Modernizacja sal, pomieszczeń, instalacji i podłóg (Modernizacja segmentu B w budynku Przedszkola Miejskiego nr 5)

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 5 W GLIWICACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00410425
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00410425/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-27 13:21
Lokalizacja
Gliwice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4ce42d1d-d147-4041-9c11-6e6d0c094c30
Identyfikator
6312658178
Ostatnia aktualizacja
2026-08-27

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty na placu budowyRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniamiRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwemRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychPokrywanie podłóg i ścianRoboty malarskie i szklarskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty rozbiórkoweTynkowanieRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne w budynkach

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410425 z dnia 2026-08-27

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Modernizacja sal, pomieszczeń, instalacji i podłóg (Modernizacja segmentu B w budynku Przedszkola Miejskiego nr 5)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 5 W GLIWICACH

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 361084052

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Kozielska 39

1.4.2.) Miejscowość: Gliwice

1.4.3.) Kod pocztowy: 44-121

1.4.4.) Województwo: śląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zsp5.gliwice.eu

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zsp5gliwice.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4ce42d1d-d147-4041-9c11-6e6d0c094c30

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410425

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00245453

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Modernizacja sal, pomieszczeń, instalacji i podłóg (Modernizacja segmentu B w budynku Przedszkola Miejskiego nr 5)

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Opis przedmiotu zamówienia:

W zakresie inwestycji należy wykonać między innymi:
- w pomieszczeniu kuchni:
• Demontaż istniejącej umywalki
• Montaż instalacji wodnej i kanalizacji w nowym miejscu
• Montaż umywalki
Korytarz pomiędzy kuchnią, a klatką schodową
• Usunięcie elementów i wyposażenia sali
• Demontaż parapetów i okien
• Demontaż warstw wykończeniowych posadzki, ścian i sufitu
• Zabudowa istniejących okien płytami gipsowo- kartonowymi
• Wykonanie nowych warstw wykończenia ścian, sufitu i podłogi
• Malowanie ścian i sufitów
• Montaż oświetlenia
• Montaż grzejników
- w pomieszczeniach gospodarczych
• Usunięcie elementów i wyposażenia sali
• Demontaż warstw wykończeniowych posadzki, ścian i sufitu
• Demontaż pionu kanalizacji
• Montaż pionu kanalizacji
• Wykonanie nowych warstw wykończenia ścian, sufitu i podłogi
• Malowanie ścian i sufitów
• Montaż oświetlenia
• Wyposażenie pomieszczenia
- w salach zajęć:
• Usunięcie elementów i wyposażenia sali
• Usunięcie warstwy wykończeniowej podłogi w sali lekcyjnej
• Demontaż warstw wykończeniowych posadzki, ścian i sufitu w łazience i składziku
• Demontaż instalacji wodnej i kanalizacji w łazience
• Montaż warstwy wykończeniowej podłogi w sali lekcyjnej
• Wykonanie nowej instalacji wodnej i kanalizacji w łazience
• Wykonanie nowych warstw wykończenia ścian, sufitu i podłogi w składziku i łazience
• Malowanie ścian i sufitów
• Montaż grzejników
• Wyposażenie pomieszczeń
• Wyposażenie składzika w szafy na pościel i łóżeczka

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ:
 opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 4
 przedmiar robót - załącznik nr 4a
 specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót - załącznik nr 4b
 dokumentacja projektowa - załącznik nr 4c

UWAGA:
Roboty budowlane realizowane w ramach zadania prowadzone będą w obiekcie czynnego przedszkola. Z uwagi na konieczność zachowania ciągłości pracy Zamawiającego zaleca się, aby realizacja robót budowlanych była prowadzona w sposób możliwie jak najmniej zakłócający pracę placówki. Wiąże się to między innymi z koniecznością zapewnienia w pełni bezpiecznego dojścia do budynku i dostępu do pomieszczeń, w których będą przebywać dzieci oraz pracownicy. Wykonawca zobowiązuje się zorganizować realizację przedmiotu zamówienia w taki sposób, aby nie narażać dzieci, pracowników i osób trzecich na niebezpieczeństwa i uciążliwości wynikające z prowadzonych robót. Wykonawca jest zobowiązany do bieżących konsultacji i ustaleń z Zamawiającym planowanych zakresów robót z min. dwudniowym wyprzedzeniem. Nie dotrzymanie powyższej zasady może skutkować koniecznością wstrzymania robót, którego powód będzie leżał po stronie Wykonawcy i nie będzie podstawą do wydłużenia terminu realizacji zadania.

Obowiązkowa wizja lokalna
1) Na podstawie art. 281 ust. 2 pkt 12 ustawy PZP Zamawiający przeprowadzi wizję lokalną. Zamawiający wymaga złożenia oferty po odbyciu przez Wykonawcę wizji lokalnej obszaru objętego przedmiotem zamówienia;
Wykonawca zobligowany jest do uczestnictwa w wizji lokalnej w miejscu wykonania Przedmiotu Zamówienia w celu uwzględnienia w ofercie wszystkich niezbędnych czynności, materiałów i urządzeń także tych, których montaż (wbudowanie) mogą okazać się niezbędne w toku realizacji Umowy. Wizja lokalna jest obowiązkowa.
2) Wizja odbędzie się w dniu 20 maja 2026 r. o godz. 9:00 - zbiórka uczestników pod budynkiem Przedszkola Miejskiego nr 5 w Gliwicach ul. Kozielska 73, 44-100 Gliwice, następnie uczestnicy wizji lokalnej udadzą się do budynku w którym realizowane będzie zamówienie
3) Chęć udziału w wizji lokalnej można zgłosić e-mailem na adres: sekretariat@zsp5.gliwice.eu podając w tytule maila informację: Zgłoszenie na wizję lokalną - Modernizacja segmentu B - Przedszkole nr 5
4) Dodatkowo każdy z Wykonawców może zgłosić Zamawiającemu chęć dokonania wizji lokalnej, najpóźniej na jeden dzień przed terminem wizji mailem, jeśli nie może on uczestniczyć w wizji w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego;
5) Zamawiający w trakcie wizji sporządzi protokół (załącznik nr 10 do SWZ). Każdy z przedstawicieli Wykonawców, którzy wzięli udział w wizji ma obowiązek podpisać protokół. Brak podpisu ze wskazaniem nazwy Wykonawcy będzie traktowany jako brak odbycia wizji lokalnej i skutkować będą odrzuceniem oferty zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 18 Pzp;
6) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wystarczającym będzie udział jednego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45214000-0 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniami

45214200-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45410000-4 - Tynkowanie

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-24

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

od 2026-06-29 do 2026-08-21

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe A-M inż. Andrzej Słotwiński

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 278005128

4.3.3.) Ulica: Składowa 17 lok 2,

4.3.4.) Miejscowość: Chorzów

4.3.5.) Kod pocztowy: 41-500

4.3.6.) Województwo: śląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 585495,04 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00307102/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zgodnie z protokołem konieczności z dnia 27.07.2026 r. w trakcie realizacji robót budowlanych nastąpiła konieczność wykonania robót dodatkowych nieobjętych zakresem zamówienia podstawowego, których wykonanie jest niezbędne dla prawidłowej realizacji inwestycji oraz zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu. Zakres obejmuje - demontaż istniejących balustrad, montaż pochwytów, montaż nowej balustrady od czoła biegu schodowego

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmianie uległ zapis w § 12 ust 1 umowy otrzymując brzmienie: Wynagrodzenie ryczałtowe za wykonanie przedmiotu Umowy wynosi 608 021,26 zł brutto (słownie: sześćset osiem tysięcy dwadzieścia jeden złotych 26/100)

5.4.6.) Wartość zmiany: 22526,22

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 608021,26 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane