Dostawa spektrofotometru

Uniwersytet Śląski w Katowicach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00410049
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00410049/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-08-27 11:59
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e0a36f01-425f-41d3-a01b-d7cc46faff4b
Identyfikator
6340197134
Ostatnia aktualizacja
2026-08-27

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Spektrometry

Wykonawcy

1 przyznane

UAB MonospektraVilnius, LT · lot 0
43 990 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410049 z dnia 2026-08-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa spektrofotometru

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Śląski w Katowicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001347

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bankowa 12

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-007

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.7.) Numer telefonu: 032 359 13 34

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@us.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: dzp.us.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://us.ezamawiajacy.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa spektrofotometru

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e0a36f01-425f-41d3-a01b-d7cc46faff4b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410049

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00371971

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP.382.1.40.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 76000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa spektrofotometru wraz z wyposażeniem dodatkowym, spełniającego wymagania określone w załączniku nr 2 do SWZ, zwanego dalej „Urządzeniem” lub „Przedmiotem Sprzedaży”.
2) Oferowane urządzenie musi być fabrycznie nowe, nieużywane, pochodzić z bieżącej produkcji (rok produkcji nie starszy niż 2025), posiadać stosowne certyfikaty dopuszczające je do sprzedaży i użytkowania na terenie RP
3) Zakres zamówienia obejmuje: zakup urządzenia wraz z dostarczeniem, transportem, rozładunkiem, wniesieniem do pomieszczeń Zamawiającego.
4) Termin realizacji zamówienia: do 8 tygodni od daty zawarcia umowy. Wykonawca może skrócić termin dostawy w stosunku do wymaganego terminu wskazanego powyżej. Oferta przewidująca skrócenie terminu realizacji otrzyma punkty w ramach oceny ofert z zastosowaniem kryterium wyboru oferty najkorzystniejszej.
5) Wymagany minimalny termin gwarancji:
a) na urządzenie: 12 miesięcy;
b) na wyposażenie dodatkowe: 12 miesięcy
Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się w dacie podpisania przez Zamawiającego protokołu odbioru Przedmiotu Umowy.
Wykonawca może wydłużyć termin gwarancji na urządzenie w stosunku do wymaganego terminu wskazanego powyżej w lit. a). Oferta przewidująca wydłużenie terminu gwarancji na urządzenie otrzyma punkty w ramach oceny ofert z zastosowaniem kryterium wyboru oferty najkorzystniejszej.
6) Adres dostawy: Uniwersytet Śląski, Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych, ul. Bankowa 14, 40-007 Katowice.
7) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 38433000-9 - Spektrometry

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 43990,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 43990,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 43990,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: UAB MONOSPEKTRA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: LT 100009680816

7.3.3) Ulica: Al. Sauletekio 15-1,

7.3.4) Miejscowość: Wilno

7.3.5) Kod pocztowy: LT-10224

7.3.7.) Kraj: Litwa

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 43990,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 42 dni

2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy