Termomodernizacja budynku Przedszkola nr 75 w Gdańsku przy ul. Wileńskiej 62, w ramach projektu: „G1- Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków oświatowych oraz sportowych

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00410534
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00410534/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-27 13:44
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-11f4ad48-e651-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
5840203274
Ostatnia aktualizacja
2026-08-27

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty instalacyjne elektryczneRoboty sanitarne

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410534 z dnia 2026-08-27

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Przedszkola nr 75 w Gdańsku przy ul. Wileńskiej 62, w ramach projektu: „G1- Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków oświatowych oraz sportowych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000168372

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Żaglowa 11

1.4.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.4.3.) Kod pocztowy: 80-560

1.4.4.) Województwo: pomorskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: drmg@gdansk.gda.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.drmg.gdansk.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-11f4ad48-e651-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410534

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 216972-2022

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Niniejsze zamówienie jest: realizowane w ramach projektu pn. „G1- Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków oświatowych oraz sportowych należących do Gminy Miasta Gdańska – w latach 2017-2020”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Termomodernizacja budynku Przedszkola nr 75 w Gdańsku przy ul. Wileńskiej 62, w ramach projektu: „G1- Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków oświatowych oraz sportowych

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn „Termomodernizacja budynku Przedszkola nr 75 w Gdańsku przy ul. Wileńskiej 62, w ramach projektu: „G1- Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków oświatowych oraz sportowych należących do Gminy Miasta Gdańska – w latach 2017-2020” (pełna nazwa zamówienia).
2. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje wszystkie prace, czynności i roboty
konieczne dla wykonania zadania inwestycyjnego, w tym następujące elementy:
Roboty rozbiórkowe,
Roboty budowlano-montażowe,
Prace towarzyszące i odtworzeniowe,
Roboty instalacyjne – elektryczne,
Roboty instalacyjne towarzyszące - sanitarne.
Ponadto, o ile dla wykonania robót budowlanych wchodzących w zakres przedmiotu zamówienia będzie konieczne wykonanie innych robót, czynności lub uzyskanie zezwoleń, to wykonawca wykona te roboty i czynności oraz uzyska niezbędne zezwolenia własnym kosztem i staraniem.

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45232460-4 - Roboty sanitarne

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2022-07-18

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

259 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Marcin Plichta przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Firma Handlowo-Usługowa SARDAW Marcin Plichta

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 220245292

4.3.3.) Ulica: Starogardzka 17

4.3.4.) Miejscowość: Skarszewy

4.3.5.) Kod pocztowy: 83-250

4.3.6.) Województwo: pomorskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 2176973,13 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 431151-2022

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2023-05-29

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 3

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

konieczność zrealizowania Umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań niż wskazane w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót - zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem Przedmiotu Umowy,

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

zmiana sposobu spełnienia świadczenia : montaż: osłon na grzejnikach drabin zew. okna w kotłowni i dwóch okien w elewacji zewn; zabudowie pionów inst. wod-kan; naprawie spękań zewnętrznych ścian nośnych; wymianie daszku nad wejściem głównym+ rozbiórką istniejącego wiatrołapu; wymianie drzwi wewnętrznych wiatrołapu; remoncie posadzki z wykładziny PCV; montażu nawiewników ciśnieniowych; zmianach w wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania, w tym wprowadzenie dodatkowych pionów CO; naprawie ścian wewnętrznych; zmianie technologii wykonania przyłącza kanalizacyjnego; zmianie grubości izolacji ścian fundamentowych; zmianie rodzaju tynku zewnętrznego. Roboty zaniechane: iniekcja poziomej części ścian fundamentowych; wymianie obróbki blacharskiej dachu; wymianie ścianek kabin i płuczek ustępowych oraz kabiny prysznicowej; remoncie posadzki z płytek gresowych w sąsiedztwie węzła żywienia; wymianie drzwi zewnętrznych, okna i podokienników; rozebraniu posadzek gresowych

5.4.6.) Wartość zmiany: 293653,81

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

konieczność wykonania robót dodatkowych z uwagi na wymogi przepisów ppoż.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

konieczność wykonania zasilania awaryjnego zestawu hydroforowego którego nie przewidywała dokumentacja projektowa

5.4.6.) Wartość zmiany: 30937,67

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

konieczność zrealizowania Umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań niż wskazane w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót - zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem Przedmiotu Umowy,

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

zmiana terminu zakończenia robót z dnia 13.02.2023 na 29.05.2023

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 2128149,27 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Roboty budowlane