Piec rurowy dzielony z akcesoriami do rozdrabniania próbek

SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ - INSTYTUT ELEKTROTECHNIKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00410154
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00410154/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-08-27 12:23
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cb9bb6cf-8d88-446b-8db5-61371a5585bc
Identyfikator
5250007684
Ostatnia aktualizacja
2026-08-27

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowaRóżne maszyny specjalnego zastosowania

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410154 z dnia 2026-08-27

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Piec rurowy dzielony z akcesoriami do rozdrabniania próbek

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ - INSTYTUT ELEKTROTECHNIKI

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 387388984

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Mieczysława Pożaryskiego 28

1.4.2.) Miejscowość: Warszawa

1.4.3.) Kod pocztowy: 04-703

1.4.4.) Województwo: mazowieckie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@iel.lukasiewicz.gov.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/iel-lukasiewicz

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cb9bb6cf-8d88-446b-8db5-61371a5585bc

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410154

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00529370

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

„Rozbudowa potencjału badawczego Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Elektrotechniki” ubiegającego się o wsparcie ze środków Krajowego Planu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności Inwestycja A2.4.1 Inwestycje w rozbudowę potencjału Badawczego, Schemat B: Infrastruktura badawcza - przedsięwzięcia realizowane przez Sieć Badawczą Łukasiewicz, Nabór wniosków nr KPOD.01.18-IW.03-002/23”

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Dostawy

3.7.) Nazwa zamówienia:

Piec rurowy dzielony z akcesoriami do rozdrabniania próbek

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest dostawa pieca rurowego dzielonego wraz z akcesoriami do rozdrabniania próbek.
Szczegółowy opis zamówienia został zawarty w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 38540000-2 - Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

42990000-2 - Różne maszyny specjalnego zastosowania

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-10

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

140 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Verder Polska Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8971013742

4.3.3.) Ulica: Porcelanowa 23

4.3.4.) Miejscowość: Katowice

4.3.5.) Kod pocztowy: 40-246

4.3.6.) Województwo: śląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 332100,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00601622/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-10

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

§ 6 ust. 3 pkt 1 lit. b w zw. z § 6 ust 4 Umowy, tj.:
b) gdy dochowanie terminu jest niemożliwe z uwagi na opóźnienia w produkcji/ dostawie elementów Sprzętu pomimo, iż Wykonawca realizował zakres umowy w sposób prawidłowy i w czasie gwarantującym wykonanie umowy w terminie określonym w § 2 ust. 1,
zakres zmiany - w oparciu o okoliczność określoną w pkt 1) a i b zmianie może ulec termin realizacji umowy wskazany w § 2 ust. 1 poprzez jego wydłużenie o czas wystąpienia siły wyższej uniemożliwiającej realizację umowy lub czas okoliczności o których mowa w lit. b.
4. Warunkiem wprowadzenia zmian jest zaistnienie okoliczności określonych w ust. 3 i wystąpienie Strony powołującej się na te okoliczności z wnioskiem o zmianę Umowy.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Treść § 2 ust.1 Umowy otrzymała brzmienie:
„Wykonawca zobowiązuję się wykonać przedmiot umowy w terminie 24 tygodni od dnia zawarcia Umowy.”

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 332100,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Nie

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

Przedmiot zamówienia został zrealizowany ze zwłoką 14 dni.
2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Dostawy