„Montaż systemu schładzania pomieszczeń biurowych bud. 1 – O/Legnica"
ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00410468
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00410468/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-27 13:31
- Lokalizacja
- Legnica, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-be21fa80-72c4-4825-928c-8ef7a6a05b61
- Identyfikator
- 5213017228
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410468 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Montaż systemu schładzania pomieszczeń biurowych bud. 1 – O/Legnica"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH
1.2.) Oddział zamawiającego: ODDZIAŁ W LEGNICY
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 00001775600450
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Władysława Grabskiego 26
1.4.2.) Miejscowość: Legnica
1.4.3.) Kod pocztowy: 59-220
1.4.4.) Województwo: dolnośląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zap_legnica@zus.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zus.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz zarządzane przez nie fundusze
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-be21fa80-72c4-4825-928c-8ef7a6a05b61
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410468
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00679088
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Montaż systemu schładzania pomieszczeń biurowych bud. 1 – O/Legnica"
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych w zakresie montażu systemu schładzania oraz instalacji fotowoltaicznej w budynku nr 1 Oddziału ZUS w Legnicy, przy ul. Władysława Grabskiego 26.
3.9.) Główny kod CPV: 45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45000000-7 - Roboty budowlane
31200000-8 - Aparatura do przesyłu i eksploatacji energii elektrycznej
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45262700-8 - Przebudowa budynków
45321000-3 - Izolacja cieplna
45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych
45442300-0 - Roboty w zakresie ochrony powierzchni
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-29
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
12 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): F.H.U. BIO-KLIM ADAM JAŃCIK
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 622-187-75-61
4.3.3.) Ulica: PRĄDZYŃSKIEGO 30
4.3.4.) Miejscowość: OSTRÓW WIELKOPOLSKI
4.3.5.) Kod pocztowy: 63-400
4.3.6.) Województwo: wielkopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 3772421,81 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00353073/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-27
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiany formalne w nazewnictwie i wprowadzenie podwykonawców do Umowy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Aneksem nr 1 do Umowy skorygowano i zastąpiono odpowiednie nazwy dotyczące "robót" nazwami dotyczącymi "budowy" oraz dodano wykaz podwykonawców.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Przyczyną dokonania zmian umowy była konieczność wykonania robót dodatkowych tj. wyposażenia trzech dodatkowych pomieszczeń biurowych w klimatyzację. Roboty te spowodowały wzrost wysokości wynagrodzenia Wykonawcy. Wystąpiła również konieczność zmiany technologii wykonania klimatyzacji w dwóch salach oraz wykonania dachu (zmiany bezkosztowe).
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Aneksem nr 2 do Umowy, w oparciu również o zapisy § 27 ust. 3 pkt d) do umowy, wprowadzono zapisy dotyczące wykonania robót dodatkowych tj. wyposażenia trzech dodatkowych pomieszczeń biurowych w klimatyzację, powodujące wzrost wysokości wynagrodzenia Wykonawcy.
W związku z powyższą zmianą - § 7 ust. 1 Umowy otrzymał nowe brzmienie:
"Za wykonanie przedmiotu Umowy Wykonawca otrzyma wynagrodzenie kosztorysowe w wysokości 3.797.622,84 zł brutto (słownie: trzy miliony siedemset dziewięćdziesiąt siedem tysięcy sześćset dwadzieścia dwa zł 84/100) w tym:
stawka VAT: 23%
wartość stawki VAT: 710.124,60 zł
wartość netto: 3.087.498,24 zł"
Ponadto w oparciu o powyższe zapisy Umowy, dokonano zmiany technologii wykonania klimatyzacji w dwóch salach oraz wykonania dachu budynek 2A (zmiany bezkosztowe), również dostosowano zapisy umowne w § 7, dotyczące fakturowania w związku z KSEF.
5.4.6.) Wartość zmiany: 25201,03
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Przyczyną dokonania zmian umowy była konieczność wykonania robót dodatkowych tj. uszczelnienia kominów na dachu budynku nr 1 oraz prac naprawczych na dachu budynku nr 2A w obszarze klatki schodowej. Roboty te spowodowały wzrost wartości wynagrodzenia Wykonawcy. A także konieczność wykonania robót dodatkowych tj. zmiany technologii wykonania prac w zakresie zmiany właściwości i ilości paneli fotowoltaicznych. Roboty te spowodowały zmniejszenie wartości wynagrodzenia Wykonawcy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Aneksem nr 3 do Umowy, w oparciu również o zapisy § 27 ust. 3 pkt d) do Umowy, wprowadzono zmiany do Umowy, podyktowane koniecznością wykonania robót dodatkowych tj. uszczelnienia kominów na dachu budynku nr 1 oraz prac naprawczych na dachu budynku nr 2A w obszarze klatki schodowej (poza zakresem obszaru pierwotnej umowy). A także zmianą technologii wykonania prac w zakresie zmiany właściwości i ilości paneli fotowoltaicznych. Roboty te powodują zmianę wysokości wynagrodzenia Wykonawcy. W związku z powyższym § 7 ust. 1 otrzymuje nowe brzmienie:
„Za wykonanie przedmiotu Umowy Wykonawca otrzyma wynagrodzenie kosztorysowe w wysokości 3.828.395,80 zł brutto (słownie: trzy miliony osiemset dwadzieścia osiem tysięcy trzysta dziewięćdziesiąt pięć zł i 80/100) w tym:
Stawka VAT: 23 %
Wartość stawki VAT: 715.878,89 zł
Wartość netto: 3.112.516,91 zł.”
5.4.6.) Wartość zmiany: 30772,96
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 3825931,72 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |