Zakup, rozbudowa, wdrożenie systemów informatycznych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Oleśnie
Zespół Opieki Zdrowotnej w Oleśnie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00410111
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00410111/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-08-27 12:13
- Lokalizacja
- Olesno, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8b62ad16-f6cd-48d2-b14d-5c07c32d8b67
- Identyfikator
- 5761361228
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410111 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Zakup, rozbudowa, wdrożenie systemów informatycznych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Oleśnie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Zespół Opieki Zdrowotnej w Oleśnie
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000306584
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Klonowa 1
1.4.2.) Miejscowość: Olesno
1.4.3.) Kod pocztowy: 46-300
1.4.4.) Województwo: opolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@szpitalolesno.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: szpitalolesno.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8b62ad16-f6cd-48d2-b14d-5c07c32d8b67
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410111
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/S 11-32384
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Kompleksowa cyfryzacja i poprawa cyberbezpieczeństwa w Zespole Opieki Zdrowotnej w Oleśnie” współfinansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Inwestycja D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będąca elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia"
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Zakup, rozbudowa, wdrożenie systemów informatycznych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Oleśnie
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest: 1) zakup i wdrożenie modułów systemu informacji szpitalnej (HIS); 2) dostawa systemu archiwizacji i komunikacji obrazów (PACS); 3) rozszerzenie elektronicznej dokumentacji medycznej o nowe dokumenty (EDM); 4) zakup i wdrożenie modułów systemu finansowo-kadrowego (ERP); 5) obsługa serwisowa i nadzór autorski na okres 36 miesięcy; 6) rozbudowa i utrzymanie laboratoryjnego systemu informacyjnego (LIS); 7) dostawa wraz z konfiguracją infrastruktury serwerowej; 8) zakup i wdrożenie rozwiązania integracyjnego Platformy Usług Inteligentnych (PUI).
3.9.) Główny kod CPV: 72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
72250000-2 - Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów
72230000-6 - Usługi w zakresie rozbudowy oprogramowania
48180000-3 - Pakiety oprogramowania medycznego
48443000-5 - Pakiety oprogramowania do rachunkowości/księgowości
48820000-2 - Serwery
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-02
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-05-314.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): MAXBIT Sebastian Mehlich
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 9691444246
4.3.3.) Ulica: Chorzowska 50
4.3.4.) Miejscowość: Gliwice
4.3.5.) Kod pocztowy: 44-100
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 5377792,07 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/S 43-147658
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-10
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Na podstawie postanowień § 15 ust. 1 pkt 6 i 10 Umowy nr ZP1-2/2026 oraz w związku z wnioskiem Wykonawcy z dnia 10 marca 2026 r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiany konfiguracji pamięci RAM w serwerach;
Zmiana realizacji Etapu II - do 22.05.2026 r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Na podstawie postanowień § 15 ust. 1 pkt 6 i 12 Umowy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wydłużono okres realizacji umowy do 10.07.2026 r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 5460639,64 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Usługi |