-21
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
60 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Ełku Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790350863
4.3.3.) Ulica: ul. Kolonia 1
4.3.4.) Miejscowość: Ełk
4.3.5.) Kod pocztowy: 19-300
4.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 554882,60 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00362161/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-13
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 637262,78 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |