Dostawa parkomatów do Strefy Płatnego Parkowania w Wieliczce wraz z montażem, uruchomieniem, utrzymaniem oraz zapewnieniem systemu zarządzania i monitorowania pracy urządzeń
GMINNY ZARZĄD DRÓG W WIELICZCE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00410106
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00410106/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-08-27 12:12
- Lokalizacja
- Wieliczka, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9a6dba32-dcae-48d5-84a3-143f7bfabf9d
- Identyfikator
- 6832064031
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410106 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa parkomatów do Strefy Płatnego Parkowania w Wieliczce
wraz z montażem, uruchomieniem, utrzymaniem oraz zapewnieniem systemu zarządzania i monitorowania pracy urządzeń
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINNY ZARZĄD DRÓG W WIELICZCE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 121398842
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Winnicka 12
1.5.2.) Miejscowość: Wieliczka
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-020
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.7.) Numer telefonu: 12 278-20-10
1.5.8.) Numer faksu: 12 250-11-90
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gzd@gzd.wieliczka.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.gzd.wieliczka.eu/pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13052011.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa parkomatów do Strefy Płatnego Parkowania w Wieliczcewraz z montażem, uruchomieniem, utrzymaniem oraz zapewnieniem systemu zarządzania i monitorowania pracy urządzeń
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9a6dba32-dcae-48d5-84a3-143f7bfabf9d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410106
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00040595/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa parkomatów do Strefy Płatnego Parkowania w Wieliczce wraz z montażem, uruchomieniem, utrzymaniem oraz zapewnieniem systemu zarządzania i monitorowania pracy urządzeń
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00241933
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GZD.464.1.12.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 708190,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa parkomatów do Strefy Płatnego Parkowania w Wieliczce
wraz z montażem, uruchomieniem, utrzymaniem oraz zapewnieniem systemu zarządzania i monitorowania pracy urządzeń.
2. Zamówienie obejmuje dostawę, montaż i uruchomienie 24 szt. parkomatów do Strefy Płatnego Parkowania w Wieliczce (dalej SPP) wraz z utrzymaniem oraz zapewnieniem systemu zarządzania i 2.1) Część I obejmuje dostawę 20 sztuk parkomatów w miejsce istniejących wraz z montażem, uruchomieniem, utrzymaniem oraz zapewnieniem systemu zarządzania i monitorowania pracy urządzeń, a także wykonaniem fundamentów i demontażem istniejących urządzeń.
2.2) Część II obejmuje dostawę 4 sztuk parkomatów w nowej lokalizacji wraz z montażem, uruchomieniem, utrzymaniem oraz zapewnieniem systemu zarządzania i monitorowania pracy urządzeń, a także wykonaniem fundamentów i pozyskaniem wszelkich niezbędnych opinii i zezwoleń, w uzgodnionej z Zamawiającym lokalizacji.
Uwaga! Wykonanie zamówienia w części Część II będzie możliwe w przypadku podjęcia stosownej Uchwały przez Radę Miejską w Wieliczce rozszerzającej Strefę Płatnego Parkowania oraz w zakresie określonym w przedmiotowej uchwale.
Zamawiający zastrzega prawo do odstąpienia w części lub w całości od realizacji Części II Zamówienia, w przypadku braku rozszerzenia SPP o nowe lokalizacje w okresie trwania umowy. Zgodnie z art. 433 ust. 4) uPzp zakres gwarantowany niniejszego zamówienia obejmuje Część I.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
4. Każdy z dostarczonych oraz zainstalowanych parkomatów powinien być kompletnie wyposażony w materiały eksploatacyjne niezbędne do uruchomienia i eksploatacji urządzenia, w szczególności papier termiczny do wydruku biletów – obejmujący rolkę zamontowaną w urządzeniu oraz co najmniej jedną dodatkową rolkę zapasową (po jednej na każdy z parkomatów).
4.5.3.) Główny kod CPV: 38730000-1 - Parkometry
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
51214000-5 - Usługi instalowania parkometrów
51610000-1 - Usługi instalowania urządzeń komputerowych i przetwarzania informacji
50316000-3 - Konserwacja i naprawa maszyn do wydawania biletów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 759703,48 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 799254,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 759703,48 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Dropel Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5130150539
7.3.3) Ulica: ul. Jurajska 13,
7.3.4) Miejscowość: Bolechowice
7.3.5) Kod pocztowy: 32-082
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Solari SPA wcześniej Solari di Udine SPA (system), AD.EL Srl (produkty), Synergin Sp. z o.o. (inne usługi)
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 759703,48 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-04-298.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |