Opracowanie dokumentacji budowy drogi dojazdowej do ośrodka sportowo – rekreacyjnego w Chodenicach

GMINA MIASTA BOCHNIA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00410163
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00410163/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-27 12:25
Lokalizacja
Bochnia, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-be510571-0887-4b58-bf09-ef152daa34f2
Identyfikator
8681001825
Ostatnia aktualizacja
2026-08-27

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi projektowania architektonicznego

Wykonawcy

1 przyznane

ANDRZEJ KAŁUŻNYLubin, PL · lot 0
417 450 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410163 z dnia 2026-08-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji budowy drogi dojazdowej do ośrodka sportowo – rekreacyjnego w Chodenicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTA BOCHNIA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851661033

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kazimierza Wielkiego 2

1.5.2.) Miejscowość: Bochnia

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-700

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.7.) Numer telefonu: 014 61-49-100

1.5.8.) Numer faksu: 014 61-18-399

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.bochnia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bochnia.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-be510571-0887-4b58-bf09-ef152daa34f2

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji budowy drogi dojazdowej do ośrodka sportowo – rekreacyjnego w Chodenicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-be510571-0887-4b58-bf09-ef152daa34f2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410163

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00067089/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Opracowanie dokumentacji budowy drogi dojazdowej do ośrodka sportowo-rekreacyjnego w Chodenicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00360766

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.15.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 360000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia objętego niniejszym postępowaniem jest zadanie pn.: Opracowanie dokumentacji budowy drogi dojazdowej do ośrodka sportowo – rekreacyjnego w Chodenicach.
2. Zamówienie, o którym mowa w ust. 1 obejmuje opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej realizowanej procedurą ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) wraz
z uzyskaniem wszelkich niezbędnych uzgodnień, zgód, opinii i decyzji wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, dla realizacji zadania pod nazwą: Opracowanie dokumentacji budowy drogi dojazdowej do ośrodka sportowo – rekreacyjnego w Chodenicach. Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie rozbudowy dróg gminnych w odcinkach: ul. Targowa, ul. Majora Bacy, ul. Chodenicka o łącznej długości ok 1,5 km wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, a w szczególności: kanału technologicznego wraz z terenem zielonym przeznaczonym pod infrastrukturę techniczną, kanalizacji opadowej wraz z nowymi wylotami do odbiorników (wyloty zlewnia rzeki Raba, wpusty kanalizacji deszczowej, kolektory kanalizacji opadowej, zbiorniki retencyjne, przepompownie, rurociągi tłoczne), oświetlenia ulicznego, drogi dla pieszych i rowerów, zjazdów do działek, elementów bezpieczeństwa ruchu dla zakresu drogi, przekładkami (przebudową)
i zabezpieczeniami istniejącej infrastruktury podziemnej i naziemnej, ponadto należy przewidzieć
w projekcie skrzyżowania o ruchu okrężnym oraz geometrię i nośność drogi przystosowaną do ruchu pojazdów ciężarowych, zakres inwestycji przedstawiono na załączniku graficznym. Zadanie będzie częściowo realizowane na obszarze szczególnego zagrożenia powodziowego, obowiązkiem Wykonawcy jest uzyskanie wszystkich wymaganych opracowań niezbędnych do realizacji robót na tym obszarze. Zamawiający przewiduje wykonanie dwóch skrzyżowań o ruchu okrężnym, zgodnie
z załącznikiem graficznym. Drogi należy zaprojektować dla minimum pojazdu miarodajnego: Pojazd ciężarowy bez przyczepy (PP0). Dokumentacja projektowa powinna zawierać wszelkie niezbędne projekty, dokumenty, wszelkie wymagane prawem uzgodnienia, decyzje, badania i analizy, pozwolenia, operaty wodnoprawne i hydrotechniczne, opracowania geologiczne i geotechniczne (obejmujące swoim zakresem całość inwestycji w celu prawidłowego określenia warunków wodno – gruntowych i zaprojektowania podbudowy drogi wraz z niezbędnymi wymianami gruntu), mapy do celów projektowych wraz z wymaganymi aktualizacjami i zatwierdzeniami, zgody na wejście w teren oraz w razie potrzeby inne opracowania niezbędne dla realizacji przedsięwzięcia, w tym decyzje
o wyłączenie gruntu z produkcji rolnej i wycinki drzew wraz z planem nasadzeń, które umożliwiają prawidłowe wykonanie zadania. Projektant będzie równocześnie zobowiązany do uzupełnienia wszelkich braków, wprowadzenia zmian w dokumentacji, wskazanych przez organ wydający decyzję. Przedmiot zamówienia obejmuje również pełnienie nadzoru autorskiego nad inwestycją w trakcie realizacji robót w oparciu o opracowaną dokumentację dla przedmiotowego zadania.
3. Do obowiązków Wykonawcy należy:
1) uzgadnianie z Zamawiającym na bieżąco rodzajów przyjmowanych w dokumentacji projektowej materiałów oraz przyjmowanych rozwiązań projektowych,
2) uzyskanie wszelkich wymaganych prawem uzgodnień, decyzji, pozwoleń, operatów, opracowań geologicznych i geotechnicznych (obejmujących swoim zakresem całość inwestycji w celu prawidłowego określenia warunków wodno – gruntowych i zaprojektowania podbudowy drogi wraz z niezbędnymi wymianami gruntu), mapy do celów projektowych wraz
z wymaganymi aktualizacjami i zatwierdzeniami oraz w razie potrzeby inne opracowania niezbędne dla realizacji przedsięwzięcia w tym decyzji o wyłączeniu z produkcji rolnej gruntów wraz z uzyskaniem nieostatecznej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID),
3) pełnienie nadzoru autorskiego w czasie realizacji robót budowlanych realizowanych na podstawie przedmiotowej dokumentacji projektowej wynikającego z ustawy Prawo budowlane;
4) informowanie na bieżąco Zamawiającego o postępie prac projektowych i przekazywanie na bieżąco zamawiającemu kopie wszystkich pism, wystąpień, opinii, zatwierdzeń itp., a koszty uzyskania wszelkich uzgodnień i opinii leżą po stronie Wykonawcy,
5) uzyskanie we własnym zakresie i na własny koszt zezwolenia na wejście w teren na czas wykonywania badań,
6) wykonanie i zatwierdzenie projektu stałej organizacji ruchu obejmującej zaprojektowanie wszystkich niezbędnych elementów, w tym również elementów bezpieczeństwa ruchu;
7) w razie konieczności uzyskanie we własnym zakresie i na własny koszt zezwolenia na wejście w teren na czas wykonywania badań;
8) w miejscu wykonywania prac terenowych na Wykonawcy spoczywa obowiązek przywrócenia terenu do stanu pierwotnego,
9) dokumentacja projektowo – kosztorysowa dla ww. inwestycji musi uwzględniać potrzeby osób niepełnosprawnych zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie;
10) opracowanie dokumentacji w zakresie niezbędnym do udzielenia zamówienia na roboty budowlane.
4. Zamawiający dopuszcza podział dokumentacji projektowej na poszczególne zakresy robót oraz zastosowanie do tych opracowań odrębnych decyzji i zezwoleń.
5. Zadanie realizowane będzie w trzech etapach:
1) etap I - opracowanie koncepcji rozwiązań projektowych wraz z określeniem kształtu, powierzchni i numerami działek niezbędnych do pozyskania w celu realizacji projektowanej drogi oraz wykonania niezbędnej infrastruktury technicznej (na mapie bez klauzuli) - 25% wartości zamówienia w terminie do 7 miesięcy od dnia podpisania umowy;
2) etap II - opracowanie kompletnego projektu zagospodarowania działki wraz projektem architektoniczno – budowlanym - 40% wartości zamówienia w terminie do 13 miesięcy od dnia podpisania umowy;
3) etap III - opracowanie kompletnego projektu technicznego i wykonawczego wraz
z pozostałymi elementami wymaganymi dokumentami zamówienia, w tym STWiORB, przedmiar robót, kosztorys i przekazanie go Zamawiającemu wraz z uzyskanie nieostatecznej decyzji ZRID - 35% wartości zamówienia w terminie do 24 miesięcy;
6. Dokumentację projektowo - kosztorysową należy wykonać w ilościach wymienionych poniżej:
1) wielobranżowy projekt budowlany obejmujący:
a) projekt zagospodarowania terenu w 3 egz.,
b) projekt architektoniczno-budowlany w 3 egz.,
c) projekt techniczny w 3 egz.,
2) mapę do celów projektowych,
3) komplet dokumentów formalno-prawnych,
4) uzgodniony i zatwierdzony projekt docelowej organizacji ruchu w 4 egz,
5) kosztorys inwestorski oraz przedmiar robót w 3 egz.,
6) specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót w 3 egz,
7) projekt zieleni obejmujący ewentualną wycinkę drzew,
8) dokumentację geologiczno-inżynierską/geotechniczną w 2 egz.
9) komplet dokumentacji w wersji pdf oraz w wersji edytowalnej: opisy word, rysunki dwg, kosztorysy ath, excel na nośniku danych,
10) oświadczenie projektanta o tożsamości dokumentacji papierowej i elektronicznej z dokumentacją stanowiącą załącznik do decyzji o pozwoleniu na budowę.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 417450,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 478000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 417450,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: A&J CONSULTING Andrzej Kałużny

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8961022722

7.3.3) Ulica: Krzemieniecka 12a/8

7.3.4) Miejscowość: Lubin

7.3.5) Kod pocztowy: 59-300

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 417450,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi