WYKONANIE ZABEZPIECZEŃ P.POŻ. W BUDYNKU 2026
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ SANATORIUM UZDROWISKOWE MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI W KRYNICY-ZDROJU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00409838
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00409838/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-27 11:13
- Lokalizacja
- Krynica-Zdrój, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7680b085-d8ec-4a2c-b0dd-c4b7c4c92d21
- Identyfikator
- 7341041021
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00409838 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
WYKONANIE ZABEZPIECZEŃ P.POŻ. W BUDYNKU 2026
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ SANATORIUM UZDROWISKOWE MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI W KRYNICY-ZDROJU
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 490688502
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: park Romana Nitribitta 4
1.4.2.) Miejscowość: Krynica-Zdrój
1.4.3.) Kod pocztowy: 33-380
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@sanatorium.krynicazdroj.mswia.gov.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sanatoriumkrynica.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7680b085-d8ec-4a2c-b0dd-c4b7c4c92d21
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00409838
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00064451
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
WYKONANIE ZABEZPIECZEŃ P.POŻ. W BUDYNKU 2026
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
3.1 Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pn.: WYKONANIE ZABEZPIECZEŃ P.POŻ. W BUDYNKU 2026. Budynek Sanatorium, zbudowany w technologii monolitycznej żelbetowej, o powierzchni całkowitej 9.657 m², powierzchni użytkowej 9.536 m² i kubaturze 35.555 m³, posiada 9 kondygnacji nadziemnych. W obiekcie mieszczą się m.in. pokoje kuracjuszy, jadalnia, kuchnia, recepcja, kotłownia, a także połączony z nim trzykondygnacyjny budynek zabiegowo-administracyjny, w którym pomieszczenia zabiegowe znajdują się na wszystkich kondygnacjach, a pomieszczenia administracyjne na poziomach „-1” i „0”.
3.2 Roboty budowlane będą odbywać się na czynnym obiekcie.
3.3 Realizacja inwestycji obejmuje dostosowanie do przepisów przeciwpożarowych budynku Sanatorium Uzdrowiskowego MSWiA w Krynicy-Zdroju. Zakres projektu obejmuje wykonanie robót budowlanych wewnątrz budynku polegających na dostosowaniu obiektu do aktualnych przepisów przeciwpożarowych - korytarze i piętra II, III, V, VI, VII.
3.4 System zamknięć i kontroli dostępu: Wszystkie drzwi zlokalizowane na kondygnacjach od 2 do 7 (włącznie) muszą zostać wyposażone w ujednolicony system klucza centralnego (tzw. system „klucza matki”). Wykonawca jest zobowiązany do dostosowania wkładek w tych drzwiach, aby były one w pełni kompatybilne z systemem. Zamawiający wymaga dostarczenia następującej liczby kluczy:
a) 3 klucze indywidualne do każdego z zamontowanych skrzydeł drzwiowych (obsługujące wyłącznie dany zamek);
b) 15 kluczy systemowych (typu master), z których każdy musi umożliwiać otwarcie wszystkich drzwi objętych systemem na kondygnacjach od 2 do 7.
3.5 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 7 do niniejszej SWZ, tj. dokumentacja techniczna. Projekt koncepcyjny wykończenia wnętrz – tylko w części dotyczącej korytarzy.
3.6 Informacje dodatkowe:
Zakres rzeczowy określony został w dokumentacji technicznej. Szczegółowy opis zamówienia stanowi załącznik do SWZ, który zawiera dokumentację techniczną, projekt koncepcyjny wykończenia wnętrz oraz przedmiar robót.
Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami i normami, na podstawie opracowanej dokumentacji.
Wykonawca zapewni prawidłowe wykonanie wszystkich prac związanych z realizacją przedmiotu umowy zgodnie z dokumentacją oraz z aktualnie obowiązującymi normami, prawem budowlanym wraz z aktami wykonawczymi i innymi obowiązującymi przepisami, a w szczególności Prawo Budowlane wraz z aktami wykonawczymi. Będzie przestrzegał obowiązujących przepisów BHP i PPOŻ w trakcie wykonywania robót budowlanych.
Wykonawca wykona dokumentację powykonawczą zgodnie z art. 3 pkt. 14 ustawy Prawo budowlane wraz z kompletem atestów, certyfikatów i deklaracji zgodności na wbudowane materiały i urządzenia.
Jako zrealizowanie przedmiotu umowy rozumie się wykonanie wszelkich prac i robót składających się na przedmiot umowy, w przypadku wymogu dopuszczenia przedmiotu umowy do użytkowania dopełnienie wszelkich przewidzianych prawem czynności z tym związanych oraz uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie bądź skutecznego zawiadomienia właściwego organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy i przekazanie wraz z kompletem dokumentacji powykonawczej Zamawiającemu.
Za termin realizacji przedmiotu umowy uznaje się datę wskazaną w protokole odbioru końcowego przedmiotu umowy, podpisanego przez Zamawiającego oraz Wykonawcę.
Zamawiający dopuszcza skrócenie terminu realizacji przedmiotu umowy.
Wykonawca zobowiązany jest na każde żądanie Zamawiającego do przedłożenia harmonogramu rzeczowo-finansowego oraz kosztorysu ofertowego, a także przyjęcie terenu budowy i utrzymanie porządku w miejscu realizacji robót budowlanych.
Wykonawca musi uzgodnić z Zamawiającym harmonogram prac dostosowany do terminów turnusów sanatoryjnych. Remont korytarza na piętrze II rozpocznie się 17 lutego 2026 roku i będzie trwał trzy tygodnie tak, aby po trzech tygodniach kuracjusze mogli korzystać z pokoi na tym piętrze. Prace wykończeniowe na korytarzu mogą trwać dłużej, ale już przy uwzględnieniu poruszania się i korzystania z pokoi przez gości sanatoryjnych. 10 marca 2026 roku Wykonawca zobowiązany będzie zacząć prace na kolejnym piętrze i analogicznie to piętro przez trzy tygodnie będzie wyłączone z użytkowania. Kolejno Wykonawca po trzech tygodniach będzie dokończał prace już na czynnym piętrze i przenieść się na kolejne zamknięte piętro.
Wszelkie inne prace będą odbywać się w obiekcie czynnym w ściśle uzgodnionych terminach z Zamawiającym.
Ze względu na charakter użytkowania budynku nie ma możliwości wyłączenia go w całości lub w części z użytkowania, w związku z czym realizacja zamówienia będzie przeprowadzana etapami w terminach i w godzinach wcześniej uzgodnionych pomiędzy Wykonawcą, a Zamawiającym. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany oznaczonego zakresu czasowego realizacji robót po uzgodnieniu z wyznaczonym pracownikiem Zamawiającego.
Prace o wysokiej uciążliwości, jak natężenie hałasu, duże zapylenie, utrudnienia komunikacyjne, muszą być wykonywane w uzgodnieniu z wyznaczonym przedstawicielem Zamawiającego. Wykonawca dokładnie zabezpieczy folią budowlaną podłogi, urządzenia komputerowe, urządzenia wielofunkcyjne typu xero, itp., w celu uniemożliwienia osadzania się pyłu. Wykonawca umieści w widocznym miejscu tablice informacyjne wymagane przepisami prawa.
Wykonawca umożliwi Zamawiającemu w każdym czasie przeprowadzenia kontroli realizacji przedmiotu umowy, w tym postępu w realizacji robót budowlanych lub dokumentacji technicznej, stosowanych w ich toku materiałów oraz wszelkich okoliczności dotyczących realizacji przedmiotu umowy. Zapewni Zamawiającemu, wszystkim osobom upoważnionym przez Zamawiającego dostępu do każdego miejsca, gdzie roboty budowlane w związku z umową będą lub są wykonywane.
W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia istniejącej infrastruktury w toku realizacji przedmiotu umowy Wykonawca zobowiązany jest do naprawienia ich i doprowadzenia do stanu poprzedniego.
Wykonawca będzie prowadził dokumentację fotograficzną obrazującą przebieg realizacji robót z uwzględnieniem specyfikacji robót.
Wykonawca do realizacji przedmiotu umowy wymaga personelu w specjalności:
• instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
• konstrukcyjno-budowlanej,
Przedmiary robót zostały potraktowane przez Strony jako materiał pomocniczy do skosztorysowania prac związanych z realizacją przedmiotu umowy, zaś w złożonej ofercie Wykonawca uwzględni wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu umowy.
Materiały i urządzenia stosowane do realizacji zamówienia, muszą posiadać stosowne, wymagane przepisami prawa: atesty lub dopuszczenia do obrotu gospodarczego i stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, aprobaty techniczne, certyfikaty zgodności lub deklaracje zgodności oraz muszą być nieużywane, posiadać aktualny okres ważności i być wolne od wad fizycznych i prawnych.
Na każde żądanie Zamawiającego, Wykonawca obowiązany jest okazać w stosunku do wskazanych materiałów: certyfikat bezpieczeństwa, deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z Polską Normą lub aprobatę techniczną dotyczącą używanych materiałów.
Zamawiający na potrzeby realizacji zamówienia udostępni Wykonawcy nieodpłatnie energię elektryczną, wodę bieżącą oraz pomieszczenie socjalne.
• Wykonawca zobowiązany jest do zarejestrowania się w Centralnym Rejestrze Beneficjentów Rzeczywistych (dotyczy wykonawcy znajdującego się w katalogu wskazanym w art. 58 ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2023 r. poz. 1124, z późn. zm.).
• Jeśli w dokumentach postępowania zostały wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, Zamawiający dopuszcza oferowanie rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że będą one spełniały kryteria równoważności. Składając ofertę równoważną Wykonawca zobowiązany jest podać nazwę materiału (typ, producenta), który oferuje oraz przedstawić w ofercie dokładny opis techniczny oferowanych zamienników, podając ich parametry techniczne (w odniesieniu do wszystkich parametrów określonych przez Zamawiającego).
W cenie ofertowej należy także uwzględnić oraz przewidzieć niezbędne środki i czas na:
• analizę dokumentacji otrzymanej od Zamawiającego w tym koncepcji realizacji inwestycji, w związku ze specyfiką realizacji prac ściśle określonych terminowo na czynnym obiekcie
• opracowanie i uzgodnienie dokumentacji projektowej, uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień i decyzji umożliwiających realizację inwestycji w pełnym zakresie (jeśli dotyczy),
• opracowanie i przedstawienie inspektorowi nadzoru do akceptacji propozycji materiałowych i urządzeń, wykonanie prób, dokumentów odbiorowych i innych czynności niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia,
• udział w radach budowy i spotkaniach związanych z realizacją inwestycji,
• składowanie odpadów i ich wywiezienie na składowisko odpadów zgodnie
z obowiązującymi przepisami w tym zakresie.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45410000-4 - Tynkowanie
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
31518200-2 - Oświetlenie awaryjne
31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-17
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
6 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): ZAW-BUD Fabian Zawiłowicz
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7343224636
4.3.3.) Ulica: Słotwińska 52
4.3.4.) Miejscowość: Krynica-Zdrój
4.3.5.) Kod pocztowy: 33-380
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 3050000 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00116439/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-14
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wprowadzenie zmiany jest uzasadnione technicznie i gospodarczo. Pozwala na odstąpienie od robót, których wykonanie po weryfikacji warunków istniejących nie jest niezbędne, oraz na wykonanie prac koniecznych dla kompletności i prawidłowego funkcjonowania realizowanych zabezpieczeń. Powierzenie zakresu bezpośrednio związanego z wykonywanymi robotami
oraz systemem Master Key dotychczasowemu Wykonawcy zapewnia zachowanie odpowiedzialności za kompatybilność, koordynację technologiczną i prawidłowość wykonania. Zmiana nie modyfikuje ogólnego charakteru Umowy.
Przyczyny dokonania zmian umowy zostały opisane w protokole konieczności oraz kosztorysie różnicowym stanowiącym załącznik do aneksu umowy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
1. Strony wprowadzają zmianę zakresu rzeczowego przedmiotu Umowy, obejmującą zaniechanie części robót pierwotnie przewidzianych do wykonania oraz wykonanie zmienionego i uzupełniającego zakresu robót, zgodnie z Protokołem Konieczności nr 1 oraz kosztorysem różnicowym z dnia 4 maja 2026 roku.
2. Zaniechaniu podlegają roboty dotyczące wymiany drzwi na VII piętrze oraz roboty bezpośrednio z tym związane, w zakresie wskazanym w kosztorysie różnicowym.
3. Wykonawca wykona roboty wynikające z warunków ujawnionych w toku realizacji na VI, V, III i II piętrze oraz dostarczy dodatkowe klucze kompatybilne z systemem Master Key – wyłącznie w zakresie i ilościach wynikających z zatwierdzonego kosztorysu różnicowego.
4. Szczegółowy zakres rzeczowy i wartościowy zmian określa kosztorys różnicowy z dnia 4 maja 2026 r., stanowiący Załącznik nr 1. Protokół Konieczności nr 1 stanowi Załącznik nr 2.
5. Zmiana nie powoduje zmiany ogólnego charakteru zamówienia ani celu Umowy.
5.4.6.) Wartość zmiany: 50000
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 3100000 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |