„Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych wraz z opieką zamieszkałych na terenie Gminy Lipiany do szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/2027 i 2027/2028 w dni nauki szkolnej”.
GMINA LIPIANY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00410145
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00410145/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-08-27 12:22
- Lokalizacja
- Lipiany, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-283039cc-d24b-474a-a5b1-94d49b9f91cf
- Identyfikator
- 8531456518
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
Wykonawcy
2 przyznane
JACEK PAKUŁAStróżewo, PL · lot 0
346 766 PLNJACEK PAKUŁAStróżewo, PL · lot 1
345 769,6 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410145 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych wraz z opieką zamieszkałych na terenie Gminy Lipiany do szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/2027 i 2027/2028 w dni nauki szkolnej”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LIPIANY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811685272
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Wolności 1
1.5.2.) Miejscowość: Lipiany
1.5.3.) Kod pocztowy: 74-240
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki
1.5.7.) Numer telefonu: 915641049
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umig@lipiany.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lipiany.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/lipiany1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych wraz z opieką zamieszkałych na terenie Gminy Lipiany do szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/2027 i 2027/2028 w dni nauki szkolnej”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-283039cc-d24b-474a-a5b1-94d49b9f91cf
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410145
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039505/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 „Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych wraz z opieką zamieszkałych na terenie Gminy Lipiany do szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/2027 i 2027/2028 w dni nauki szkolnej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00362699
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BUD-Z.271.7.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: „Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych wraz z opieką zamieszkałych na terenie Gminy Lipiany do Niepublicznego Przedszkola Miejskiego „Puchatek” w Pyrzycach, Niepublicznego Ośrodka Edukacyjno – Rehabilitacyjno – Wychowawczego w Nowielinie, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Pyrzycach w roku szkolnym 2026/2027 i 2027/2028w dni nauki szkolnej”.
Przystanki
Przystanki zlokalizowane będą w miarę możliwości najbliżej miejsca zamieszkania dziecka. Dokładne rozmieszczenie przystanków jak również trasy i godziny odjazdów samochodu dowożącego dzieci zostaną uzgodnione z wybranym Wykonawcą po podpisaniu umowy i po sporządzeniu planów zajęć w poszczególnych placówkach oświatowych. Wykonawca zobowiązuje się do świadczenia usługi transportowej w dni tygodnia, w których prowadzone są zajęcia w placówkach w trakcie roku szkolnego 2026/2027 i 2027/2028, zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra
Edukacji i Nauki w sprawie organizacji roku szkolnego.
Część I:
Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych wraz z opieką zamieszkałych na terenie Gminy Lipiany do Niepublicznego Przedszkola Miejskiego „Puchatek” w Pyrzycach, Niepublicznego Ośrodka Edukacyjno – Rehabilitacyjno – Wychowawczego w Nowielinie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Pyrzycach” w roku szkolnym 2026/2027 i 2027/2028 w dni nauki szkolnej.
Ilość dzieci:
• do Niepublicznego Przedszkola Specjalnego „Puchatek” w Pyrzycach, ul. Poznańska 1, 74-200 Pyrzyce: 3 dzieci z Lipian.
• do Niepublicznego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, Nowielin 40, 74-230 Mielęcin, 4 dzieci z Lipian: w tym 2 na wózku inwalidzkim, 2 dzieci z Mironowa, 1 dziecko z Batowa, 1 dziecko z Mielęcinka.
• do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Pyrzycach, ul. Słowackiego 1, 74-200 Pyrzyce: 3 dzieci z Lipian, 1 dziecko ze Skrzynki, 1 dziecko z Krasnego, 1 dziecko z Połczyna, 1 dziecko z Mielęcinka.
Wykonawca zobowiązany jest realizować dowóz i odwóz uczniów do w/w placówek zgodnie z obowiązującą organizacją pracy placówki.
Od dnia 1 września 2026 r.:
• dowóz uczniów do placówki powinien zapewnić ich przybycie w godzinach 7:40–7:55,
• odwóz uczniów z placówki realizowany będzie w godzinach 14:00–14:30.
Wykonawca zobowiązany jest dostosować organizację przewozów do wskazanych godzin oraz uwzględnić ewentualne zmiany wynikające z organizacji pracy placówki, przekazane przez Zamawiającego z odpowiednim wyprzedzeniem.
Dowóz organizowany będzie przez 20 miesięcy (od dnia 01.09.2026 r. do dnia 23.06.2028 r.) – 2 lata szkolne z wyłączeniem wakacji i ferii szkolnych, dni ustawowo wolnych od pracy, dni wolnych ustalonych decyzjami dyrektorów placówek oświatowych oraz dni, kiedy zostaną zamknięte szkoły
z przyczyn niezależnych od Zamawiającego (np. w związku z ogłoszeniem stanu epidemii).
Szacuje się, że w całym okresie objętym umową przewóz będzie realizowany maksymalnie przez 376 dni. Liczba ta może ulec zmianie w sytuacji zmian w przepisach prawnych dotyczących organizacji nauczania w tym organizacji roku szkolnego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
4.5.5.) Wartość części: 358620,66 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: „Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych wraz z opieką zamieszkałych na terenie Gminy Lipiany do Niepublicznego Przedszkola Miejskiego „Bratek” w Barlinku oraz Ośrodka Rewalidacyjno -Wychowawczego w Barlinku w roku szkolnym 2026/2027 i 2027/2028 w dni nauki szkolnej” w podziale na II części.Przystanki
Przystanki zlokalizowane będą w miarę możliwości najbliżej miejsca zamieszkania dziecka. Dokładne rozmieszczenie przystanków jak również trasy i godziny odjazdów samochodu dowożącego dzieci zostaną uzgodnione z wybranym Wykonawcą po podpisaniu umowy i po sporządzeniu planów zajęć
w poszczególnych placówkach oświatowych. Wykonawca zobowiązuje się do świadczenia usługi transportowej w dni tygodnia, w których prowadzone są zajęcia w placówkach w trakcie roku szkolnego 2026/2027 i 2027/2028, zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki w sprawie organizacji roku szkolnego.
Część II:
Dowóz i odwóz dzieci niepełnosprawnych wraz z opieką zamieszkałych na terenie Gminy Lipiany do Niepublicznego Przedszkola Miejskiego „Bratek” w Barlinku oraz Ośrodka Rewalidacyjno -Wychowawczego w Barlinku w roku szkolnym 2026/2027 i 2027/2028 w dni nauki szkolnej.
Ilość dzieci:
• do Niepublicznego Przedszkola „Bratek” ul. Szosowa 26, 74-320 Barlinek 1 dziecko z Lipian
• do Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego w Barlinku, ul. Henryka Sienkiewicza 15, 74-320 Barlinek: 3 dzieci z Jedlic.
Dowóz organizowany będzie przez 20 miesięcy (od dnia 01.09.2026 r. do dnia 23.06.2028 r.) – 2 lata szkolne z wyłączeniem wakacji i ferii szkolnych, dni ustawowo wolnych od pracy, dni wolnych ustalonych decyzjami dyrektorów placówek oświatowych oraz dni, kiedy zostaną zamknięte szkoły
z przyczyn niezależnych od Zamawiającego (np. w związku z ogłoszeniem stanu epidemii).
Szacuje się, że w całym okresie objętym umową przewóz będzie realizowany maksymalnie przez 376 dni. Liczba ta może ulec zmianie w sytuacji zmian w przepisach prawnych dotyczących organizacji nauczania w tym organizacji roku szkolnego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
4.5.5.) Wartość części: 209003,70 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 346766,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 417717,20 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 346766,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Embus Jacek Pakuła
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8531125365
7.3.4) Miejscowość: Stróżewo
7.3.5) Kod pocztowy: 74-200
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 346766,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 20 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 345769,60 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 388784,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 345769,60 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Embus Jacek Pakuła
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8531125365
7.3.4) Miejscowość: Stróżewo
7.3.5) Kod pocztowy: 74-200
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 345769,60 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 20 miesiące
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |