WM/SZP/TP/42/2024/G_Wykonanie robót remontowych wolnych lokali mieszkalnych (pustostanów) stanowiących własność Gminy Wrocław, położonych w budynku mieszkalnym we Wrocławiu.
Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00409789
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00409789/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-27 11:02
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ca364569-2cbf-404f-8497-4001ff9bc5f2
- Identyfikator
- 8982123598
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00409789 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
WM/SZP/TP/42/2024/G_Wykonanie robót remontowych wolnych lokali mieszkalnych (pustostanów) stanowiących własność Gminy Wrocław, położonych w budynku mieszkalnym we Wrocławiu.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 020610504
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Namysłowska 8
1.4.2.) Miejscowość: Wrocław
1.4.3.) Kod pocztowy: 50-304
1.4.4.) Województwo: dolnośląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@wm.wroc.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wm.wroc.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ca364569-2cbf-404f-8497-4001ff9bc5f2
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00409789
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00481123
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
WM/SZP/TP/42/2024/G_Wykonanie robót remontowych wolnych lokali mieszkalnych (pustostanów) stanowiących własność Gminy Wrocław, położonych w budynku mieszkalnym we Wrocławiu.
Umowa dla części nr 1
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Zadanie nr 1: Wykonanie robót remontowych wolnego lokalu mieszkalnego (pustostanu) stanowiącego własność Gminy Wrocław, położonego we Wrocławiu przy ul. Trzebnicka 64/1.
Zakres zamówienia i obowiązki Stron określają: projektowane postanowienia umowy (zał. nr 7 do SWZ) oraz Opis Przedmiotu Zamówienia (zał. nr 8 do SWZ).
3.9.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45232460-4 - Roboty sanitarne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331110-0 - Instalowanie kotłów
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45431100-8 - Kładzenie terakoty
45432110-8 - Kładzenie podłóg
45442100-8 - Roboty malarskie
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-25
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
90 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): MG GRUPA Marcin Grzanka
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5981564726
4.3.3.) Ulica: ul. Strzelińska 8
4.3.4.) Miejscowość: Stary Śleszów
4.3.5.) Kod pocztowy: 55-020
4.3.6.) Województwo: dolnośląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 57510,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00620084/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-12
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Nieterminowe przekazanie terenu budowy przez Zamawiającego. Zgodnie z § 3 ust. 9 pkt 1 Umowy Zamawiający zobowiązany był protokolarnie przekazać teren budowy w terminie 5 dni od daty podpisania umowy, jednak z uwagi na konieczność uprzątnięcia przez Zamawiającego zalegających w lokalu przy ul. Trzebnickiej 64/1 we Wrocławiu dużych ilości mebli, które uniemożliwiały przeprowadzenie remontu, przekazanie terenu budowy w stanie zdatnym do prowadzenia robót budowlanych nastąpiło dopiero w dniu 21.01.2025r. Wykonawca złożył wniosek o zawarcie aneksu terminowego w związku z powyższym opóźnieniem
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Bez zmian w zakresie przedmiotowym umowy. Zmianie ulega wyłącznie termin wykonania przedmiotu umowy, który zostaje ustalony na dzień 22.04.2025r., zgodnie z zaktualizowanym harmonogramem wykonania robót stanowiącym załącznik nr 5 do umowy.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 57510,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |