Poprawa efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej nr 25 w Zabrzu
MIASTO ZABRZE – PREZYDENT MIASTA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00410013
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00410013/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-27 11:50
- Lokalizacja
- Zabrze, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-94d5a838-c06c-4ae6-9a4d-0cb27380e6ac
- Identyfikator
- 6482743351
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410013 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej nr 25
w Zabrzu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: MIASTO ZABRZE – PREZYDENT MIASTA
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255520
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Powstańców Śląskich 5-7
1.4.2.) Miejscowość: Zabrze
1.4.3.) Kod pocztowy: 41-800
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat_bzp@um.zabrze.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://miastozabrze.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-94d5a838-c06c-4ae6-9a4d-0cb27380e6ac
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410013
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00017343
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jako Jednostka Wspierająca w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności działając na podstawie Porozumienia z Ministrem Klimatu i Środowiska
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Poprawa efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej nr 25
w Zabrzu
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w budynku Szkoły Podstawowej nr 25 z Zabrzu, przy ulicy Kotarbińskiego 18 na działkach o nr 4966/9, 4993/9, 4964/9, 4987/10, 4959/9, 4982/10, 4955/9, 4975/11. Zakres prac obejmuje:
1) przebudowę budynku wraz z instalacjami wewnętrznymi (hydrantowa, wodociągowa oraz elektryczna) w zakresie związanym z zapewnieniem prawidłowej ochrony ppoż. budynku
• zapewnienie prawidłowego wydzielenia stref pożarowych
• zapewnienie prawidłowej ewakuacji
• zapewnienie podziału korytarzy o długości przekraczającej 50 mb pożarowo ścianami o parametrach REI60
• oddzielenie pomieszczeń piwnicznych nieużytkowych od pomieszczeń użytkowych
• zapewnienie ochrony budynku- ochrona częściowa przez system sygnalizacji pożarowej
• wyposażenie dróg komunikacji ogólnej służącym celom ewakuacji w instalację oświetlenia ewakuacyjnego
• wykonanie prawidłowej instalacji hydrantowej wewnętrznej
• wymiana istniejących wyłazów bezklasowych na dach na wyłazy o odporności ogniowej minimum EI30
2) wydzielenie w terenie strefy zawracania wozów straży pożarnej wraz z remontem nawierzchni istniejącego placu przy segmencie A i zapewnienie prawidłowego odwodnienia
3) termomodernizację budynku
• ocieplenie ścian zewnętrznych
• ocieplenie stropodachów
• wyrównanie pasm ozdobnych, a następnie docieplenie analogicznie jak pozostałej elewacji
• wykonanie nowej izolacji termicznej i przeciwwodnej ścian piwnicznych oraz fundamentowych
• remont istniejących schodów zewnętrznych
• remont pokryć dachowych
• remont pokryć dachowych nad schodami
• wymiana obróbek blacharskich na budynku
• wykonanie nowej instalacji odgromowej oraz nowego systemu odwodnienia
• remont istniejących grup kominowych ponad dachem
• wymiana istniejących drzwi wejściowych do budynku
• wymiana stolarki okiennej
4) remont i modernizację istniejącej instalacji elektrycznej w budynku, budowę instalacji wentylacji mechanicznej w obrębie zaplecza kuchennego i jadalni, budowę instalacji drenażu opaskowego wokół segmentu A szkoły oraz zmianę w zakresie instalacji kanalizacyjnej. Remont wybranych elementów budynku, malowanie ścian i sufitów po przeprowadzeniu prac
5) zabudowę instalacji fotowoltaicznej o mocy 39,56 kW na dachu szkoły wraz z magazynem energii 41,6 kVAh.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Część III SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących
45442100-8 - Roboty malarskie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45422100-2 - Stolarka drewniana
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej
45316200-7 - Instalowanie urządzeń sygnalizacyjnych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-30
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-04-304.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Mariusz Dawidowski prowadzący działalność pod nazwą: Zakład Remontowo-Budowlany „PLAST-BUD” Mariusz Dawidowski
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 277884487
4.3.3.) Ulica: ul. Wiślana 17/4
4.3.4.) Miejscowość: Gliwice
4.3.5.) Kod pocztowy: 44-119
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 9776532,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00216340/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-06
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 5
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Roboty te są ściśle powiązane z zakresem podstawowym i ich wykonanie jest niezbędne dla realizacji zamówienia podstawowego oraz uzyskania prawidłowej jakości robót, spełnienia wymagań technicznych i funkcjonalnych obiektu oraz zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wykonanie robót zamiennych - zmiana technologii wykonania remontu i docieplenia połaci dachu na budynku szkoły. Wykonanie robót dodatkowych i zwiększających zakres polegających na usunięciu istniejącej warstwy docieplenia dachu na sali gimnastycznej wraz z wymianą nasad kominowych. Zmianie uległo wynagrodzenie Wykonawcy.
5.4.6.) Wartość zmiany: 40865,51
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Roboty te są ściśle powiązane z zakresem podstawowym i ich wykonanie jest niezbędne dla realizacji zamówienia podstawowego oraz uzyskania prawidłowej jakości robót, spełnienia wymagań technicznych i funkcjonalnych obiektu oraz zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wykonanie robót dodatkowych i zwiększających zakres:
• montaż nowych koryt kablowych w pomieszczeniach piwnicznych.
• wymiana drabin zewnętrznych na elewacji budynku.
• zamurowanie istniejących przeszkleń i montażu nowych drzwi do pomieszczeń 1.A120 i 1.A121.
• montaż nowych nadproży drzwiowych.
• usunięcie nieszczelności połączenia wpustów dachowych z rurami deszczowymi na ostatniej kondygnacji budynku.
• montaż nowych drzwi przeciwpożarowych do pomieszczenia wymiennikowni.
• wymiana pionów i poziomów kanalizacji sanitarnej w pomieszczeniach piwniczych budynku.
Zmianie uległo wynagrodzenie Wykonawcy.
5.4.6.) Wartość zmiany: 154457,69
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Roboty te są ściśle powiązane z zakresem podstawowym i ich wykonanie jest niezbędne dla realizacji zamówienia podstawowego oraz uzyskania prawidłowej jakości robót, spełnienia wymagań technicznych i funkcjonalnych obiektu oraz zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wykonanie robót dodatkowych i zwiększających zakres robót budowlanych:
• wymiana wykładziny w pomieszczeniu jadalni 0.A010.
• wykonanie instalacji elektrycznej w pomieszczeniu wymiennikowni P.A30.
• wykonanie robót polegających na wykonaniu części prac wykończeniowych w innym segmencie budynku.
• montaż zaworów odcinających na zasilaniu wysokiego parametru w pomieszczeniu wymiennikowni.
Zmianie uległo wynagrodzenie Wykonawcy.
5.4.6.) Wartość zmiany: 85862,37
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Na wniosek Wykonawcy Zamawiający zmienił warunki zapłaty wynagrodzenia.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zamawiający na wniosek Wykonawcy zmienił warunki zapłaty wynagrodzenia.
Zmianie nie uległo wynagrodzenie Wykonawcy.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 5
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Roboty te są ściśle powiązane z zakresem podstawowym i ich wykonanie jest niezbędne dla realizacji zamówienia podstawowego oraz uzyskania prawidłowej jakości robót, spełnienia wymagań technicznych i funkcjonalnych obiektu oraz zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
1. Wykonanie robót dodatkowych i zwiększających zakres robót budowlanych:
• zwiększenie obmiarowo zakresu prac związanych z izolacją przeciwwilgociową ścian fundamentowych.
• wymiana i uzupełnienie korytek kablowych dla instalacji elektrycznych niskoprądowych.
• wykonanie prac naprawczych konstrukcji schodów żelbetowych zewnętrznych.
2. Wydłużenie terminu realizacji robót budowlanych.
Zmianie uległo wynagrodzenie Wykonawcy.
5.4.6.) Wartość zmiany: 171613,91
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 9715855,49 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
dot. pkt 5.5. - Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: kwota wypłacona 9 715 855,49 zł, natomiast faktura z dnia 06.08.2026 r. na kwotę 513 475,99 zł brutto zostanie zapłacona do dnia 27.08.2026 r.dot. pkt 5.7. - Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania: obejmujące aspekty społeczne zgodnie z art. 96 Pzp.
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |