„Dowóz i odwóz dzieci i uczniów oraz dzieci i uczniów niepełnosprawnych do placówek oświatowych w roku szkolnym 2025/2026”

GMINA STASZÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00410063
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00410063/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-27 12:03
Lokalizacja
Staszów, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-045d23ff-224b-467f-a262-180a586997fb
Identyfikator
8661608731
Ostatnia aktualizacja
2026-08-27

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410063 z dnia 2026-08-27

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
„Dowóz i odwóz dzieci i uczniów oraz dzieci i uczniów niepełnosprawnych do placówek oświatowych w roku szkolnym 2025/2026”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA STASZÓW

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409749

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Opatowska 31

1.4.2.) Miejscowość: Staszów

1.4.3.) Kod pocztowy: 28-200

1.4.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.4.7.) Numer telefonu: 158648305

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@staszow.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.staszow.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-045d23ff-224b-467f-a262-180a586997fb

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410063

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00333133

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

„Dowóz i odwóz dzieci i uczniów oraz dzieci i uczniów niepełnosprawnych do placówek oświatowych w roku szkolnym 2025/2026”

Umowa dla części nr 1

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Na przedmiot zamówienia składa się dowóz i odwóz dzieci i uczniów oraz dzieci i uczniów niepełnosprawnych do placówek oświatowych w roku szkolnym 2025/2026, realizowany w ramach trzech zadań.
Dla Zadania nr 1 Wykonawca zapewni również nieodpłatne dowozy i odwozy opiekunów dowozu na każdej trasie dowozowej. Jeżeli wymagane jest wystawienie biletu dla opiekuna dowozu, wykonawca wystawi go na własny koszt. Dla Zadania nr 1 opiekę dzieciom i uczniom w czasie dowozów i odwozów zapewnia Zamawiający.
Wykonawca zapewni realizację przedmiotu zamówienia sprawnymi autobusami, posiadającymi aktualne badania techniczne, dopuszczonymi do ruchu, w stanie technicznym nie budzącym zastrzeżeń, spełniającymi wymogi bezpieczeństwa (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa), o odpowiednim stanie sanitarnym, utrzymane w czystości z zachowaniem estetyki wewnętrznej i zewnętrznej, ogrzewanymi w okresie zimowym. Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli dokumentów potwierdzających stan techniczny autobusów.
Wykonawca zobowiązany jest do sprawdzenia czy dane osób realizujących przedmiot zamówienia (kierowców autobusów) są zamieszczone w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i o ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r., poz. 1802 z późn. zm.).
Wykonawca zobowiązany jest do posiadania i przestrzegania Standardów Ochrony Małoletnich sporządzonych przez Wykonawcę na podstawie art. 22b ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich.
Zadanie nr 1 dotyczy tras od nr I do nr XII i obejmuje dowóz i odwóz łącznie 650 dzieci i uczniów do placówek oświatowych na terenie miasta i gminy Staszów, realizowany w formie zakupu biletów miesięcznych.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany liczby dzieci i uczniów przewożonych na poszczególnych trasach w trakcie realizacji zamówienia.
Opiekę dzieciom i uczniom w trakcie dowozów i odwozów zapewnia Zamawiający. Wykonawca zapewni nieodpłatny dowóz i odwóz opiekunów dowozu.
Wykonawca zapewni realizację przedmiotu zamówienia sprawnymi autobusami, posiadającymi aktualne badania techniczne, dopuszczonymi do ruchu, w stanie technicznym nie budzącym zastrzeżeń, spełniającymi wymogi bezpieczeństwa (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa), o odpowiednim stanie sanitarnym, utrzymane w czystości z zachowaniem estetyki wewnętrznej i zewnętrznej, ogrzewanymi w okresie zimowym. Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli dokumentów potwierdzających stan techniczny autobusów.
Wykonawca zobowiązany jest do sprawdzenia czy dane kierowców autobusów realizujących przedmiot zamówienia są zamieszczone w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i o ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r., poz. 1802 z późn. zm.).
Wykonawca zobowiązany jest do posiadania i przestrzegania Standardów Ochrony Małoletnich sporządzonych przez Wykonawcę na podstawie art. 22b ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich.
Termin realizacji zamówienia: od 01.09.2025 r. do 26.06.2026 r.
Opis przedmiotu zamówienia wraz z załączonymi dokumentami, stanowiący załącznik nr 13 SWZ, określa pełny zakres przedmiotowego zamówienia.
Przedmiotowe zamówienie musi być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz warunkami zawartymi w SWZ.
Zamawiający nie wymaga:
- odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub,
- sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego.
Uwaga:
Zaleca się zapoznanie z terenem, objętym przedmiotowym zamówieniem.
Szczegółowe informacje określa SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-13

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

od 2025-09-01 do 2026-06-26

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Staszowie Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 000617060

4.3.3.) Ulica: Krakowska 51

4.3.4.) Miejscowość: Staszów

4.3.5.) Kod pocztowy: 28-200

4.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 936000,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00391402/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-24

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 934848,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi