Budowa budynku na potrzeby stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii (powtórzone)

Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00410488
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00410488/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-27 13:34
Lokalizacja
Jelenia Góra, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2113cd43-b75c-4082-99fd-fbab7cddb292
Identyfikator
6112343010
Ostatnia aktualizacja
2026-08-27

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowęRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalacje zasilania elektrycznegoInstalowanie centralnego ogrzewania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410488 z dnia 2026-08-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa budynku na potrzeby stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii (powtórzone)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001082454

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Cieplicka 126a

1.5.2.) Miejscowość: Jelenia Góra

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-570

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pogotowiejg.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pogotowiejg.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://jgora.logintrade.net/zapytania_email,236339,e4c9b6c1bf721a4dde5321ba8eab675e.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa budynku na potrzeby stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii (powtórzone)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2113cd43-b75c-4082-99fd-fbab7cddb292

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410488

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00101560/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa budynku pełniącego funkcję stacji ZRM w Lubaniu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00363703

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-4/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. UWAGA: Zgodnie z art. 257 ustawy z dnia 11 września 2019 r.
– Prawo zamówień publicznych, Zamawiający zastrzega
sobie prawo do unieważnienia przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w przypadku, gdy
środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostaną mu przyznane, w
całości lub w części, w terminie umożliwiającym zawarcie umowy. W takim przypadku Wykonawcom nie przysługują wobec
Zamawiającego żadne roszczenia, w szczególności o zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
2. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie budynku pełniącego funkcję stacji Zespołu
Ratownictwa Medycznego Pogotowia Ratunkowego z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii wraz z infrastrukturą
towarzyszącą, dojściami i dojazdem, placem manewrowym, miejscami parkingowymi, ogrodzeniem, osłoną śmietnikową,
powierzchniami zielonymi trawnikowymi, nasadzeniami zlokalizowanego na działce nr 77/7, obr. 0003, AM-1, Lubań.
3. Zamawiający informuje, że roboty budowlane w ramach planowanej inwestycji wykonywane będą w sąsiedztwie budynku,
w których funkcjonuje Komenda Państwowej Straży Pożarnej. W związku z tym faktem Wykonawca zobowiązany jest do
uzgadniania harmonogramu i zakresu kolejnych robót budowlanych z Użytkownikiem i w taki sposób opracowany
harmonogram, przedstawiać Zamawiającemu. Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia robót budowlanych w taki
sposób, aby zminimalizować uciążliwość prowadzenia robót, w szczególności w kontekście utrudniania funkcjonowania
jednostki PSP.
4. Ze względu na charakter miejsca i możliwość przebywania osób trzecich poruszających się lub przebywających w
budynku i na terenie w obrębie którego prowadzone będą roboty budowlane, Wykonawca powinien bezwzględnie zachować
szczególną ostrożność w trakcie prowadzenia robót oraz podczas transportu i rozładunku/załadunku materiałów, sprzętu i
urządzeń, a także odpadów. Wykonawca winien ze szczególną starannością zabezpieczyć teren budowy tak, aby zapewnić
bezpieczeństwo osób trzecich i ich mienia.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do Specyfikacji Warunków Zamówienia, tj. dokumentacja
techniczna, którą stanowią:
1) Opis przedmiotu zamówienia - Załącznik Nr 5 do Specyfikacji Warunków Zamówienia;
2) Dokumentacja techniczna, w tym: Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót, Rysunki,
6. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę:
1) gwarancji na wykonane roboty budowlane przez okres minimum 36 miesięcy licząc od dnia końcowego odbioru
przedmiotu umowy;
2) rękojmi za wady przedmiotu zamówienia przez okres minimum 60 miesięcy od dnia końcowego odbioru przedmiotu
umowy.
7. Uwaga: Okres gwarancji, o którym mowa w ust. 6, stanowi jedno z punktowanych kryteriów oceny ofert, stąd Wykonawca
może wydłużyć oferowany termin gwarancji na wykonane roboty budowlane - na zasadach określonych w Dziale XX SWZ.
Maksymalny zaoferowany okres gwarancji na wykonane roboty budowlane, jaki będzie oceniany przez Zamawiającego w
ramach jednego z kryteriów oceny ofert, wynosi 60 miesięcy. Jeśli Wykonawca zaoferuje dłuższy niż 60-miesięczny okres
gwarancji, Zamawiający przyzna ofercie taką ilość punktów, jak dla określonego w tym kryterium oceny ofert maksymalnego
60-miesięcznego okresu gwarancji. Jeśli z oferty wynikać będzie, że zaoferowany został okres gwarancji krótszy niż
minimalny wymagany przez Zamawiającego, oferta taka zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp
jako niezgodna z warunkami zamówienia. Jeśli w ofercie nie zostanie w ogóle podany oferowany okres gwarancji, tj.
Wykonawca nie wskaże oferowanego okresu w miesiącach, Zamawiający uzna, że Wykonawca zadeklarował okres
gwarancji na minimalnym poziomie, tj. przez okres 36 m-cy.
8. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i warunkami technicznymi, w
sposób nienaruszający interesów osób trzecich.
9. Wszystkie prace należy wykonywać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i polskimi normami oraz zasadami sztukibudowlanej, zasadami aktualnej wiedzy technicznej, instrukcji producentów poszczególnych materiałów, przepisami BHP,
przepisami dotyczącymi ochrony środowiska, przez odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, pod stałym nadzorem
technicznym. Materiały budowlane powinny odpowiadać atestom technicznym, certyfikatom oraz ustaleniom odnośnych
norm i przepisów.
10. Wykonawca odpowiada za zabezpieczenie i oznakowanie terenu prowadzenia robót na czas trwania prac.
11. Wykonawca zapewni pełną obsługę geodezyjną łącznie z opracowaniem inwentaryzacji powykonawczej.
12. Wykonawca ma obowiązek zagospodarowania powstałych podczas realizacji zadania odpadów zgodnie z ustawą z
ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.) oraz ustawą z dnia 27 kwietnia 2001
r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2025 r. poz. 647 z późn. zm.);
13. Zamawiający oświadcza, że ilekroć w dokumentacji postępowania zostały użyte nazwy własne, znaki towarowe, patenty,
typy produktów oraz określenia producentów - mają wyłącznie charakter przykładowy
i służą określeniu minimalnego standardu jakości oraz funkcjonalności. Zamawiający dopuszcza oferowanie produktów lub
rozwiązań równoważnych, pod warunkiem wykazania przez wykonawcę,
że oferowany produkt spełnia wymagania określone w SWZ, w szczególności parametry techniczne, funkcjonalne i
jakościowe wskazane w OPZ. Wykonawca zobowiązany jest wykazać równoważność poprzez złożenie dokumentów
potwierdzających zgodność, takich jak: karty katalogowe, deklaracje zgodności, certyfikaty, wyniki badań lub inne
dokumenty umożliwiające ocenę spełnienia wymagań.
14. W przypadku gdy Zamawiający użył w opisie przedmiotu zamówienia oznaczeń norm, ocen technicznych, specyfikacji
technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp należy je
rozumieć jako przykładowe. Zamawiający zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp dopuszcza w każdym przypadku
zastosowanie rozwiązań równoważnych opisywanym w treści SWZ.
15. Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych.
16. Informacja dotycząca wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, dotyczących zatrudniania przez
Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji
zamówienia, została ujęta w Dziale XXI SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne: Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy PZP oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Uzasadnienie faktyczne: W dniu 11 sierpnia 2026 r. o godz. 13:30 odbyło się otwarcie ofert złożonych w postępowaniu o udzielenie zamówienia na budowę budynku na potrzeby stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii. Zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy PZP, Zamawiający - przed otwarciem ofert - udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 3 000 000,00 zł (brutto). W związku z koniecznością odrzucenia Oferty nr 2 na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 1 ustawy PZP, a także ze względu na to, że oferta z najniższą ceną (Oferta nr 1 - 4 526 400,00 zł) – spośród niepodlegających odrzuceniu ofert - przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy PZP.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4526400,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4526400,00 PLN

2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane