Modernizacja hali basenowej w części basenu rekreacyjnego oraz wykonanie brodzika z atrakcjami wodnymi dla dzieci
"OŚRODEK SPORTU I REKREACJI REDZIKOWO" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00410165
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00410165/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-27 12:25
- Lokalizacja
- Redzikowo, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-773fd8f2-b466-45d8-b507-51172dfd26bf
- Identyfikator
- 8393054846
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410165 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja hali basenowej w części basenu rekreacyjnego oraz wykonanie brodzika z atrakcjami wodnymi dla dzieci
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: "OŚRODEK SPORTU I REKREACJI REDZIKOWO" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 220568954
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 16B
1.5.2.) Miejscowość: Redzikowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 76-200
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 59 841 25 55
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: prezes@osirredzikowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.parkwodnyredzikowo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/osir_redzikowo1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja hali basenowej w części basenu rekreacyjnego oraz wykonanie brodzika z atrakcjami wodnymi dla dzieci2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-773fd8f2-b466-45d8-b507-51172dfd26bf
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410165
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00383903
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Głównym założeniem planowanej modernizacji hali basenowej jest uwolnienie i przekształcenie części niecki basenu rekreacyjnego (dotychczas pełniącej funkcję hamowni zjeżdżalni) na cele wypoczynkowo-rehabilitacyjne wraz ze stworzeniem nowej strefy atrakcji wodnych dla dzieci w formie brodzika basenowego.
2. Zakres zamówienia obejmuje kompleksowe roboty demontażowe i wyburzeniowe, zabezpieczenie otworów technicznych, wykonanie nowych elementów murowanych, prace posadzkowe i wykończeniowe (w tym układanie folii basenowej), a także dostawę, montaż oraz włączenie do technologii basenowej nowych atrakcji wodnych dla dzieci.
3. Modernizacja polega na demontażu rury zjazdowej znajdującej się na hali basenowej i częściowo na zewnątrz budynku (średnica rury z laminatu fi 110cm o długości 5,60m oraz 1,90m) i zabezpieczeniu powstałych otworów poprzez ich zamurowanie, uzupełnienie elewacji, wykonanie tynków wewnętrznych, ułożenie glazury basenowej i montaż witryny szklanej o wymiarach 1,20m x 2,20m.
4. Kolejnym elementem jest demontaż schodów żelbetowych z barierkami ze stali nierdzewnej. Schody posiadają 20 stopni wymiary 1,40x0,30x0,17m oraz spocznik o wymiarach 1,80x1,44m. W zakresie jest również demontaż stalowej klatki schodowej o wysokości 6m znajdującej się w wieży zjeżdżalni. Schody posadowione są na rurze stalowej posiadającej 37 stopni wraz z balustradą i spocznik o wymiarach 1,80m x 1,40m.
5. Następnym etapem jest wykonanie brodzika basenowego poprzez wymurowanie dwóch murków wraz z wykonaniem ich izolacji i obłożeniem ceramiką basenową. W jednym, od strony basenu należy wykonać odpływ liniowy ze stali nierdzewnej. Następnie uzupełnienie płytek gresowych basenowych, wyrównanie posadzki i wyłożenie folii basenowej o gr.1,5mm w kolorze jasno niebieskim, zabezpieczoną dwoma warstwami powłoki akrylowej.
6. Po wykonaniu wszystkich prac należy wykonać montaż i instalację zakupionych atrakcji wodnych dla dzieci. Montaż zgodnie z zaleceniami producenta, jeżeli nie ma takich to w uzgodnieniu z inspektorem nadzoru.
7. Zakres robót budowlanych:
1) w celu wykonania powyższego zadania należy wykonać w szczególności:
a) wyburzenie schodów żelbetowych:
zabezpieczenie podłogi płytami i folią przed zniszczeniem płytek gresowych,
demontaż obustronnej balustrady ze stali nierdzewnej,
zabezpieczenie konstrukcji żelbetowej – stemplowanie,
skucie okładzin ceramicznych,
rozbiórka elementów konstrukcji betonowych zbrojonych – spocznik, stopnie,
wyniesienie z budynku i zagospodarowanie gruzu
uzupełnienie brakujących okładzin basenowych po wyburzeniu schodów,
b) demontaż stalowej klatki schodowej:
zabezpieczenie podłogi płytami i folią przed zniszczeniem płytek gresowych,
montaż rusztowań,
rozebranie stopni schodowych i balustrad ze stali nierdzewnej kwasoodpornej - cięcie palnikiem,
rozebranie rury nośnej ze stali nierdzewnej kwasoodpornej - cięcie palnikiem,
usunięcie z budynku zdemontowanej stalowej klatki schodowej,
uzupełnienie płytek podłogowych po zdemontowanej rurze stalowej,
naprawa sufitu po zdemontowanej rurze stalowej (uzupełnienie tynku, gładzi, powłok malarskich,
uzupełnienie stolarki okiennej po zdemontowanej rurze w fasadzie okiennej,
c) demontaż części rury zjazdowej:
montaż rusztowań zewnętrznych,
demontaż odcinka rury zewnętrznej,
demontaż odcinka rury wewnętrznej,
wywóz i utylizacja zdemontowanej rury z laminatu na wysypisku śmieci,
uzupełnienie otworu po rurze zjazdowej przechodzącej przez ścianę (roboty murowe, uzupełnienie elewacji, roboty tynkarskie, izolacyjne, uzupełnienie płytek basenowych na ścianie),
d) wymurowanie 2 murków o długości 8m i wysokości 30cm ograniczających obszar brodzika – lokalizacja wskazana na załączonym rysunku – załączniku nr 9 do SWZ.
8. Zakres robót hydraulicznych:
1) prace hydrauliczne będą polegały na podłączeniu atrakcji do istniejącej instalacji uzdatniania wody basenowej w części podbasenia. Długość instalacji 80 m. Doprowadzenie wody poprzez rury klejone, dostosowane do istniejącego systemu. Odpływ metoda tradycyjna, wykonanie przewiertów przez strop żelbetowy (plażę) oraz dobranie, dostarczenie, zamontowanie, podłączenie i uruchomienie nowej pompy niezbędnej do prawidłowego zasilania wszystkich projektowanych atrakcji wodnych. Zastosowanie pompy wymaga uprzedniej pisemnej akceptacji Zamawiającego i inspektora nadzoru. Akceptacja nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za prawidłowość doboru, osiągnięcie wymaganych parametrów oraz prawidłowe funkcjonowanie instalacji,
2) podane długości instalacji mają charakter orientacyjny i mogą ulec zmianie w zależności od rzeczywistych przejść podłączeń warunków realizacyjnych. Dopuszcza się przesunięcie lokalizacji poszczególnych atrakcji wodnych w granicach do 50 cm w stosunku do dokumentacji, po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym.
9. Zakres robót montażowych:
1) w celu wykonania powyższego zadania należy wykonać w szczególności:
a) wykonanie brodzika basenowego:
wykonanie izolacji przeciwwilgociowych wymurowanych murków wraz z montażem węża iniekcyjnego i jego wypełnieniem, zaprawy wodoszczelne (szlamy cementowe),
okładziny ceramiczne wymurowanych murków z płytek basenowych,
wykonanie rynny przelewowej na jednym boku wraz z kratką przelewową,
przygotowanie podłoża pod folię basenową,
wyłożenie folią basenową brodzika,
doszczelnienie zabawek,
montaż balustrady łukowej ze stali nierdzewnej na murku rwącej rzeki,
b) dostawa, montaż i uruchomienie atrakcji wodnych dla dzieci – 11szt
10. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany zgodnie z art. 103 ust. 1 ustawy Pzp za pomocą dokumentacji projektowej, przedmiaru robót oraz STWiORB, które stanowią załączniki do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 43324100-1 - Urządzenia do basenów kąpielowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45212212-5 - Roboty budowlane w zakresie basenów pływackich
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45262522-6 - Roboty murarskie
45431000-7 - Kładzenie płytek
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45421132-8 - Instalowanie okien
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z treścią art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 799 500,00 zł brutto.
W przedmiotowym postępowaniu, oferty złożyli:
1) SUMABUD Zakład Usług Inwestycyjnych Roman Małkiewicz Spółka Jawna, Słupsk, cena brutto 846 692,53 zł – oferta odrzucona,
2) Lamserwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Tarnowskie Góry, cena brutto 1 028 547,53 zł.
Wobec powyższego, po dokonaniu odrzucenia oferty SUMABUD Zakład Usług Inwestycyjnych Roman Małkiewicz Spółka Jawna, Słupsk, stwierdzono, że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |