Wykonanie instalacji do magazynowania wód opadowych w ramach realizacji projektu pn. „Dostosowanie do zmian klimatu i zapobieganie powodziom i suszy w Gminie Gorzków"
Gmina Gorzków
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00409730
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00409730/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-27 10:43
- Lokalizacja
- Gorzków-Osada, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fb10a70b-3d9b-4027-9e04-2b0d9b330b2b
- Identyfikator
- 5641691130
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00409730 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie instalacji do magazynowania wód opadowych w ramach realizacji projektu pn. „Dostosowanie do zmian klimatu i zapobieganie powodziom i suszy w Gminie Gorzków"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gorzków
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950371695
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Główna 9
1.5.2.) Miejscowość: Gorzków-Osada
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-315
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.7.) Numer telefonu: +48846838156
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@gorzkow.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gorzkow.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fb10a70b-3d9b-4027-9e04-2b0d9b330b2b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie instalacji do magazynowania wód opadowych w ramach realizacji projektu pn. „Dostosowanie do zmian klimatu i zapobieganie powodziom i suszy w Gminie Gorzków"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fb10a70b-3d9b-4027-9e04-2b0d9b330b2b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00409730
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043111/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Wykonanie instalacji do magazynowania wód opadowych w ramach realizacji projektu pn. „Dostosowanie do zmian klimatu i zapobieganie powodziom i suszy w Gminie Gorzków”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Działanie 3.2 Dostosowanie do zmian klimatu i zapobieganie powodziom i suszy.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00329801
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.14.2026.KK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiotem inwestycji jest wykonanie 51 kompletnych instalacji do magazynowania wody opadowej, składającej się zbiorników na wodę opadową oraz infrastruktury towarzyszącej. Należy wykonać zbiorniki o pojemności 5 m3 i 10 m3, tworzywowe. Zbiorniki naziemne posadowione na płycie betonowej, zbiorniki podziemne na podsypce cementowo-piaskowej.
4.2. W ramach zadania należy wykonać zbiorniki w następujących wariantach:
1) Zbiorniki naziemne o poj. 10 m3 – 31 szt.
2) Zbiorniki naziemne o poj. 5 m3 – 7 szt.
3) Zbiorniki podziemne o poj. 2x5 m3 – 12 szt.
4) Zbiorniki naziemne o poj. 2x5 m3 – 1 szt.
Zakres projektowanej inwestycji obejmuje następujące roboty branżowe:
- roboty pomiarowe,
- roboty ziemne,
- wykonanie płyty żelbetowej dla zbiorników naziemnych,
- montaż szczelnych zbiorników bezodpływowych na wodę opadową
- wykonanie przykanalików i rurociągów doprowadzających wodę opadową z systemu rynnowego do zbiornika,
- wykonanie robót wykończeniowych.
Zbiorniki naziemne należy wykonać jako jednopłaszczowe, nadziemne zbiorniki z polietylenu o pojemności 5 000 i 10 000 litrów służące do magazynowania i dystrybucji wody deszczowej. Projektowany zbiornik należy posadowić na żelbetowej płycie fundamentowej, gwarantującej prawidłową nośność oraz wypoziomowanie podłoża. Zbiornik wyposażony w zawór spustowy odpowietrzenie, właz rewizyjny, przelew awaryjny. W zbiorniku powinien znajdować się drugi filtr siatkowy zainstalowany we włazie z wpięciem dopływu do zbiornika. Zbiornik posadowiony na płycie żelbetowej. Grubość płyty żelbetowej 15 cm, płyta posadowiona na podsypce cementowo-piaskowej, zagęszczonej i wypoziomowanej, grubości 25 cm. Płytę żelbetową wykonać zgodnie z normą PN-EN 1992-1-1 Projektowanie konstrukcji z betonu Część 1-1 Reguły ogólne i reguły dla budynków.
Zbiorniki podziemne z polietylenu o pojemności 5000 litrów, służące do magazynowania i dystrybucji wody deszczowej. Należy zastosować zbiorniki podziemne przeznaczone są do posadowienia w gruncie. Zbiornik wyposażony w odpowietrzenie, właz rewizyjny, przelew awaryjny. Zastosowane zbiorniku muszą posiadać Krajową Ocenę Techniczną wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej w Polsce. Montaż zastosowanego zbiornika należy przeprowadzić zgodnie z DTR producenta zbiornika, by nie utracić gwarancji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45262310-7 - Zbrojenie
45262300-4 - Betonowanie
45262210-6 - Fundamentowanie
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 950000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1453270,83 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 950000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AQUA SYSTEM KRZYSZTOF WIERZBICKI
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7962957259
7.3.4) Miejscowość: Janów
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 950000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |