Przebudowa drogi gminnej nr K470090 Leńcze Przytkowice w km 3+172,00 – 3+900,00 (odcinek I) oraz w km 3+954,00 – 4+099,00 (odcinek II) w miejscowości Przytkowice, Gmina Kalwaria Zebrzydowska
Gmina Kalwaria Zebrzydowska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00410044
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00410044/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-27 11:58
- Lokalizacja
- Kalwaria Zebrzydowska, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2a60aa28-3fd6-4e83-af16-bdd82fcb4c7e
- Identyfikator
- 5511158182
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410044 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej nr K470090 Leńcze Przytkowice w km 3+172,00 – 3+900,00 (odcinek I) oraz w km 3+954,00 – 4+099,00 (odcinek II) w miejscowości Przytkowice, Gmina Kalwaria Zebrzydowska
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kalwaria Zebrzydowska
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182060
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Mickiewicza 7
1.4.2.) Miejscowość: Kalwaria Zebrzydowska
1.4.3.) Kod pocztowy: 34-130
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.4.7.) Numer telefonu: 338766218
1.4.8.) Numer faksu: 338766301
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kalwaria-zebrzydowska.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kalwaria-zebrzydowska.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2a60aa28-3fd6-4e83-af16-bdd82fcb4c7e
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410044
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00173822
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Przebudowa drogi gminnej nr K470090 Leńcze Przytkowice w km 3+172,00 – 3+900,00 (odcinek I) oraz w km 3+954,00 – 4+099,00 (odcinek II) w miejscowości Przytkowice, Gmina Kalwaria Zebrzydowska
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane pn. Przebudowa drogi gminnej nr K470090 „Leńcze Przytkowice” w km 3+172,00 – 3+900,00 (odcinek I) oraz w km 3+954,00 – 4+099,00 (odcinek II) w zakresie: remontu i przebudowy jezdni, budowy chodnika, przebudowy i remontu pobocza, remontu sieci kanalizacji deszczowej, remontu zjazdów, remontu przepustów, remontu i budowy urządzeń odwadniających drogę w miejscowości Przytkowice, Gmina Kalwaria Zebrzydowska.
2. Szczegółowy zakres robót określony został w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, przedmiarze robót oraz w projekcie wykonawczym.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45233140-2 - Roboty drogowe
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-10
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
13 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zakład Wykonawstwa GEOMEL Piotr Merak
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6792766122
4.3.3.) Ulica: Miłkowskiego 19/54
4.3.4.) Miejscowość: Kraków
4.3.5.) Kod pocztowy: 30-349
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1858013,24 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00272607/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-12
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Niewykonanie pełnego zakresu robót w danym roku budżetowym o wartości limitu przewidzianego na ten rok.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wykonawca zobowiązany jest wykonać roboty budowlane, za które wystawi Zamawiającemu fakturę (y):
a) w roku 2025 w wysokości 472.715,88 zł brutto,
b) w roku 2026 w wysokości 1.385.297,36 zł brutto, stanowiącą pozostałą część wynagrodzenia umownego.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana terminu zakończenia zadania w związku ze zwiększeniem zakresu robót budowlanych do wykonania.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Termin zakończenia - do 31 lipca 2026 r.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zwiększenie zakresu robót budowlanych do wykonania.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wykonawca zobowiązany jest wykonać roboty budowlane, za które wystawi Zamawiającemu fakturę (y):
a) w roku 2025 w wysokości 472.715,88 zł brutto,
b) w roku 2026 w wysokości 1.500.852,35 zł brutto, stanowiącą pozostałą część wynagrodzenia umownego.
5.4.6.) Wartość zmiany: 115554,99
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1973568,23 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Protokół końcowego odbioru robót budowlanych sporządzony w dniu 12.08.2026 r.| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |