Wykonanie tynków wewnętrznych i zewnętrznych

Łódzki Zakład Usług Komunalnych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00410143
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00410143/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-27 12:22
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f6dc7209-0b2b-43cf-a7bf-0a2d545f14d2
Identyfikator
7272666610
Ostatnia aktualizacja
2026-08-27

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie okładziny tynkowejRoboty elewacyjneRoboty remontowe i renowacyjne

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410143 z dnia 2026-08-27

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Wykonanie tynków wewnętrznych i zewnętrznych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Łódzki Zakład Usług Komunalnych

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 100124868

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Nowe Sady 19

1.4.2.) Miejscowość: Łódź

1.4.3.) Kod pocztowy: 94-102

1.4.4.) Województwo: łódzkie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.4.7.) Numer telefonu: (+48) 42 27-23-450

1.4.8.) Numer faksu: (+48) 42 27-23-451

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zaklad@lzuk.lodz.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.lzuk.lodz.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f6dc7209-0b2b-43cf-a7bf-0a2d545f14d2

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410143

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00159328

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Wykonanie tynków wewnętrznych i zewnętrznych

Umowa dla części nr 1

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem postępowania są roboty budowlane w zakresie wykonania w ramach budynku A (4-kondygnacyjnego w osi
A-E/1-10) i budynku B (4-kondygnacyjnego w osi A*-C*/1*-6*) położonymi w Łodzi przy ul. Włókienniczej 1, zgodnie z
dokumentacją projektową pn.: „Przebudowa, rozbudowa, nadbudowa i częściowa zmiana sposobu użytkowania istniejących
budynków mieszkalnych wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną, na nieruchomości przy
ulicy Włókienniczej 1 w Łodzi, której autorem jest: BAM Architektura, ul. Piotrkowska 68/6U, 90-105 Łódź, robót
budowlanych tynkarskich.
2. Część I - TYNKI WEWNĘTRZNE IZOLACYJNE
a) Tynki izolacyjne do wykonania na ścianach zewnętrznych wraz z ościeżami okiennymi i balkonowymi oraz na ścianach
szczytowych od strony budynków sąsiednich. Ściany te oznaczone są na załączonych rysunkach fioletową linią konturową.
Wszystkie te ściany (z wyłączeniem ościeży okiennych i balkonowych) otynkowane są obecnie nowym tynkiem cementowowapiennym
kat. III i II.
b) Grubości termoizolacyjnej wyprawy tynkarskiej, zależnie od kondygnacji podano w zestawieniach tabelarycznych: „057-
PW-A-OPIS-ZAŁĄCZNIK 2 PRZEGRODY” i wynosi ona dla:
parteru: grubość 3 cm,
1 i 2 piętra: grubość 4 cm,
3 piętra: grubość 5 cm,
ścian szczytowych – wszystkie piętra: grubość 4 cm.
c) Wymagania dotyczące właściwości systemu innowacyjnych tynków izolacyjnych:
system mineralny,
wymagany współczynnik przewodzenia ciepła wyprawy tynkarskiej: Λ(max) =0,037 [W/mK]
izolacja termiczna przegród przy zaprojektowanej grubości warstw izolacyjnych wg rysunku zestawienia warstw 057-PW-AOPIS-
ZAŁĄCZNIK 2 – PRZEGRODY.xls, strona 2, tabele SZ02, oraz dla ścian bocznych grubość 4 cm.
materiał niepalny (klasa odporności ogniowej A1)
paroprzepuszczalna, otwarta dyfuzyjnie struktura systemu
jednorodna warstwa, niwelująca wpływ mostków termicznych
ostateczna powierzchnia wyprawy tynkarskiej równa i gładka, jak dla tynków klasycznych cementowo-wapiennych kat. III o
drobnym uziarnieniu: 0,5mm.
d) Wykonawca kończy swoją robotę finalną warstwą wykończeniową, gotową do malowania, ale BEZ MALOWANIA.
e) UWAGA: Wykonawca przed rozpoczęciem pełnozakresowych robót tynkarskich jest zobowiązany wykonać próbę
kładzenia oferowanego produktu - systemu tynkarskiego, ukazującą wygląd i fakturę finalnej warstwy od strony
pomieszczeń w budynku. Zamawiający zatwierdzi efekt, jaki Wykonawca uzyskał w wyniku przeprowadzenia próby.
f) Część I i II wykonywane być muszą w jednym systemie i przez jednego Wykonawcę.
g) Do ofert składanych w ramach części I i II musi być dołączona:
- dokumentacja systemu tynku izolacyjnego, jaki Wykonawca zamierza zastosować przy realizacji zamówienia,
potwierdzająca parametry cieplne tynku izolacyjnego i możliwość zastosowania go w remontowanej kamienicy tj. karta
informacyjna/techniczna, Deklaracja Właściwości Użytkowych, Karta charakterystyki dla substancji niebezpiecznych,
Krajowa Deklaracja Właściwości Użytkowych i Aprobata Techniczna lub Krajowa Ocena Techniczna – jeżeli wymagana.
- Systemowa farba elewacyjna musi być dostępna w kolorach podanych w dokumentacji, tj. zbliżony do NCS S 1030-Y20R;
RAL1015 – piaskowy; NCS S 2040-Y10R; RAL1014 ochra oraz biały.
- Wykonawca musi dołączyć do oferty potwierdzenie umiejętności wykonywania lub potwierdzenie odbycia szkolenia
zastosowania materiałów proponowanej technologii tynku izolacyjnego.
h) Roboty po ich całkowitym zakończeniu będą odbierane i rozliczane powykonawczo etapami funkcjonalnymi (np.
pomieszczeniami, kondygnacjami) na koniec miesiąca kalendarzowego. W załączonych przedmiarach robót uwzględniono
powierzchnię ościeży okiennych przeznaczonych do tynkowania, ale odjęto powierzchnię otworów.

3.9.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-22

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2026-06-30

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zakład Remontowo Budowlany Tadeusz Patrzałek

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 292121728

4.3.3.) Ulica: Czyżów 25a

4.3.4.) Miejscowość: Czyżów

4.3.5.) Kod pocztowy: 18-130

4.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 635467,25 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00224528/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Konieczność przedłużenia terminu wykonania przedmiotu umowy, uzasadniona okolicznościami przewidzianymi w umowie.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

§2.2. TERMIN WYKONANIA PRZEDMIOTU UMOWY – do dnia 31 lipca 2026r.”.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 623874,58 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

Różnica pomiędzy pierwotną wartością wskazaną w umowie a łącznym wynagrodzeniem wypłaconym Wykonawcy wynika z kosztorysowego charakteru wynagrodzenia. Rozliczenia dokonano według cen jednostkowych określonych w kosztorysie ofertowym oraz ilości robót faktycznie wykonanych i potwierdzonych obmiarem powykonawczym. Nie dokonywano zmiany zakresu ani zmiany umowy w odniesieniu do wynagrodzenia i przedmiotu umowy.
2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane