Projekt budowy drogi gminnej ul. Bolesława Chrobrego

Gmina Stare Babice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00410089
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00410089/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-27 12:08
Lokalizacja
Stare Babice, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-58c8bc53-67ea-435e-a56a-4a7ca3f8985a
Identyfikator
1182025548
Ostatnia aktualizacja
2026-08-27

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410089 z dnia 2026-08-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Projekt budowy drogi gminnej ul. Bolesława Chrobrego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stare Babice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013271855

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 32

1.5.2.) Miejscowość: Stare Babice

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-082

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.7.) Numer telefonu: 22 730 80 37

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@stare-babice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://starebabice.bip.net.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://starebabice.bip.net.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Projekt budowy drogi gminnej ul. Bolesława Chrobrego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-58c8bc53-67ea-435e-a56a-4a7ca3f8985a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410089

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00033408/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.16 Opracowanie dokumentacji projektowej budowy dróg: ul. Kwiatowej, ul. Wieruchowskiej oraz ul. Chrobrego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00394575

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.41.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej budowy ul. Bolesława Chrobrego na odcinku od skrzyżowania z ul. Poprzeczną do granicy z Gminą Ożarów (dł. ok. 760 m), obejmującej wszystkie uzgodnienia, decyzje, projekty branżowe oraz inne opracowania i dokumenty wymagane lub niezbędne do uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, zwanej dalej decyzją ZRiD, oraz umożliwiającej przeprowadzenie
postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane, a także prawidłową i zgodną z obowiązującymi przepisami realizację inwestycji, w tym uzyskanie decyzji ZRiD oraz wystąpienie o nadanie decyzji ZRiD rygoru natychmiastowej wykonalności lub klauzuli ostateczności, w zależności od przyjętego sposobu realizacji inwestycji i potrzeb Zamawiającego.
2. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca uwzględni w dokumentacji projektowej preferowane przez Zamawiającego rozwiązania:
1) droga dwukierunkowa o szerokości min. 6 m i chodnikiem jednostronnym z kostki betonowej wraz z dowiązaniem się do istniejącego układu drogowego;
2) nawierzchnia drogi z betonu asfaltowego (kategorię ruchu KR należy ustalić i uzgodnić z Zamawiającym na etapie opracowania koncepcji);
3) chodnik z kostki betonowej w kolorze szarym, zjazdów z kostki betonowej w kolorze czerwonym;
4) dojścia do furtek i wiat śmietnikowych z nowoprojektowanej drogi w śladzie istniejących z zachowaniem możliwości ich prawidłowego użytkowania;
5) zjazdy do działek niezabudowanych po uzgodnieniu z właścicielami, a gdy kontakt z nimi nie będzie możliwy to w uzgodnieniu z osobami odpowiedzialnymi za realizację zamówienia ze strony Zamawiającego.
Rozwiązania wskazane w ust. 2 mają charakter preferowany. Zamawiający dopuszcza ich zmianę na etapie opracowania dokumentacji projektowej, jeżeli będzie to uzasadnione obowiązującymi przepisami, warunkami terenowymi, wynikami badań, uzgodnieniami lub zasadami wiedzy technicznej. Szczegółowy przedmiot zamówienia (czynności do wykonania), warunki wykonania, wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy pzp oraz pozostałe szczegóły opisane są w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Najkorzystniejsza oferta przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 295200 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 382000 PLN

2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi