Utworzenie edukacyjnych ścieżek spacerowych w parku w miejscowości Brody, wspomagających rozwój społeczności lokalnej w gminie Kalwaria Zebrzydowska
Gmina Kalwaria Zebrzydowska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00410389
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00410389/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-27 13:09
- Lokalizacja
- Kalwaria Zebrzydowska, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-13a40447-8109-4366-9470-9a35655330ab
- Identyfikator
- 5511158182
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410389 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Utworzenie edukacyjnych ścieżek spacerowych w parku w miejscowości Brody, wspomagających rozwój społeczności lokalnej w gminie Kalwaria Zebrzydowska
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kalwaria Zebrzydowska
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182060
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Mickiewicza 7
1.4.2.) Miejscowość: Kalwaria Zebrzydowska
1.4.3.) Kod pocztowy: 34-130
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.4.7.) Numer telefonu: 338766218
1.4.8.) Numer faksu: 338766301
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kalwaria-zebrzydowska.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kalwaria-zebrzydowska.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-13a40447-8109-4366-9470-9a35655330ab
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410389
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00197041
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie dofinansowane w ramach Priorytetu 8 Fundusze Europejskie dla sprawiedliwej transformacji Małopolski Zachodniej, Działanie 8.4: Inicjatywy lokalne na rzecz transformacji, typ A Lokalne inicjatywy społeczne, współfinansowany ze środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji, w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski na lata 2021-2027
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Utworzenie edukacyjnych ścieżek spacerowych w parku w miejscowości Brody, wspomagających rozwój społeczności lokalnej w gminie Kalwaria Zebrzydowska
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane pn. Utworzenie edukacyjnych ścieżek spacerowych w parku w miejscowości Brody, wspomagających rozwój społeczności lokalnej w gminie Kalwaria Zebrzydowska. Część I, II, IV – Odtworzenie istniejących ścieżek spacerowych parku, zakup i montaż małej architektury, zagospodarowanie gazonu zielenią przyjazną środowisku. Odtworzenie istniejących alejek parkowych oraz montaż urządzeń i obiektów małej architektury w otoczeniu zabytkowego budynku Dworu w Brodach na dz. nr 1604/1, 1605/1, 1605/2, 1606, 3128. W ramach zadania przewidziano rewitalizację istniejących ścieżek parkowych o nawierzchni mineralnej, polegającą na profilowaniu i odtworzeniu istniejących warstw konstrukcyjnych: podbudowy kruszywem łamanym 0/31,5 stabilizowanym mechanicznie; nawierzchni grysem kamiennym 0/16mm dla warstwy dynamicznej i grysem kamiennym 4/8mm dla warstwy ścieralnej. W ramach zadania przewidziano odtworzenie istniejących obramowań alejek poprzez demontaż, wymianę uszkodzonych i ponowny montaż obrzeży i krawężników betonowych na ławie betonowej z oporem. Głównym założeniem projektowym było wykorzystanie ekologicznych naturalnych materiałów oraz recykling istniejących: zaprojektowano ponowne użycie istniejących obramowań (obrzeży i krawężników), zakładając wymianę jedynie uszkodzonych, nienadających się do dalszej eksploatacji sztuk. Zaprojektowano ekologiczną nawierzchnię z kruszywa, idealnie komponującego się z charakterem zespołu Dworu w Brodach, pochodzącego z lokalnych kamieniołomów. Prace zaplanowano do wykonania w dużej mierze ręcznie, z dbałością o ochronę przyrody. W ramach zadania zaplanowano montaż obiektów małej architektury: 30 szt. ławek parkowych stylizowanych wykonanych z drewna i metalu, 15 szt. koszy parkowych nawiązujących architekturą do kompleksu Dworkowego, ponadto celem zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu zaprojektowano montaż ekologicznych solarnych lamp parkowych w ilości 30 sztuk. Zaprojektowano system informacyjno edukacyjny poprzez montaż 4 sztuk wolnostojących tablic informacyjnych z pulpitem wykonanych ze stali nierdzewnej lub węglowej. Zaplanowanie zagospodarowanie gazonów zielenią przyjazną środowisku.
3.9.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-28
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-06-304.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): MASTER-BRUK Przedsiębiorstwo Budowlane Stanisław Gancarczyk
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5521693451
4.3.3.) Ulica: Śleszowice 70
4.3.4.) Miejscowość: Śleszowice
4.3.5.) Kod pocztowy: 34-210
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 469271,32 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00267369/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-19
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Utrudnienia związane z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz koniecznością dostosowania harmonogramu prac do warunków terenowych występujących na obszarze objętym inwestycją.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Termin zakończenia - do 20.07.2026 r.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zwiększenie zakresu robót budowlanych do wykonania.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wynagrodzenie nie może przekroczyć kwoty brutto z VAT 517.487,32 zł.
5.4.6.) Wartość zmiany: 48216,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana terminu zakończenia zadania w związku ze zwiększeniem zakresu robót budowlanych do wykonania.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Termin zakończenia - do 10.08.2026 r.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 517487,32 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Protokół końcowego odbioru robót sporządzony w dniu 19.08.2026 r.| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |