Roboty budowlane w ramach zadania: Modernizacja SSP w budynkach: I/Kartuzy, I/Wejherowo (stary budynek), I/Pruszcz Gdański, I/Gdańsk Wrzeszcz
ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH ODDZIAŁ W GDAŃSKU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00410346
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00410346/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-27 13:01
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f6286c90-0fbc-4b18-937f-b4913b300b5c
- Identyfikator
- 5832622111
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410346 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane w ramach zadania: Modernizacja SSP w budynkach: I/Kartuzy, I/Wejherowo (stary budynek), I/Pruszcz Gdański, I/Gdańsk Wrzeszcz
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH ODDZIAŁ W GDAŃSKU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 00001775600514
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Chmielna 27/33
1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-748
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: karolina.wegrzynowska@zus.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zus.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zus.ezamawiajacy.pl/pn/zus/demand/282836/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz zarządzane przez nie fundusze
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
ubezpieczenia społeczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty budowlane w ramach zadania: Modernizacja SSP w budynkach: I/Kartuzy, I/Wejherowo (stary budynek), I/Pruszcz Gdański, I/Gdańsk Wrzeszcz2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f6286c90-0fbc-4b18-937f-b4913b300b5c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410346
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00490079/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Roboty budowlane w ramach zadania: Modernizacja SSP w budynkach Inspektoratów ZUS: w Kartuzach, w Wejherowie (stary budynek), w Pruszczu Gdańskim, Gdańsk Wrzeszcz
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00305029
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 100000.271.005.2026-ZAP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1348225,47 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na modernizacji sprzętowej systemu sygnalizacji pożaru (SSP) w 4 Inspektoratach ZUS w: Kartuzach, Wejherowie wraz z wymianą centrali, Pruszczu Gdańskim i Gdańsku Wrzeszczu wraz z jego oprogramowaniem, konfiguracją i przeprowadzeniem, szkolenia z obsługi, a także świadczeniem nieodpłatnych napraw w okresie gwarancyjnym.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje ochronę całkowitą budynków (z wyłączeniem obszarów sanitariatów) poprzez modernizację istniejącej centrali lub jej wymianę przy zastosowaniu czujek automatycznych, ręcznych ostrzegaczy pożaru (ROP) oraz adresowalnych sygnalizatorów akustycznych.
3. Ogólne zakresy robót – dla zamówienia:
3.1. demontaż istniejących systemów sygnalizacji pożarowej i montaż nowych elementów SSP (w tym czujki pożaru, podstawy czujek, ręczne ostrzegacze pożaru – przyciski ROP, moduły sterujące, sygnalizatory, karty linii dozorowych, karty monitorujące i sterujące, zasilanie buforowe wraz z akumulatorami),
3.2. uzupełnienie przewodów i modernizacja okablowania,
3.3. Integracja systemów SSP z istniejącymi systemami antywłamaniowymi (SSWiN) znajdującymi się w budynkach w celu powiadomienia Agencji Ochrony o zagrożeniach pożarowych.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.
5. Szczegółowe warunki realizacji określają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 13 do SWZ.
6. Dokumentacja techniczna, stanowi załącznik nr 3 do projektowanych postanowień umowy (załącznika nr 13 do SWZ).
Termin wykonania zamówienia – 16 tygodni (112 dni) od dnia zawarcia umowy, zgodnie z szczegółowym Opisem Przedmiotu Zamówienia - Załącznik nr 2 do SWZ oraz Projektowanymi Postanowieniami Umowy stanowiącymi Załącznik nr 13 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1650000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1650000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1650000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Konsorcjum: 1) Agencja Usług Elektronicznych Zdzisław Moritz
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: 2) Przedsiębiorstwo Usługowe Suponex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 3) Kolektor K. Mikiciuk i R. Rutkowski Sp. Jawna 4) ETA Dariusz Eron
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5841018716
7.3.3) Ulica: Kołobrzeska 19B/13
7.3.4) Miejscowość: Gdańsk
7.3.5) Kod pocztowy: 80-390
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1650000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 112 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Termin wykonania – 16 tygodni (112 dni) od dnia zawarcia umowy,zgodnie z szczegółowym Opisem Przedmiotu Zamówienia - Załącznik nr 2 do SWZ oraz Projektowanymi Postanowieniami Umowy stanowiącymi Załącznik nr 13 do SWZ.
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |