Instalacja systemów fotowoltaicznych dla budynków użyteczności publicznej w formule "zaprojektuj i wybuduj”

Gmina Zawadzkie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00410404
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00410404/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-27 13:13
Lokalizacja
Zawadzkie, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9947a6dc-ac23-4894-8131-c82be30c5664
Identyfikator
7561860761
Ostatnia aktualizacja
2026-08-27

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Słoneczne moduły fotoelektryczneInstalacje słoneczneAkumulatory litoweKonstrukcje dachoweRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychPokrywanie dachów panelami ogniw słonecznychInstalowanie stacji rozdzielczychUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi elektryczneUsługi projektowania systemów zasilania energią elektrycznąMechaniczne i elektryczne usługi inżynieryjne

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410404 z dnia 2026-08-27

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Instalacja systemów fotowoltaicznych dla budynków użyteczności publicznej w formule "zaprojektuj i wybuduj”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zawadzkie

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413314

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Dębowa 13

1.4.2.) Miejscowość: Zawadzkie

1.4.3.) Kod pocztowy: 47-120

1.4.4.) Województwo: opolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.4.7.) Numer telefonu: 774623100

1.4.8.) Numer faksu: 774623175

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: umig@zawadzkie.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.zawadzkie.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9947a6dc-ac23-4894-8131-c82be30c5664

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410404

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00402197

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Rządowy Fundusz Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Instalacja systemów fotowoltaicznych dla budynków użyteczności publicznej w formule "zaprojektuj i wybuduj”

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie instalacja systemów fotowoltaicznych dla budynków użyteczności publicznej.
2. Etap I – Opracowanie pełnej dokumentacji technicznej, zakres prac obejmuje w szczególności:.
1) W zakresie organizacji prac projektowych:
a) dokonanie wspólnie z przedstawicielem Zamawiającego oględzin terenu, weryfikacji dla potrzeb projektowych założeń podanych w SWZ, umowie i PFU oraz dokonanie analiz niezbędnych do rozwiązań zagadnień i wykonania czynności związanych ze sporządzeniem dokumentacji projektowej;
b) udział w naradach technicznych organizowanych w siedzibie Zamawiającego projektanta projektu budowlanego lub wykonawczego, jak również projektanta branżowego według potrzeb realizacyjnych;
c) zapewnienie osobistego stawiennictwa projektanta albo jego upoważnionego do podejmowania decyzji przedstawiciela w przypadku powiadomienia o takiej potrzebie przez Zamawiającego.
2) W zakresie materiałów przedprojektowych:
a) uzyskanie lub aktualizacja wszystkich wymaganych prawem warunków przyłączenia, zabezpieczenia lub likwidacji kolizji projektowanych obiektów z istniejącym uzbrojeniem działki wynikających ze specyfiki opracowania projektowego, w tym od administratorów sieci, zarządców dróg lub obiektów;
b) sporządzenie projektu organizacji terenu robót (placu budowy) z uwzględnieniem etapowania robót i koniecznością zapewnienia podstawowego funkcjonowania obiektów zlokalizowanych w sąsiedztwie robót poprzez zapewnienie im dojścia i dojazdu;
c) Strony będą uzgadniały funkcjonalność i standard wykończenia instalacji. Nie dopuszcza się sytuacji, aby w tym zakresie Wykonawca narzucał swoje rozwiązania projektowe bez akceptacji Zamawiającego.
3) W zakresie opracowań geodezyjnych:
a) sporządzenie map do celów projektowych zawierających wszystkie wskazane przez projektanta naniesienia niezbędne do wykonania dokumentacji projektowej w tym oznaczenia literowe i graficzne oraz klauzule właściwych ośrodków dokumentacji geodezyjnej;
b) pozyskanie aktualnych wypisów z rejestru gruntów niezbędnych do wykonania dokumentacji (o ile wymagane).
4) W zakresie projektów budowlanych:
a) wykonanie projektów dla projektowanych w ramach zamierzenia inwestycyjnego obiektów, uwzgledniającego pozyskane w etapie przedprojektowym wymagania branżowe od zarządców urządzeń obcych i dróg;
b) uzyskanie dla projektów wszystkich wymaganych prawem ostatecznych i prawomocnych, opinii, sprawdzeń i uzgodnień w formie klauzul, pism, postanowień w tym synchronizacyjnych lub decyzji wynikających ze specyfiki opracowywanych projektów;
c) wykonanie planu bioz dla robót objętych projektem budowlanym;
d) wykonanie specyfikacji technicznego wykonania i odbioru robót budowlanych;
e) wykonanie przedmiarów i kosztorysów inwestorskich;
f) przeniesienie praw autorskich do projektu budowlanego na wszystkich polach działania opisanych w niniejszej umowie.
5) W zakresie pozyskania w imieniu inwestora decyzji pozwolenia na budowę:
a) pozyskanie od Zamawiającego oświadczeń o posiadanym prawie dysponowania nieruchomością na cele budowlane;
b) przygotowanie i złożenie w imieniu Zamawiającego kompletnego wniosku o wydanie decyzji pozwolenia na budowę;
c) nieodpłatne, bezzwłoczne dokonanie poprawek w przedmiocie umowy w przypadku wystąpienia z takim uzasadnionym żądaniem przez organ administracji państwowej na etapie postępowania o pozwolenia na budowę robót budowlanych objętych dokumentacją.
6) W zakresie projektów wykonawczych:
a) wykonanie projektów wykonawczych stanowiących uzupełnienie projektów budowlanych, w tym projektów zabezpieczenia wykopów i pompowania wody, jeśli zaistnieje taka potrzeba;
b) uzyskanie dla projektów wykonawczych wszystkich wymaganych prawem ostatecznych i prawomocnych, opinii, sprawdzeń i uzgodnień w formie klauzul, pism, postanowień lub decyzji wynikających ze specyfiki opracowywanego projektu wykonawczego;
c) przeniesienie praw autorskich do projektu wykonawczego na wszystkich polach działania opisanych w niniejszej umowie.
7) W zakresie opracowań i czynności dodatkowych:
a) sporządzenie na wezwanie pisemnych raportów dokumentujących przyczyny przerwania lub zaniechania wykonywania dokumentacji lub jej części;
b) wyjaśnianie wątpliwości dotyczących przyjętych w projekcie rozwiązań;
c) sporządzanie lub uzgadnianie indywidualnej dokumentacji technicznej dotyczącej zastosowania w projekcie wyrobów lub materiałów budowlanych.
8) Dokumentację projektową należy wykonać z zachowaniem szczególnej staranności, zgodnie ze zasadami sztuki budowlanej, technologią, Polskimi Normami Budowlanymi oraz z zaleceniami Zamawiającego. Dokumentacja projektowa powinna uwzględniać realizację polityk horyzontalnych UE, tj.: promowania zrównoważonego rozwoju oraz równości szans i niedyskryminacji z uwzględnieniem zasad projektowania uniwersalnego, co oznacza dostosowanie przestrzeni do potrzeb wszystkich użytkowników.
3. Etap II – Realizacja robót budowlanych, zakres prac obejmuje w szczególności:
1) Pełnienie nadzoru autorskiego polegającego w szczególności na:
a) stwierdzaniu w toku wykonywania projektu wykonawczego i robót budowlanych zgodności realizacji z projektem;
b) wyjaśnianiu wątpliwości dotyczących dokumentacji projektowej, zgłaszanych przez Zamawiającego;
c) uzgadnianiu możliwości wprowadzania rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego;
d) kwalifikacji zmian wprowadzanych w trakcie realizacji projektu budowlanego;
e) wykonanie koniecznych opracowań, w tym zmian dokumentacji projektowej, których potrzeba sporządzenia wyniknęła na etapie realizacji robót budowlanych i przekazanie ich Zamawiającemu w terminach wskazanych przez Zamawiającego;
- wprowadzanie zmian do dokumentacji projektowej, w czasie wykonywania robót budowlanych, co Wykonawca dokumentować będzie przez:
- zapisy na rysunkach wchodzących w skład dokumentacji projektowej dla zakresu dot. przebudowy istniejącego uzbrojenia,
- rysunki zamienne, szkice lub nowe projekty opatrzone datą, podpisem oraz informacją, jaki element dokumentacji zastępują,
- wpisy do Dziennika Budowy;
- protokoły lub notatki służbowe podpisane przez strony Umowy;
f) uczestniczeniu w radach budowy.
2) Przygotowanie i złożenie w imieniu Zamawiającego stosownych dokumentów wraz z zawiadomieniem o rozpoczęciu robót – wykonanie prac budowlanych związanych z wszystkich prac związanych z budową instalacji fotowoltaicznych zgodnie z opracowaną dokumentacją budowlaną.
3) Opracowanie dokumentacji powykonawczej przez Wykonawcę.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Programie funkcjonalno-użytkowym (załącznik nr 1 do SWZ) oraz projektowanych postanowienia umownych (załącznik nr 10 do SWZ).
5. Wszystkie wyjaśnienia i modyfikację przedmiotowej SWZ oraz załączników w trakcie prowadzenia postępowania są wiążące dla Wykonawców i stanowią integralną część dokumentacji zamówienia.

3.9.) Główny kod CPV: 09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

09332000-5 - Instalacje słoneczne

31434000-7 - Akumulatory litowe

44112410-5 - Konstrukcje dachowe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71314100-3 - Usługi elektryczne

71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną

71334000-8 - Mechaniczne i elektryczne usługi inżynieryjne

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-23

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

10 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): UNIMOT Energia i Gaz Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9730421440

4.3.3.) Ulica: Aleje Jerozolimskie 142B

4.3.4.) Miejscowość: Warszawa

4.3.5.) Kod pocztowy: 02-305

4.3.6.) Województwo: mazowieckie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 802962,87 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00410368/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2025-09-30

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 4

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana lokalizacji instalacji systemów fotowoltaicznych

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana brzmienia § 2 ust.4 pkt 2 , nowe brzmienie: „Opracowanie pełnej dokumentacji projektowej zgodnie z zakresem określonym w § 1 ust.3 w terminie do 17.01.2025r.”

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wniosek wykonawcy o zmianę Kierownika Budowy

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Nowe brzmienie § 9 ust.1 „ Wykonawca ustanawia Pana Wojciecha Walawendera posiadającego uprawnienia w specjalności elektrycznej bez ograniczeń jako Kierownika Budowy, który jest uprawniony do działania w związku z realizacją przedmiotu Umowy w granicach określonych w art. 22 ustawy Prawa Budowlanego”.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wystąpienie robót dodatkowych , zmiana rachunku bankowego

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

W § 20 dodaje się ust. 11, który ustala konieczność wykonania robót dodatkowych , mówi o wynagrodzeniu dodatkowym w wysokości 8 523,90 brutto(6 960,00 netto) , które zostanie wypłacone zgodnie z zapisami § 21 ust.2 pkt 4, 6 ust 4-10 umowy.

5.4.6.) Wartość zmiany: 8523,90

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 4

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana terminu realizacji z powodu wykonania instalacji elektrycznej wewnątrz budynków oraz zwiększenie mocy przyłączeniowej w budynkach objętych inwestycją.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

§ 2 ust 1 umowy przyjmuje nowe brzmienie : „ Strony ustalają termin realizacji przedmiotu umowy do 30.09.2025 r.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 811486,77 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane