„Dowóz i odwóz dzieci i uczniów oraz dzieci i uczniów niepełnosprawnych do placówek oświatowych w roku szkolnym 2025/2026”
GMINA STASZÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00410003
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00410003/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-08-27 11:48
- Lokalizacja
- Staszów, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bc5e0a71-bf05-4303-84c2-160fd31f5f0d
- Identyfikator
- 8661608731
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410003 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
„Dowóz i odwóz dzieci i uczniów oraz dzieci i uczniów niepełnosprawnych do placówek oświatowych w roku szkolnym 2025/2026”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA STASZÓW
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409749
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Opatowska 31
1.4.2.) Miejscowość: Staszów
1.4.3.) Kod pocztowy: 28-200
1.4.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski
1.4.7.) Numer telefonu: 158648305
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@staszow.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.staszow.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bc5e0a71-bf05-4303-84c2-160fd31f5f0d
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410003
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00301343
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Dowóz i odwóz dzieci i uczniów oraz dzieci i uczniów niepełnosprawnych do placówek oświatowych w roku szkolnym 2025/2026”
Umowa dla części nr 3
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Na przedmiot zamówienia składa się dowóz i odwóz dzieci i uczniów oraz dzieci i uczniów niepełnosprawnych do placówek oświatowych w roku szkolnym 2025/2026, realizowany w ramach czterech zadań.
Dla Zadania nr 3 opiekę dzieciom i uczniom w czasie dowozów i odwozów zapewnia Wykonawca. Opiekunem dowozu nie może być kierowca autobusu, którym są przewożone dzieci i uczniowie na poszczególnych trasach dowozowych. Opiekun dowozu musi być osobą pełnoletnią, posiadającą ukończony kurs udzielania pierwszej pomocy.
Wykonawca zapewni realizację przedmiotu zamówienia sprawnymi autobusami, posiadającymi aktualne badania techniczne, dopuszczonymi do ruchu, w stanie technicznym nie budzącym zastrzeżeń, spełniającymi wymogi bezpieczeństwa (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa), o odpowiednim stanie sanitarnym, utrzymane w czystości z zachowaniem estetyki wewnętrznej i zewnętrznej, ogrzewanymi w okresie zimowym. Dla Zadania nr 3 Wykonawca zapewni dodatkowo autobusy wyposażone w pasy bezpieczeństwa dla pasażerów. Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli dokumentów potwierdzających stan techniczny autobusów.
Wykonawca zobowiązany jest do sprawdzenia czy dane osób realizujących przedmiot zamówienia (kierowcy autobusu oraz w przypadku Zadania nr 3 również opiekuna dowozu) są zamieszczone w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i o ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r., poz. 1802 z późn. zm.).
Wykonawca zobowiązany jest do posiadania i przestrzegania Standardów Ochrony Małoletnich sporządzonych przez Wykonawcę na podstawie art. 22b ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich.
Zadanie nr 3 dotyczy jednej trasy nr XIV (liczącej 200 km dziennie) i obejmuje dowóz i odwóz wraz z zapewnieniem opieki w czasie przewozu łącznie 13 dzieci i uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Staszów do Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu, dowożonych w ciągu 189 dni nauki szkolnej.
Opiekę dzieciom i uczniom w czasie dowozów i odwozów zapewnia Wykonawca. Opiekunem dowozu nie może być kierowca autobusu, którym są przewożone dzieci i uczniowie na trasie objętej przedmiotem zamówienia. Opiekun dowozu musi być osobą pełnoletnią, posiadającą ukończony kurs udzielania pierwszej pomocy. Do obowiązków opiekuna dowozu należy w szczególności:
- opieka, nadzór i zapewnienie bezpieczeństwa podczas przewozu dzieci i uczniów z miejsca zamieszkania do ww. placówki oświatowej;
- zapewnienie pomocy dowożonym dzieciom i uczniom przy bezpiecznym wsiadaniu i wysiadaniu z autobusu;
- odbieranie dzieci i uczniów od rodziców/opiekunów prawnych sprzed domów, zaprowadzanie ich z autobusu do placówki oświatowej oraz przekazanie ich pod opiekę osoby wyznaczonej przez placówkę oświatową;
- po zakończonych zajęciach – odbieranie dzieci i uczniów z placówki oświatowej, zaprowadzanie ich do autobusu oraz po odwiezieniu ich pod dom przekazywanie pod opiekę rodzicom/opiekunom prawnym.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany liczby dzieci i uczniów przewożonych w trakcie realizacji zamówienia.
Wykonawca zapewni realizację przedmiotu zamówienia sprawnymi autobusami, wyposażonymi w pasy bezpieczeństwa dla pasażerów, posiadającymi aktualne badania techniczne, dopuszczonymi do ruchu, w stanie technicznym nie budzącym zastrzeżeń, spełniającymi wymogi bezpieczeństwa (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa), o odpowiednim stanie sanitarnym, utrzymane w czystości z zachowaniem estetyki wewnętrznej i zewnętrznej, ogrzewanymi w okresie zimowym. Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli dokumentów potwierdzających stan techniczny autobusów.
Wykonawca zobowiązany jest do sprawdzenia czy dane osób realizujących przedmiot zamówienia (kierowcy autobusu oraz opiekuna dowozu) są zamieszczone w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i o ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r., poz. 1802 z późn. zm.).
Wykonawca zobowiązany jest do posiadania i przestrzegania Standardów Ochrony Małoletnich sporządzonych przez Wykonawcę na podstawie art. 22b ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich.
Termin realizacji: od 01.09.2025 r. do 26.06.2026 r.
Opis przedmiotu zamówienia wraz z załączonymi dokumentami, stanowiący załącznik nr 13 SWZ, określa pełny zakres przedmiotowego zamówienia.
Przedmiotowe zamówienie musi być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz warunkami zawartymi w SWZ.
Zamawiający nie wymaga:
- odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub,
- sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego.
Uwaga:
Zaleca się zapoznanie z terenem, objętym przedmiotowym zamówieniem.
Szczegółowe informacje określa SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-18
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
od 2025-09-01 do 2026-06-264.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): PRZEWÓZ OSÓB – GRZEGORZ POLIT
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 292365844
4.3.4.) Miejscowość: Zakrzów 21
4.3.5.) Kod pocztowy: 27-640
4.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 128142,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00391167/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-10
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 126108,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi |