Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E, obejmująca sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie
Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00410081
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00410081/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-08-27 12:07
- Lokalizacja
- Częstochowa, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cb28355e-3d46-44a1-8c09-4ef1909389f7
- Identyfikator
- 5731177649
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410081 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E, obejmująca sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 150123657
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Sabinowska 62/64
1.4.2.) Miejscowość: Częstochowa
1.4.3.) Kod pocztowy: 42-200
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.4.7.) Numer telefonu: +48 47 85 86 100
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@cspsp.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/cspsp-czestochowa
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cb28355e-3d46-44a1-8c09-4ef1909389f7
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410081
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/S 059-190510
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Dostawy
3.7.) Nazwa zamówienia:
Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E, obejmująca sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie
Umowa dla części nr 1
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Część I - kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego-grupa E dla punktu poboru PPG 8018590365500000002627 dla obiektu przy ul. Sabinowskiej 62/64 Opis: 1. Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego-grupa E dla punktu poboru PPG 8018590365500000002627 dla obiektu przy ul. Sabinowskiej 62/64. 2. Maksymalna ilość gazu ziemnego która będzie dostarczona w okresie 12 miesięcy wynosi: Dla części I - 4.279.080,00 kWh przy współczynniku konwersji 10,972 [kWh/m3] co daje ok. 390.000,00 m3 3.Minimalną ilość gazu, która będzie dostarczona w okresie obowiązywania umów, wynosi dla części I – 3.210.000 kWh 4.Wskazane powyżej ilości mają jedynie charakter orientacyjny i są ilością maksymalną gazu jaką Zamawiająca zamierza zakupić. Zamawiająca nie jest zobowiązana do zakupu gazu ziemnego w podanej ilości. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu nie pobrania przez Zamawiającego maksymalnej podanej ilości gazu. 5. Oświadczenie odbiorcy paliwa gazowego o przeznaczeniu paliwa gazowego stanowi odpowiednio załącznik nr 11 do SWZ 6.Zamawiająca oświadcza, iż nie posiada zawartych umów/aneksów w ramach akcji promocyjnych, które uniemożliwiają zawarcie nowej umowy sprzedażowej w terminach przewidzianych w SWZ. 7. Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1.1. do SWZ. 8.W chwili obecnej Centralna Szkoła PSP w Częstochowie związana jest umową kompleksową, obejmującą sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji gazu odpowiednio dla części I - ul. Sabinowska 62/64, Częstochowa: PGNIG Obrót Detaliczny Sp. z o.o., ul. Jana Kazimierza 3, 01-248 Warszawa umowa zawarta została na czas oznaczony do dnia 31.07.2025r 9.Sprzedaż gazu ziemnego realizowana będzie na zasadach określonych w ustawie Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r.( Dz.U. z 2024 r. poz. 266 ze zm.) oraz w wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych, ogólnie obowiązujących przepisów prawnych. 10. Wykonawca jest zobowiązany skalkulować cenę oferty tak, aby obejmowała wszystkie koszty, jakie Wykonawca poniesie przy prawidłowym i pełnym zrealizowaniu zamówienia oraz uwzględnić inne opłaty i podatki, a także ewentualne upusty i rabaty zastosowane przez Wykonawcę jak i koszty przygotowania oferty.
3.9.) Główny kod CPV: 09123000-7 - Gaz ziemny
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
65210000-8 - Przesył gazu
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-04
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
od 2025-08-01 do 2026-08-014.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9730421440
4.3.3.) Ulica: Aleje Jerozolimskie
4.3.4.) Miejscowość: Warszawa
4.3.5.) Kod pocztowy: 02-305
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1405206,57 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/S 108-365517
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-01
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana taryfy w zakresie obrotu gazem ziemnym wysokometanowym, Przedsiębiorstwa: UNIMOT ENERGIA i GAZ Sp. z o.o. zatwierdzona przez Prezesa Urzędu Regulacji i Energetyki
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W związku ze zimną taryfy zmianie ulega cena jednostkowa paliwa gazowego, a co za tym idzie wartość umowy. Zmiana powyższa została przewidziana w umowie.
5.4.6.) Wartość zmiany: 85001,78
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana taryfy w zakresie obrotu gazem ziemnym wysokometanowym, Przedsiębiorstwa: UNIMOT ENERGIA i GAZ Sp. z o.o. zatwierdzona przez Prezesa Urzędu Regulacji i Energetyki
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W związku ze zimną taryfy zmianie ulega cena jednostkowa paliwa gazowego, a co za tym idzie wartość umowy. Zmiana powyższa została przewidziana w umowie.
5.4.6.) Wartość zmiany: 14559,01
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana taryfy w zakresie obrotu gazem ziemnym wysokometanowym, Przedsiębiorstwa: UNIMOT ENERGIA i GAZ Sp. z o.o. zatwierdzona przez Prezesa Urzędu Regulacji i Energetyki
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W związku ze zimną taryfy zmianie ulega cena jednostkowa paliwa gazowego, a co za tym idzie wartość umowy. Zmiana powyższa została przewidziana w umowie.
5.4.6.) Wartość zmiany: 2969,83
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1271299,22 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Dostawy |